שו"ת על אישה שמסרבת לתשמיש

שו"ת על אישה שמסרבת לתשמיש

עודכן ב: 16 ספט 2019


הקדמה לשו"ת: כל השאלות הנכתבות במדור זה הן שאלות אמיתיות שנשאלתי. השאלה לעיל נשאלה כמובן במעמד צד אחד בלבד בלי שהיתה לי אפשרות לדבר עם האישה. ברור לי שלכל סיפור יש שני צדדים ולפני מעשה יש להיפגש ולשמוע את שני הצדדים. ייתכן שהבעל השואל הוא אדם מרוכז רק בעצמו, לא רגיש כלל לאשתו ולא שותף לצער שיש לה. ביחד עם זה, אני יכול ומחוייב לענות לפי מה שנשאלתי על ידי השאול. מכאן לתשובה שכתובה להלן.

שאלה

אני נשואי 12 שנה ויש לנו 3 ילדים מקסימים.

יש לנו בעיה שאשתי לא מעוניינת בתשמיש. כאשר היא מסרבת זה מקלקל את מצב רוחי ואני לא יודע מה לעשות. ניסיתי לדבר איתה ולבקש לגשת לטיפול זוגי אך ללא הצלחה. ניסיתי להפגיש אותה עם יועצת או אם רב אך ללא הצלחה. יש תקופות שאנו כמעט ולא מדברים. זה מקשה על התיפקוד שלי. חשוב לי לציין שהיא מעולם לא נהנתה ביחסי האישות. אני חי כמו כומר ליד אישה יפה וקרה. אני לא יודע מה לעשות. הלכתי למטפלים שונים ללא אשתי אך כולם אמרו לי שלא ניתן להתקדם ללא אישתי. נא לעזור לי.

בברכה,

תשובה

לשואל,

שלום!

ממש הצטערתי לקרוא את מכתבך. הדברים שאתה כותב נוגעים ליסודות החיים הזוגיים ולכן אתייחס אליהם בזהירות רבה.

כך כותב הרמב"ם במשנה תורה, ספר נשים פרק י"ד הלכה י':

האישה שמנעה בעלה מתשמיש המיטה--היא הנקראת מורדת, ושואלין אותה מפני מה מרדה: אם אמרה, מאסתיהו ואיני יכולה להיבעל לו מדעתי--כופין אותו להוציא לשעתו, לפי שאינה בשביה שתיבעל לשנוי לה; ותצא בלא כתובה כלל.

וכך הוא כותב בהמשך:

ואם מרדה מתחת בעלה, כדי לצערו ואמרה, הריני מצערת אותו בכך, מפני שעשה לי כך וכך, או מפני שקיללני, או מפני שעשה עימי מריבה, וכיוצא בדברים אלו--שולחים לה מבית דין ואומרין לה, הוי יודעת שאם את עומדת במרדך, אפילו כתובתך מאה מנה, הפסדת אותה; ואחר כך מכריזין עליה בבתי כנסיות ובבתי מדרשות בכל יום ארבע שבתות זו אחר זו, ואומרים פלונית מרדה על בעלה, ואחר ההכרזה, שולחין לה פעם שנייה, ואומרים לה, אם את עומדת במרדך, הפסדת כתובתיך.

יב אם עמדה במרדה ולא חזרה--נמלכין בה, ותאבד כתובתה, ולא יהיה לה כתובה כלל; ואין נותנין לה גט, עד שנים עשר חודש, ואין לה מזונות, כל שנים עשר חודש. ואם מתה קודם הגט, בעלה יורשה.

יג כסדר הזה עושין לה, אם מרדה כדי לצערו--ואפילו הייתה נידה או חולה שאינה ראויה לתשמיש, ואפילו היה בעלה מלח שעונתו לשישה חודשים, ואפילו יש לו אישה אחרת. וכן ארוסה שהגיע זמנה להינשא, ומרדה כדי לצערו ולא נישאת--הרי זו מורדת מתשמיש.

הסבר לדברי הרמב"ם:

בית הדין שואל את האישה למה היא מורדת. ולכן למעשה אין ברירה אלא לנהל את הדברים בבית דין או אצל בורר.

אני מבין ממך שהיא לא מוכנה ללכת לאף מטפל זוגי. לכן בלית ברירה, מה שאני מציע לך לעשות זה להזמין את אשתך למגשר שינסה לפשר ביניכם.

באם לא תהיה פשרה, ז"א אשתך לא תסכים לטיפול זוגי, אז אין ברירה אלא ללכת לכיוון של גט בהסכמה, כיון שעל פי הלכה גבר לא אמור לחיות לצד אשתו כאשר הם אינם מקיימים יחסי אישות, והאישה נקראת מורדת.

המגשר צריך לברר, האם היא מוכנה רק פעם בחודש או פעמיים בחודש ואז אתה צריך להחליט אם אתה מסוגל לחיות עם זה. או שהיא בכלל לא מסכימה, ואז כנראה אין ברירה.

בקיצור, עליך לפנות לגורם מקצועי על מנת להחליט על המשך דרכך.

הכותב בדמע,

אברהם שמואלתוכלו להפנות לרב שאלות בקישור זה, והוא ישתדל לתת לכם מענה בהקדם.

#הרבאברהםשמואל #שות #עשהלךרב #הרמבם #גירושים #אישהמורדת

382 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415