שו"ת : האם מותר לרווקה או פנויה לטבול לשם קיום יחסים

עודכן ב: 3 נוב 2020

שאלה

הרב שלום

אני אישה גרושה שנמצאת בקשר זמן רב עם גבר. בינתיים אני שומרת נגיעה אבל הוא לוחץ עלי ללכת למקווה לטבול כדי שנוכל לקיים יחסים מבלי לעבור על איסור כרת. האם זה מותר?


תשובה

לשואלת, שלום!

ראשית, אני רוצה לאחל לך שתמצאי את זיווגך השני המתאים לך במהרה ותחיי בשלום ובאהבה לאורך ימים ושנים.

לגבי הטבילה: המקור לאיסור טבילה לאישה רווקה, בין פנויה בין גרושה בין אלמנה הוא שו"ת הריב"ש ס'י תכ"ה ורוב הפוסקים קיבלו את דבריו. שם הוא מונה את האיסורים של ייחוד של אישה פנויה עם איש אחר. האיסור לפי הרמב"ם הוא מהתורה ולפי שאר הפוסקים מדרבנן, גם אם האישה אינה נדה. אם היא נדה, נוסף על האיסור, יש איסור כרת של נדה.

בין השאר כותב הריב"ש שחז"ל אסרו לרווקה לטבול במקווה כדי שאנשים לא יורו לעצמם היתר ויאמרו שכיון שהאישה אינה נדה, אז האיסור הוא יותר קל ולכן מותר. ולכן, יש איסור כולל על טבילת פנויות, בעיקר למטרה של להימנע מאיסור נדה על מנת לקיים יחסים.


ביחד עם זה, איני יכול לכחד ואין ספק שאם ממילא אישה מקיימת יחסים עם איש והם לא נשואים, מבחינה הלכתית יבשה, ברור שעדיף שהאישה תהיה טהורה ולא טמאה. מבחינה חברתית דתית, מצב זה הוא יותר גרוע, כיון שהוא נותן היתר במקום שאין. במילים אחרות: אין היתר לטבול על מנת לקיים יחסים בטהרה, כיון שגם ייחוד וקירבה אינטימית בין אישה פנויה לאדם אחר הוא אסור לפי הרמב"ם מהתורה ולפי שאר הפוסקים מדרבנן.


אך כאן אני רוצה לכתוב כמה מילים לא-הלכתיים בנושא זה. אני יודע שיש לחץ על נשים גרושות להסכים לקיים יחסים גם לפני שמיסדו את הקשר ובנו בית כדת משה וישראל. הרבה פעמים נשים נכנעות לזה, אפילו בניגוד לרצונן כי הן חוששות שהגבר יברח להן. החשש הוא אמיתי. אך יש גם צד שני למטבע. יכול לקרות שהגבר השיג את מבוקשו וקיים יחסים עם האישה, ובשל זה הוא נפרד ממנה. דווקא לפעמים העמידה על הערכים שלך גורם לגבר לשנות את טעמו, להעריך את האישה יותר וזה דווקא מה שיכול להוביל לזוגיות. ולפעמים, האישה בעצמה רוצה לקיים יחסים מתוך געגוע, בדידות או משיכה פיזית. כאן את צריכה לשקול את בחירתך ואת שיקולייך לאור הערכים וערכי התורה שאת חיה לפיהם.


בכל מקרה, אני לא שופט אף אדם כי איני ראוי לכך. אני לא דן אף אדם שאיני במקומו ולא חוויתי את מה שהוא עבר.


לכן אני מאחל לך את מה שפתחתי בו. שה' יזמן לך בדרך כשרה את זיווגך במהרה.
בברכה,

אברהם שמואל

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415