שו"ת : האם מותר יחסי שליטה (BDSM)

עודכן ב: 3 נוב 2020


שאלה

שלום הרב,

רציתי לשאול שאלה, אני מקווה שזה בסדר. אני ובעלי מרגישים שיש בחברה הדתית איזושהי סגירות מינית שלנו קצת לא מתאים איתה, אנחנו מדברים על מיניות בתוך המשפחה ולא חלילה מחוצה לה. אנחנו נשואים שנתיים ועשרה חודשים, ושנינו מחפשים קצת יותר ריגושים וכיף, אני יותר, בעלי קצת פחות. מה לדעתך צריך להיות היחס הנכון, לצעצועי מין? ואפילו לאביזרי bdsm ? משחקי שליטה וכדומה?

תודה רבה לכם על האפשרות לשאול שאל באופן הזה!

תשובה

לשואלת,שלום וברכה!

מי שמכיר את מקורות היהדות לעומק, יודע שיש מספר גישות ליחסי אישות, כמו כל שאלה שנידונה בהלכה. ישנן גישות שמרניות יותר ומגבילות יותר וישנן גישות מאפשרות יותר. ההחלטה באיזו גישה לנקוט נתונה בידי האדם המכיר את הדעות השונות או בשאלת רב, כאשר הקו המנחה צריך להיות: מה מקרב את בני הזוג זה אל זה ומה גורם לחיי האישות להיות גורם שמקרב יותר אל עבודת ה' ולא מרחיק.

הספר "לדעת לאהוב" בגרסה דיגיטאלית. מומלץ לקרוא בזוג.

אם תשאלו, מה הקשר בין חיי אישות לעבודת ה'? אז ברור שיש הרבה קשר, לדוגמא: חלק מהותי מהמחלוקת שיש ליהדות עם הנצרות היא על היחס לחיי אישות בחיי האדם. במילים אחרות: אם התנהגות במיטה גורמת לאדם להיות בעל תאווה נמוכה ולא נשלטת, אז היא מרחיקה את האדם, ואם לא, והיא מקרבת בין האיש והאישה, אז היא חיובית וטובה. ההגבלות המוסכמות על כל הדעות הם: רק האיש והאישה. כשהאישה טהורה. במקום שאיש לא רואה ולא שומע אותם. בהסכמה הדדית מלאה. הסעיף האחרון הוא סעיף שברצוני להתעכב עליו. הרבה פעמים כאשר אחד מבני הזוג רוצה לגוון בחיי האישות, יש חשש שבן הזוג השני משתף פעולה כדי 'לרצות' אך לא תמיד בהסכמה מלאה. דברים אילו הם עדינים ממש. לאדם אחד "יחסי שליטה" יכולים להיות חידוש נפלא, ואדם שני יכול לסלוד מהם. אין כאן כללים אלא גישה נפשית חופשית לגיטימית בהחלט. ועל כן, כאשר מציעים התנהגות שונה ממה שהיה מקובל עליכם עד עתה, יש לוודא שהחידוש יקרב ולא ירחיק.

למעשה: בגישות השמרניות יותר, ישנן התנהגויות האסורות בין הבעל ובין האישה. אך אין בעיה הלכתית בהצעות שהצעת במכתבך גם לדעות אילו, כל עוד הם עומדים בקריטריונים שכתבתי לעיל.

בהצלחה,

אברהם שמואלהסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415