מוצרי ואהבתם בהיריון: בעד או נגד?

עודכן ב: לפני 19 שעות


שאלה

שלום לימור, בשעה טובה נקלטתי להריון ורציתי לשאול האם יש אפשרות להמשיך להשתמש באביזרי העונג גם בתקופה זו? ומה לגבי התמרוקים ומשחת הסיכוך? תודה.

תשובה

בשעה טובה על ההריון! בתשובתי אתייחס לנושאים הבאים:


1. שימוש באביזרים בהריון

2. אורגזמה בהריון

3. חשק מיני בהריון

4. אוננות בהריון

5. חיזוק רצפת אגן בהריון

6. חומרי סיכה בהריון

7. יובש נרתיקי בזמן הריון


אביזרי עונג בהריון


בהריון תקין, כמו שאין מניעה לקיים יחסי מין בהיריון, כך אין מניעה להשתמש באביזרי עונג חיצוניים לאורך כל תקופת ההיריון. במידה ויש ספק לגבי תקינות ההיריון, כדאי (בעיקר בשביל השקט הנפשי) להיוועץ ברופא/ת הנשים/פיזיותרפיסטית לרצפת אגן/מלוות הריון ולידה.

לגבי אביזרים לשימוש פנימי (נרתיקי) – ההמלצה זהה למעט שינוי קטן: להשתמש החל מהשליש השני של ההיריון. וזאת היות והשליש הראשון הוא רגיש יותר ואף משתדלים בתקופה זו למעט בבדיקות פנימיות.


אורגזמה בהריון אינה מסכנת את העובר


כדאי לדעת שאורגזמה אינה מסכנת את העובר בזמן הריון וגם לא אורגזמה עוצמתית שנשים הרבה פעמים חוות באמצעות אביזרי עונג. אוננות גם היא מותרת, שימוש באביזרים בזמן הריון אף עוזר להגביר את החשק המיני בהריון בגלל החוויות המיניות הטובות, דבר שלחלק מהנשים דועך בתקופה הזו.


חיזוק רצפת אגן בהריון


לגבי אביזרי עונג אשר חלק מתפקידם הוא לחזק את שרירי רצפת האגן (כמו כדורים סיניים) – לא רק שאין מניעה, אלא אף יש המלצה להשתמש כדי לחזק את רצפת האגן לקראת הלידה הקרבה.
עיסוי שמנים בהריון

כל התמרוקים של ואהבתם עשויים מחומרים טבעיים, אורגניים וידידותיים מאוד לגוף ולאיברים האינטימיים. ניתן להשתמש בכל התמרוקים גם בתקופה הריון,


להוציא את זוג השמנים לעיסוי אינטימי לגבר ולאישה, אשר מכילים שמנים אתריים שמעוררים את המערכת ההורמונאלית וממריצים את כלי הדם – תגובות שלא נרצה לקבל בתקופת היריון, ועל כן ההמלצה היא להשתמש בכמות קטנה יותר בתקופת ההריון.

חומר סיכה בהריון

גם כאן תשמחי לדעת שימוש בשמן השקדים הטהור שלנו ובמיוחד במשחת הסיכוך אף מומלץ לשימוש ומריחה תכופה בזמן הריון, היות והדבר מסייע להגמשת אזור הפרינאום לקראת הלידה.

להוסיף לזה את העובדה שבעקבות שינויים הורמונאליים נשים רבות סובלות מיובש נרתיקי - שימוש בחומרי סיכה טבעיים הופך לחובה כדי לשמור על חיים אינטימים תקינים ונרתיק בריא.


אני מאחלת לשניכם הריון שמח ובידיים מלאות,

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות, מדריכת כלות, ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.


#לימורקליינמן #אביזריעונג #היריון #תמרוקיםאינטימיים

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים