עשרה דברים שכדאי לדעת על הדגדגן?

עודכן ב: ינו 10

עשרה דברים שכדאי לדעת על איבר ההנאה הנשי:

 1. הדגדגן מתפתח אצל עובר כגבשושית עוד לפני שהעובר מובחן כזכר או כנקבה. בהמשך, הגבשושית תתפתח לדגדגן או לפין. מכאן שהחלק הגלוי של הדגדגן אצל האישה נמצא בדיוק באותו המקום שבו נמצא הפין אצל הגבר.

 2. שמו של הדגדגן בעברית נובע מן השורש דגד"ג מלשון דגדוג. לעיתים הוא נקרא גם "חביונית" מפני שהוא חבוי. באנגלית קרוי הדגדגן Clitoris. יש המשערים כי זהו גלגול של המילה היוונית "קלייטוריד" – גבעה קטנה.

 3. לאורך הדגדגן יש כ-8000 קצות עצבים, פי 2 עד 3 ממספר קצות העצבים שבפין. באופן טבעי שפשוף הדגדגן יהיה מדגדג ונעים למגע כבר מהשנים הראשונות בחייה של האישה, בעודה ילדה.

 4. לדגדגן אין משמעות פיזיולוגית אחרת מעבר להנאה והאישה היא היצור היחיד בטבע שיש לו איבר כזה. שנים רבות אף נשמט הדגדגן מספרי הרפואה בדיוק מסיבה זו.

 5. החלק הגלוי של הדגדגן נמצא מעל פתח השופכה של האישה ומהווה רק כ-10% ממנו, כך ש-90% מהדגדגן נמצא מתחת לפני השטח. ב-1998 הלן או'קונל, אורולוגית אוסטרלית שעסקה בניתוחי גופות, מיפתה את הדגדגן בשלמותו באופן מפורט ומדויק יותר מאי-פעם בעבר, והראתה כי אורכו הכולל, בחוץ ובתוך הגוף, הוא 10 ס"מ.

 6. רוב הנשים מצליחות להגיע לשיא ההנאה המינית (אורגזמה) רק במגע מיני המלווה בגירוי הדגדגן.

 7. החוקרים מאסטרס וג'ונסון (1966) היו הראשונים לקבוע כי חלקו הפנימי של הדגדגן מקיף את הנרתיק לאורכו, וכי כל אורגזמה היא במקור "דגדגנית". כלומר, מתקיימת בדגדגן או נובעת מן הדגדגן כאשר הוא פוגש את הנרתיק בתוך הגוף.

 8. רקמת הדגדגן היא רקמה זקפתית זהה לרקמת הפין הגברי. ועל כן, גם אצל נשים בזמן עוררות מינית איבר ההנאה מתקשה ומתרחב.

 9. הדגדגן לעולם אינו "מתקלקל" או מפסיק לתפקד מינית. נשים יכולות להגיע לאורגזמה דגדגנית בכל גיל.

 10. בשנת 2016 הצליח החוקר הצרפתי אודיל פילוד ליצור דגם תלת ממדי של דגדגן בגודל מציאותי לצורך תוכניות חינוך מיני חדשות בבתי הספר במדינה. את הדגם תוכלו לראות בתמונה הבאה.


מודל הדגדגן בתלת מימד. מאת אודיל פילוד ופיליפ קוסנטינו.הכותבת, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

 • YouTube - White Circle
 • Instagram - White Circle
 • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415