איך לעבור בדיקה גניקולוגית חיובית?

עודכן ב: לפני יום

בעוד הסקרים מראים כי יותר ויותר נשים יוצאות עם חוויה טראומטית מהבדיקה הגניקולוגית, יש לא מעט ארגונים שעושים הכל כדי להילחם בנתונים המדאיגים. ועד שהם יצליחו, קחי לך כמה דקות כדי ללמוד איך הגוף שלך עובד בזמן בדיקה פנימית ואיך תוכלי לשנות את מציאות חוויית הבדיקה שלך לגמרי בעצמך.

לפני כמה חודשים אחרי ששמעה אותי בהרצאה, הגיעה אליי ממרחק שעה וחצי נסיעה אחת הבחורות היפות והמתוקות שידעה הקליניקה שלי. סיבת ההגעה: היא נשואה שנה וחצי, וכואבת את נשמתה בכל פעם מחדש שמשהו צריך להיכנס לה לגוף. לשם. למקום הזה שלדבריה "אמור להגיב נורמלי כשמשהו נכנס אליו".

"מה לא בסדר איתי? מה דפוק אצלי?" היא שואלת. "אני מרגישה כישלון."

אנחנו יושבות ומדברות ומתעמקות ונותנות דרור לרגשות לחוויות ולפחדים. ואז כשאני שואלת האם עברה פעם בדיקה פנימית במרפאה כל גופה מתכווץ בבעתה.

"לא לא לא. רק אל תגידי לי לעשות את זה."

הדמעות זולגות וזולגות והיא ממשיכה בחצאי הברות.

"אני לא מסוגלת, אני לא יכולה אפילו לחשוב על זה. כמה צעקתי. והספקולום הזה, חשבתי שאני אמות. הרגשתי כמו פרה ששוחטים אותה."

וכך מסתבר:

פעם, לפני הרבה זמן, היא הלכה להיבדק אצל רופא נשים. הרופא הטוב שמע את סיבת ההגעה והבין שעל מנת לעזור לה הוא צריך לערוך בדיקה פנימית, לבדוק שהכל בסדר. מה שהרופא כנראה לא ידע, זה איך נכון לבדוק אישה בקודש הקודשים שלה, ומה שאני בטוחה שלו היה יודע בזמנו כנראה שאפילו לא היה מתקרב אליה – זה שבדיקה מהסוג הזה, כשהאישה לא רוצה בה וסובלת בה, עלולה להשאיר אחריה טראומה ארוכת טווח, שאת המחירים שלה לא משלמת האישה רק בזמן הבדיקה עצמה, אלא הרבה מאוד אחרי. בכל פעם מחדש ובכל סיטואציה שהיא תיפגש עם הנרתיק שלה. ובחיי אישה לא חסרות פעמים כאלו – בקיום יחסים, בלידה, בבדיקות רפואיות, בניקיון המקום, בבדיקות המקווה, בהכנסת אמצעי מניעה או טמפון ועוד.


עלות תועלת? זה מה שאתם הרופאים כל הזמן אומרים כשאתם נדרשים לתכנן תכנית רפואית? אז בואו נדבר על העלות רגע. נכון, יכול להיות שבדקתם את האישה וכך אישרתם לעצמכם את מה שהייתם צריכים, אבל האם זה שווה את המחיר שאותה האישה צריכה לשלם? ברור שלא.

בהרצאתה הנחושה והאמיצה "האם הגיע הזמן לבדיקה גינקולוגית אחרת?" של ד"ר מיכל לוריא היא מציגה סקר שנערך בקרב נשים שעברו בדיקה גניקולוגית:
47% מהנשים מתארות את הבדיקה כמביכה
35% מהנשים מתארות את הבדיקה ככואבת
18% מהנשים מתארות את הבדיקה כטראומטית

אז מה עושים שנתוני חוויית הבדיקה הפנימית של האישה כל כך מדאיגים? את הקריאה לגניקולוגים להתעורר אני אשאיר לד"ר מיכל לוריא, אבל לכן הנשים היקרות, שמידי פעם כחלק מהחיים גם צריכות לעבור בדיקות מהסוג הזה אני רוצה שתלמדו איך עובד הגוף שלכן בבדיקה גניקולוגית.

