שו"ת על טבילת רווקה או פנויה לשם קיום יחסים

שו"ת על טבילת רווקה או פנויה לשם קיום יחסים

הרב, שלום!

אני אישה גרושה שנמצאת בקשר זמן רב עם גבר. בינתיים אני שומרת נגיעה אבל הוא לוחץ עלי ללכת למקווה לטבול כדי שנוכל לקיים יחסים מבלי לעבור על איסור כרת. האם זה מותר?


לשואלת, שלום!

ראשית, אני רוצה לאחל לך שתמצאי את זיווגך השני המתאים לך במהרה ותחיי בשלום ובאהבה לאורך ימים ושנים.

לגבי הטבילה: המקור לאיסור טבילה לאישה רווקה, בין פנויה בין גרושה בין אלמנה הוא שו"ת הריב"ש ס'י תכ"ה ורוב הפוסקים קיבלו את דבריו. שם הוא מונה את האיסורים של ייחוד של אישה פנויה עם איש אחר. האיסור לפי הרמב"ם הוא מהתורה ולפי שאר הפוסקים מדרבנן, גם אם האישה אינה נדה. אם היא נדה, נוסף על האיסור, יש איסור כרת של נדה.

בין השאר כותב הריב"ש שחז"ל אסרו לרווקה לטבול במקווה כדי שאנשים לא יורו לעצמם היתר ויאמרו שכיון שהאישה אינה נדה, אז האיסור הוא יותר קל ולכן מותר. ולכן, יש איסור כולל על טבילת פנויות, בעיקר למטרה של להימנע מאיסור נדה על מנת לקיים יחסים.


ביחד עם זה, איני יכול לכחד ואין ספק שאם ממילא אישה מקיימת יחסים עם איש והם לא נשואים, מבחינה הלכתית יבשה, ברור שעדיף שהאישה תהיה טהורה ולא טמאה. מבחינה חברתית דתית, מצב זה הוא יותר גרוע, כיון שהוא נותן היתר במקום שאין. במילים אחרות: אין היתר לטבול על מנת לקיים יחסים בטהרה, כיון שגם ייחוד וקירבה אינטימית בין אישה פנויה לאדם אחר הוא אסור לפי הרמב"ם מהתורה ולפי שאר הפוסקים מדרבנן.

אך כאן אני רוצה לכתוב כמה מילים לא-הלכתיים בנושא זה. אני יודע שיש לחץ על נשים גרושות להסכים לקיים יחסים גם לפני שמיסדו את הקשר ובנו בית כדת משה וישראל. הרבה פעמים נשים נכנעות לזה, אפילו בניגוד לרצונן כי הן חוששות שהגבר יברח להן. החשש הוא אמיתי. אך יש גם צד שני למטבע. יכול לקרות שהגבר השיג את מבוקשו וקיים יחסים עם האישה, ובשל זה הוא נפרד ממנה. דווקא לפעמים העמידה על הערכים שלך גורם לגבר לשנות את טעמו, להעריך את האישה יותר וזה דווקא מה שיכול להוביל לזוגיות. ולפעמים, האישה בעצמה רוצה לקיים יחסים מתוך געגוע, בדידות או משיכה פיזית. כאן את צריכה לשקול את בחירתך ואת שיקולייך לאור הערכים וערכי התורה שאת חיה לפיהם.

בכל מקרה, אני לא שופט אף אדם כי איני ראוי לכך. אני לא דן אף אדם שאיני במקומו ולא חוויתי את מה שהוא עבר.

לכן אני מאחל לך את מה שפתחתי בו. שה' יזמן לך בדרך כשרה את זיווגך במהרה.

בברכה,

אברהם שמואל

939 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415