אהבה! לא מה שחשבתם

עודכן ב: 19 אוק 2020


האם תהיתם פעם איך זה שיש אנשים במערכות יחסים נינוחות רגועות וטובות וזה ממש עובד להם נהדר? הכל הרמוני שם, הכל מסונכרן, הם מבינים אחד את השני, ומוכנים לעשות הכל למען... האם שאלתם את עצמכם פעם איך זה עובד, או מה הסוד שלהם? במאמר זה אני רוצה לחשוף בפניכם פן חדש באהבה שהוא אחד מהסודות אשר ימנע מאיתנו מריבות וסכסוכים מיותרים. הערות ואי הבנות. יחזק את האהבה ויתן תקווה חדשה לאהבה. או במילים אחרות יחבר אותנו לסוד האנושי הקסום שאנחנו רואים אותו בעיקר אצל אנשים מבוגרים מיושבים בדעתם. מאמר זה מבוסס על הפסוק בשיר השירים (ג' ה'): "הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלַ‍ִם בִּצְבָאוֹת אוֹ בְּאַיְלוֹת הַשָּׂדֶה אִם תָּעִירוּ וְאִם תְּעוֹרְרוּ אֶת הָאַהֲבָה עַד שֶׁתֶּחְפָּץ" בהתבוננות לעומק מסתבר ש: זה לא מספיק לחשוב או להרגיש אהבה. זה לא מספיק לרצות אהבה. זה לא מספיק לאהוב. זה לא מספיק לומר שאתה אוהב. זה לא מספיק לתת אהבה. זה לא מספיק לקבל אהבה. זה לא מספיק להיות נאהב. ולא רק יחסים מחפשים אהבה, גם אנשים מחפשים אותה. זה לא מספיק להיות אהבה. אהבה צריכה ידיעה חיבור תחזוקה ומה לא.


האהבה באה בצורות שונות

אהבה היא ממש ישות שעומדת בפני עצמה ולא כולנו מודעים אליה ואל צרכיה. אם נתייחס אליה כאל ישות חיה ממש, כבר נוכל לחוות שינוי משמעותי ביחס אליה. לעתים נדמה כי מספיק לאהוב או אולי מספיק לומר שאנחנו אוהבים, ומשם כבר הכל יזרום לבד. אבל מסתבר כי לאהבה צדדים רבים וכל עוד איננו נוגעים ברבדים השונים של האהבה ומפתיעים בכל פעם מחדש, היא אינה מגיעה לסיפוקה ואיננו חשים בה. צדדי האהבה על כל רבדיה מתחילים ממחשבה דיבור ומעשה. לחשוב אהבה, לדבר אהבה, להרגיש אהבה, לעשות אהבה, להיות אהבה. אבל מה שהכי חשוב זה לדעת למצוא את ההזדמנויות שהאהבה מספקת לנו כדי שנכיר בה, נזהה אותה ונשתמש בה. האהבה באה בצורות שונות ועלינו לא רק לאהוב וזהו. אלא להעיר ולעורר את האהבה עד שתחפץ. למצוא הזדמנויות לאהוב, לחפש אותה בכל פעולה מחשבה רצון צורך, לחפש את האהבה לשים לב אליה, אל נוכחות קיומה ולאפשר לה להיכנס אל המרחב המשותף. אני מוצא כי רבים מאיתנו שוכחים את הישות הזו שנקראת אהבה שנוצרת משני היחידים שחולקים דברים משותפים יחד. לרוב עסוקים במרוץ של החיים ומותירים מאחור את החלק החשוב ביותר. את עצמנו, את האהבה, את הדבק שמחבר בינינו. זה חלק מאוד חמקמק ועלינו לשים עליו את הדעת בכל עת. לפחות להתחיל להיזכר בו ומשם להמשיך אל החלקים האחרים... נוכל לממש את החלק הזה שנקרא אהבה על ידי שנעיר ונעורר אותו בתוך עצמינו, על ידי שנכיר בקיום שלו, על ידי שנתחיל לשים לב לשינויים שקורים סביבנו ונדע להודות עליהם, להכיר בהם ולהוקיר תודה עליהם. אהבה צריכה אנשים ערים שיעירו את עצמם ויעוררו את האהבה. אהבה כזאת תמנע מאיתנו את ההערות וההארות שנועדו לעורר אותנו. את האהבה צריך להעיר ולעורר עד שתחפץ. זה לא יהיה מספיק להרגיש שאנחנו עשינו את עבודתינו, האהבה צריכה להגיע אל זה שעומד מולנו, הוא זה שצריך להרגיש את האהבה. להיות שם ולעורר בו את האהבה עד שנרגיש את החיבור, עד שנראה כי יש בצד השני חפץ לאהבה. אהבה זה; לתת לשני לחוות את החירות, לאפשר את המרחב, אז תראה איך יהיה בו חפץ לאהבה.

בברכת שלום

הכותב, מיכאל אלר, מנהל מכון 'תבין' תל אביב. חוקר נפש. מנתח התנהגות. מאבחן ומעצב אישיות.

מומחה לתקשורת ויחסים בינאישיים. מגשר. יועץ אישי זוגי משפחתי וחינוכי.

#מיכאלאלר #מגשר #יועץזוגי #יועץאישי #יועץמשפחתי #מטפלזוגי #אוירהטובהבבית #אהבה

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415