צחוקים ומשחקים

עודכן ב: 3 נוב 2020


זוג שנמצא ביחסים קבועים לאורך שנים חווים עליות וירידות ביחסי האישות שלהם. לפעמים יש יותר חיבור ולפעמים פחות, לפעמים מרגישים שעפים לשמיים ולפעמים מתים משעמום.

אחד האתגרים שניצבים בפני זוגות רבים הם שמירת עניין וחשק ביחסי האישות לאורך שנים. יש זוגות שמרגע שנכנסים למיטה, האירוע הופך להיות מונחה מטרה להגיע לאורגזמה טובה, לו ולה.

אני רוצה להציע בפני הקורא כיוון אחר. להיות בתוך האירוע. בלי מטרות ובלי כוונות. נכנסים למיטה כדי להיות שם אחד עם השני וכדי ליהנות גוף מגוף – כמאמר הגמרא במיוחד על כך שחג פורים חל בחודש אדר (מגילה מגילה דף י"ג ע"א: "ותלקח אסתר אל המלך אחשורוש אל בית מלכותו בחדש העשירי הוא חדש טבת - ירח שנהנה גוף מן הגוף" ורש"י מפרש שם: שהגוף נהנה מן הגוף - מפני הצינה, והעיד לך הכתוב שהיו מתכונין מן השמים לחבבה על בעלה).

להיכנס למיטה כדי לשחק, לצחוק וליהנות זה מזה. בספר בראשית כ"ו ח' מסופר על יצחק ורבקה שאבימלך ראה אותם מקיימים יחסים:

וַיַּרְא, וְהִנֵּה יִצְחָק מְצַחֵק, אֵת, רִבְקָה אִשְׁתּוֹ

על פי פרשנות רש"י שם. קיום היחסים נקראים "צחוק".

על הברכה שמברכים חתן וכלה בשבע ברכות "משמח חתן וכלה", מפרש רש"י (כתובות ח ע"א):

"שבח שמשבח להקב"ה שברא חתונת דיבוק איש באשה על ידי שמחה וחדוה".

דיבוק האיש והאישה צריכה להיות מתוך שמחה וחדווה.

ולכן הצעתי היא לכל הזוגות לגשת למעשה זה מתוך שמחה של לשהות בתוך המעשה ולצחוק ביחד ולא כדי להגיע לאיזה מקום.

בשנים האחרונות נוספו להתרחשות בחדר המיטות תפריט של משחקי המיטה זוגיים שונים ואסקור אותם בקצרה כאן.

באתר שבו מתפרסם מאמר זה יש משחק נהדר בשם "קוביות שכרון חושים". משחק הקוביות מבוסס על תרגיל מוצלח

מעולם הטיפול מיני "מיקוד תחושתי" והוא יכול לעזור לזוגות לשחרר חסמים ומקומות בגוף שעד עתה חששנו לגשת אליהם. המשחק אף מאפשר חקירה של סוגי מגע שונים שיעזרו לזוג "לצאת מהקופסה".


אודיה ואן לאון פיתחה מערכת של משחק קלפים בשם "חיבורים" שפותח שיח בין האיש והאישה. בקלפים יש השלמות של משפטים ("כשאני....אני מזמינ\ה לאינטימיות, המגע שלך מעורר בי... ועוד רבים), תמונות עם פרשנות ומילים מנחות להמשך שיח (התעוררות, כאב, עייפות ועוד).

המשחק הבא הוא משחק לוח (כמו מונופול) ונקרא: "הכל יחסים" שפיתחה שירה ונגרובר. על פי התקדמות במשחק הלוח יש קלפים של משימות (לאחר האישות הוקיר\י תודה לבן\בת זוגך על שלושה דברים שהתרחשו במהלך האישות, ספר זכרון של חוויית אישות טובה במיוחד ועוד רבים) ושאלות (מה התדירות הרצויה בעיניך לקיום יחסים, מהי הדרך שבה אתם מחליטים שתגיעו לחיבור מלא, ובאיזה עיתוי זה מתרחש ועוד רבים).


סקרתי רק כמה משחקים שאני מכיר. המשחק סביב המיטה יכול לפורר הרבה מהמתח כאשר חוששים לומר את מה שרוצים. לפעמים הצעה הבאה על ידי משחק, היא הדרך הנכונה לומר אשר על ליבי הרי בעצם אנחנו רק משחקים. מצד שני, אמצעי אינטימי, פנימי בין בני הזוג היא דרך מעולה לתשוקה ועניין במיטה, הרבה יותר טוב ונעים מאשר ללכת ליועץ ולהיחשף בפניו\ה.

(כמובן שאני מנחה תמיד שאם יש צורך ללכת לבעל מקצוע – לא לדחות אלא ללכת מיד ראו מאמר אחר שכתבתי על זה כאן במאמר : יועץ, מטפל או רב וכן כתבתי פרק שלם על כך בסיפרי, לדעת לאהוב).

אמנם דיברנו על צחוקים ומשחקים, אבל בעצם זה דבר רציני מאד. לפעמים המשחק או הקלף יהיה זה שיפתח את הלב ואת השיח בינינו לבין האיש\ה שלנו.

בהצלחה!#הרבאברהםשמואל #לדעתלאהוב #יועץמיני #רב #מטפלמיני #מדרשמכירי #פרישותמינית #משחקיםלמבוגרים #מסכתכתובות #רשי #קוביותשכרוןחושים

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים