10 דברים שכדאי לדעת על חומרי סיכה

עודכן ב: לפני יום


1. סיכוך חיוני לקיום יחסים כדי לאפשר חיבור חלק ונעים בין בני הזוג, למניעת כאב ולהנעמת חוויית המגע המיני.

2. סיכוך מיוצר באופן טבעי בנרתיק האישה במצב של גירוי מיני. לעיתים, עקב השפעות הורמונליות ושינויים העוברים על האישה בתקופות שונות בחייה – גם כאשר קיים גירוי מיני – לא מיוצר די חומר סיכה טבעי.

3. היום במחזור החודשי, תקופת הנקה, נטילת גלולות למניעת היריון, גיל המעבר ומצבים רפואיים מסוימים עלולים להפחית את מידת הייצור הטבעי של הסיכוך בנרתיק האישה.

4. אפשרויות הסיכוך כוללות חומרי סיכה מלאכותיים על בסיס מים, שמן, סיליקון, ואפשר לסכך גם ברוק טבעי. את החומר כדאי למרוח גם על הפין וגם בפתח הנרתיק של האישה.

5. חומר סיכה על בסיס מים וגליצרין הוא הנפוץ ביותר בשל נגישותו ובשל העובדה שאינו מלכלך, אך הוא נוטה להיות דביק ולהתייבש במהירות.

6. שמנים צמחיים כגון שמן זית, שמן שקדים, שמן קוקוס ושמן נבט חיטה הם אפשרויות טבעיות ובריאות לשימוש כחומרי סיכה, במיוחד כשהם מיוצרים בכבישה קרה. יש לשים לב לרגישויות לחומר שממנו מופק השמן שעלול להביא לגירויים בנרתיק.

7. חומרי סיכה על בסיס סיליקון נחשבים לנעימים ואינם מתייבשים בקלות. כדאי לדעת ששימוש בהם בשילוב אביזרי עונג העשויים מסיליקון – עלול להרוס את האביזר.

8. שמנים מינרליים כגון וזלין או שמן תינוקות עלולים לגרום לגירויים ולזיהומים בנרתיק.

9. למעוניינים להיכנס להיריון – כדאי להשתמש בחומרי סיכה טבעיים ועדינים בלבד לאורך תקופה זו. חומרי סיכה מסוימים המכילים אלכוהול ומלחים ואפילו רוק עלולים להרוג תאי זרע.

10. מרקם עבה של חומר סיכה, המזכיר משחה או חמאה, תורם להנאה מרובה יותר בעת החיבור בין בני הזוג.


הכותבת, לימור קליינמן, היא יועצת מינית מוסמכת ומייסדת "ואהבתם".


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים