באיזה אמצעי מניעה הכי מומלץ להשתמש?

עודכן ב: ינו 13

שאלה

היי לימור, אנחנו אחרי לידה ראשונה ורוצים לרווח בין הלידות. באיזה אמצעי מניעה מומלץ להשתמש?


תשובה

יקרים,

מזל טוב! אני מאחלת לכם גידול מלא שמחה והרבה בריאות. לשאלה הכללית ששאלתם אין תשובה חד משמעית, כי בחירת אמצעי מניעה בכל זמן נתון היא כמו שידוך – לא כל אחד מתאים לכולם. אבל כדי לעזור לכם למצוא את השידוך המתאים, אעשה לכם סקירה אקטואלית של אפשרויות המניעה הנפוצות כיום ואני ממליצה שתשבו לקרוא יחד את הדברים כדי שתוכלו לקבל החלטה משותפת.

לפני הרשימה אקדים ואומר שעבור זוגות רבים בחירת אמצעי מניעה היא חוויה מתסכלת וכדי לרכך עד כמה שניתן את התסכול אני מציעה להגיע לבחירה עם התפיסה התודעתית הבאה: מניעת הריון זאת פעולה שבאה ללכת נגד הטבע שכל יסודו הוא יצירת חיים והמשכיות. מטבע הדברים (תרתי משמע) אין דבר כזה אמצעי מניעה מושלם. לכל שימוש באמצעי כזה או אחר יהיו מחירים והבחירה היא לא "מה הכי טוב לנו" אלא "איזה מחירים אנחנו שלמים לשלם עבור הרצון שלנו ללכת נגד הטבע ולמנוע הריון". כשאנחנו מבינים את זה ושלמים עם הבחירה, נשלם את המחירים באהבה ולא בתסכול, ונסבול פחות. בנוסף, כשאנחנו חיים בשלום ובהרמוניה עם אמצעי המניעה שבחרנו, סביר שנשתמש בו נכון יותר, וכך גם היעילות שלו תגדל.


מה צריך לדעת לפני בוחרים אמצעי מניעה

תחילה כדי ליישר קו בואו נחזור ונענה מחדש על שאלת ילדותינו "איך באים תינוקות לעולם?". התשובה המקצועית והפשוטה היא שהריון נוצר כאשר תאי זרע בריאים פוגשים תא ביצית בזמן ביוץ.


מכאן שטכנית, כדי למנוע את ההיריון, יש לנו ארבע אפשרויות:

1. דיכוי הביוץ

2. פגיעה בתאי הזרע

3. חסימת מעבר תאי הזרע אל הביצית המופרית

4. הימנעות מקיום יחסים בחלון הפוריות


על בסיס האפשרויות האלו פותחו חמישה סוגים שונים של אמצעי מניעה

1. אמצעים הורמונאליים

2. אמצעי חוסם

3. אמצעי קוטל זרע

4. התקנים לא הורמונאליים

5. דרכים טבעיות (תזמון קיום יחסים)


להלן סקירה קצרה של אמצעי המניעה הנפוצים כיום לשימוש. מידע רחב ומעמיק יותר מומלץ לקבל אצל ארגוני נשים נפלאים שמתמחים בנושא כמו "לדעת לבחור נכון" או "דלת פתוחה".

שמתם לב שבטבלה לא התייחסתי לאחוזי יעילות. הסיבה לכך היא שיעילות היא נושא מורכב יותר מלסכם אותו במספרים. הנה כמה דברים שלמדתי מחברתי, תמר אוחנה, מנחת השיטה למודעות לפוריות שיעזרו לכם לדייק את מערך השיקולים שלכם בבחירת אמצעי המניעה:


תמר, תוכלי להסביר לנו איך מחשבים יעילות כשמדובר באמצעים למניעת הריון?

מבחינה טכנית, ביעילות של אמצעי מניעה תמיד מתייחסים לשני מספרים, האחד הוא היעילות המושלמת, בתנאי מעבדה, והשני הוא היעילות הטיפוסית, זו שלוקחת בחשבון גם תנאים אנושיים.

