10 דברים שכדאי לדעת על הדגדגן?

עודכן ב: ספט 17


10 דברים שכדאי לדעת על איבר ההנאה הנשי:

 1. התפתחות הדגדגן אצל עובר מתחילה כהתפתחות גבשושית איבר המין עוד לפני שהעובר מובחן כזכר או נקבה. בהמשך הגבשושית תתפתח לדגדגן או לפין. מכאן שמיקום החלק הגלוי של הדגדגן נמצא בדיוק באותו מיקום בגוף של פין הגבר.

 2. שמו של הדגדגן בעברית נובע מן השורש ד.ג.ד.ג מלשון דגדוג. לעיתים האיבר נקרא גם "חביונית" על שום היותו חבוי. באנגלית קרוי הדגדגן Clitoris. יש המשערים כי המילה היא גלגול של המילה היוונית "קלייטוריד" – גבעה קטנה.

 3. לאורך הדגדגן כ-8000 קצות עצבים, פי 2 עד 3 מאלה שבפין. באופן טבעי שפשוף הדגדגן יהיה מדגדג ונעים למגע כבר מהשנים הראשונות בחייה של האישה, בעודה ילדה.

 4. לדגדגן אין משמעות פיזיולוגית אחרת מעבר להנאה והאישה היא הייצור היחיד בטבע שיש לה איבר כזה. שנים רבות אף נשמט הדגדגן מספרי הרפואה בדיוק בגלל סיבה זו.

 5. החלק הגלוי של הדגדגן נמצא מעל פתח השופכה של האישה וגודלו כ-3 ס"מ, אך זהו רק חלק קטן ממנו. ב-1998 אורולוגית אוסטרלית בשם הלן או'קונל שעסקה בניתוחי גופות, ממפה את הדגדגן בשלמותו באופן מפורט ומדוייק יותר מאי-פעם בעבר: אורך של 10 ס"מ מבחוץ אל תוך הגוף.

 6. עד היום, רוב הנשים מצליחות להגיע לשיא ההנאה המינית (אורגזמה) רק במגע מיני המלווה בגירוי הדגדגן.

 7. החוקרים מאסטרס וג'ונסון (1966) היו הראשונים לקבוע כי חלקו הפנימי של הדגדגן מקיף את הנרתיק לאורכו, וכי למעשה, כל אורגזמה היא במקור "דגדגנית". כלומר, מתקיימת בדגדגן או נובעת מן הדגדגן כאשר הוא פוגש את הנרתיק בתוך הגוף.

 8. רקמת הדגדגן דומה בתכונותיה לפין הגברי, והיא גם רקמה זקפתית זהה לזו של הפין. מכאן שגם אצל נשים בזמן עוררות מינית איבר ההנאה מתקשה ומתרחב.

 9. הדגדגן לעולם אינו "מתקלקל" או מפסיק לתפקד מינית. נשים יכולות להגיע לאורגזמה דגדגנית בכל גיל.

 10. בשנת 2016 החוקר הצרפתי אודיל פילוד, הצליח ליצור דגם תלת ממדי של דגדגן בגודל מציאותי לצורך תוכניות חינוך מיני חדשות בבתי הספר במדינה. את הדגם ניתן להשיג באתר "ואהבתם" ממש כאן.


מודל הדגדגן בתלת מימד. למטפלים ואנשי מקצוע בתחום החינוך למיניות בריאה.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

מבצעי החודש

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 3 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו את הירחון שלנו בכל חודש

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

 • YouTube - White Circle
 • Instagram - White Circle
 • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415