זוכרות את הבדיחה של המילון נשים גברים "למה הם מתכוונים באמת?" שאומרת ככה:

גברים: לא (=לא), כן (=כן)

נשים: לא (=כן), כן (=לא)

אז יש גם מילון לנרתיק שלכן בבדיקה שלא מתכוננים אליה (ולא, הפעם זה לא בדיחה) וככה הוא הולך:

תהיי רפויה (=הנרתיק יתכווץ)

תשתחררי (=הנרתיק יתכווץ)

זה לא יכאב (=הנרתיק לא יאמין, ויתכווץ)

תפסקי יותר רחב (=הנרתיק יתכווץ)

ספקולום (=כיווץ כיווץ כיווץ)

הכנסת יד בלי התראה (=הנרתיק יתכווץ)

אם תמשיכי לכווץ זה יכאב, את צריכה להרפות (=הנרתיק יתכווץ עוד יותר)

נשים שלוקחות אחריות על החוויה הפרטים שלהן בזמן הבדיקה הגניקולוגית - סובלות הרבה פחות.

ואם את נאנחת עכשיו וחושבת לעצמך – אוף. זה כל כך מבאס! אני רוצה שתדעי שזה ממש לא חייב להיות כך. כל אישה צריכה לזכור שלפני שיש לה את הגינקולוג או הגינקולוגית יש לה מלאך שומר שנמצא איתה בכל בדיקה, והמלאך השומר הזה הוא לא אחר מהיא עצמה. לכל אישה יש כוח ויכולת לקבוע את המציאות שלה ואחריות על חוויית הבדיקה שלה. אל תחכו לאנשי המקצוע ואל תתביישי לעמוד על שלך. נפלת על מישהי טובה? נפלת על הרופא הכי רגיש בעולם? איזה כיף! אבל גם אם לא – הנה טיפים לבדיקה עצמה - מה להגיד (לעצמך) ומה לעשות, בהיעדר גניקולוג/ית שעושים זאת בעצמם (ותודה לד"ר אושרית ברט על העזרה בכתיבת הטיפים):

לפני הבדיקה:

  1. תשתעלי באופן מלאכותי כמה שאת צריכה. השיעול גורם לשרירי הנרתיק להתרחב.

  2. תדמייני כאילו יש לך כדור רך או משהו נעים בתוך הנרתיק ותדחפי אותו בעדינות החוצה. הפעולה הזאת מרפה את השרירים.

  3. קחי לך כמה זמן שאת רוצה כדי לנשום נשימות עמוקות ואיטיות ואל תאשרי לרופא הבודק לבדוק אותך לפני שאת מרגישה מוכנה.


תוך כדי הבדיקה:

  1. ברגע שמשהו לא נעים לך תאמרי זאת לרופא הבודק בקול ברור ותבקשי לעצור את הבדיקה עד שתהיי מוכנה לנסות שוב.

  2. תאמרי לו: "אני צריכה להרגיש בטוחה במה שהולך לקרות ואני מבקשת לעדכן אותי בכל פעולה"

  3. תעצמי עיניים ותחשבי על משהו שמשמח אותך במיוחד, אל תהססי לחייך לעצמך תוך כדי המחשבות, זה ישאיר אותך רפויה.

  4. המשיכי לנשום נשימות איטיות ועמוקות ותזכרי שזאת הבדיקה שלך וזכותך גם להיות מוזרה אם זה מה שעוזר לך.

עכשיו אחרי שלמדת את השיעור החשוב הזה בגניקולוגיה, ואת דוברת "נרתיקית" מושלמת (לפחות לכל הקשור לבדיקות), אני מאחלת לך מזל טוב על קבלת התואר – הגניקולוגית של עצמך. שתהיה לך בדיקה נעימה :-)

הכותבת, לימור קליינמן, מייסדת "ואהבתם".

יועצת מינית מוסמכת מאוניברסיטת בר אילן. BA בסוציולוגיה. בוגרת מרכז יהל ומרכז עדן, מרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדברת במקווה טהרה לנשים.

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415