בדרך כלל היעילות הכתובה על המוצרים היא המושלמת, אבל היא לא זו המעניינת. כי לא משנה לי מה קורה בתנאי מעבדה, אני רוצה לדעת את מה שקורה בתנאים אנושיים טיפוסיים, כי אני אנושית. ועכשיו לתשובה המהותית. תמיד כשאני מתבקשת לדבר על יעילות, אני נמנעת מלדבר על מספרים, ובכל מקרה, גם אם אני אומרת מספר, אני מסייגת. כי אם אני בהריון זה 100% הריון. לפעמים יש אשליה שהמספר הגבוה "מגן" עליי, שאם היה כתוב על האריזה 94% אז זה יעיל בוודאות. אבל לא המספר הוא שיגרום לאמצעי המניעה שלי להיות יעיל.


תמר אוחנה, מנחה מוסמכת של שיטת המודעות לפוריות. מלמדת בסדנאות אונליין, או באיזור ירושלים. מרצה ומנחה סדנאות לנשים, לנערות, לאמהות-בנות, ולאנשי מקצוע בתחומי נשיות, פוריות, ומחזוריות. מטפלת בעיסוי רחם. מוזמנת ליצור קשר 052-6878320, ohanatamar@gmail.com

מה שכן יעזור לי להגביר את היעילות האישית של המוצר שבו אני משתמשת: קבלת הדרכה טובה על אופן השימוש, שימוש עקבי ומסודר, שיתוף פעולה עם בן הזוג, תשומת לב לפג התוקף של המוצר וכד' (כלומר, כל מה שמצמצם את הפער בין היעילות המושלמת לזו הטיפוסית). והדבר הכי חשוב בכל זה: לזוגות תמיד כדאי לבדוק את היחס בין הקריטריונים שלהם לבין אמצעי המניעה השונים. אילו קריטריונים הכי חשובים להם? בדיקה זו תאפשר להם לבחור את אמצעי המניעה הנכון להם ביותר (בתקופה הזו) תוך כדי לקיחה בחשבון של ה"מחירים" שהם ישלמו על השימוש בו.


למה הכוונה קריטריונים בבחירת אמצעי מניעה? תוכלי לפרט יותר?

אם תבחרו אמצעי מניעה שלא מתאים לקריטריונים שלכם, הוא לא ישרת אתכם בצורה טובה. דוגמה: אם שמירה על החשק והסיפוק המיני, הם ראשונים במעלה אצלכם. ובחרתם אמצעי מניעה שפוגם מאוד בחוויה המינית שלכם- יהיה לכם קשה להתמיד בו, סיכוי גבוה שתשתמשו בו בצורה שגויה, ובסופו של דבר- גם היעילות תיפגם.

אם תבחרו אמצעי מניעה שמצריך הערכות מראש, בעוד שאצלכם הספונטניות היא ראשונה במעלה, לא תצליחו להתמיד בשימוש.

שימו על השולחן את הקריטריונים הערכיים החשובים לכם ביותר, ובחרו את אמצעי המניעה שלכם לפיהם.


ובפרקטיקה, כיצד זוגות יכולים להגיע לבחירה הטובה ביותר עבורם?

לצערנו, לרוב רופאי הנשים אין זמן ופנאי לערוך לזוג הכרות עם אמצעי המניעה השונים, היתרונות והחסרונות שלהם. ולכן עלינו הציבור למצוא מקורות מידע אחרים. מצאו לכם מדריכה של שיטת המודעות לפוריות, מנחה בעמותת 'לדעת' או 'דלת פתוחה'. מקור מידע מהימן שיתן לכם ידע זמין ואמיתי, ביחד עם אפשרות להבין את עולם הערכים שלכם בתוך הבחירה הזו. בהקשר הזה, חשוב להיות פתוחים לשינויים. שינויי החיים מזמנים שינויים גם בקריטריונים. בכל תקופה יכול להיות אמצעי מניעה אחר.


תחילה נענה מחדש על שאלת ילדותינו - איך באים תינוקות לעולם. בחירת אמצעי מניעה

Photo by C Technical from Pexels


המשיבה והמראיינת, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415