מה בין ספרות ארוטית לפורנוגרפיה?

עודכן ב: לפני יום


שאלה

שלום לימור, ראיתי שבאתר שלכם שאתם מוכרים ספרות אינטימית וממליצים עליה במצב של שחיקה וכאשר לאישה יש ירידה בחשק מיני. רציתי לדעת איך ספרות מהסוג הזה יכולה לעזור בדיוק ועל מה את ממליצה. את יכולה לפרסם את התשובה :) תודה רבה וחנוכה שמח.

תשובה

יקרה, תודה על שאלתך, אני שמחה על ההזדמנות לעשות סדר בנושא הזה ולהנגיש את התשובה לנשים נוספות שתוכלנה להסתייע בדבר.

שחיקה בנישואים, ו"חשק מיני רדום" אצל נשים וגברים כאחד היא אחת התופעות הנפוצות ביותר של דורנו. בכנס הסקסולוגים הבינלאומי שהתקיים בפורטוגל בשנה האחרונה הנושא הזה עמד במרכז והוצגו מחקרים שמראים שזוגות בימינו מקיימים יחסי אישות הרבה פחות מבעבר. המציאות הזאת חוצה מגזרים, מינים ואפילו מצב משפחתי (כן, גם החשק המיני בקרב רווקים הולך ופוחת). התוצאה של מציאות זו היא תופעות אחרות שהולכות ומתרבות כמו עליה במדדי הגירושים, עליה בנפיצות מחלות גוף ונפש כמו דיכאון ועוד. מכאן אנו ב"ואהבתם" רואים את התופעה כ"צו השעה" באשר לכל מה שיוכל לסייע לזוגות בנושא. אחד הדברים הראשונים שאמליץ עליהם לאישה שמבקשת "לעורר את האהבה" הוא קריאת רומן אינטימי/ארוטי. מעבר לכך שמדובר בספר עלילתי ולא בספר הדרכה (וזה לפעמים יותר קליל ונחמד), קריאה של תיאורים מיניים מפורטים יוצרת תגובה גופנית ואצל נשים רבות מקימה את העוררות המינית מתרדמתה.

שאלת איך זה עובד? חשוב להכיר בכך שאצל בני האדם האיבר המיני החזק ביותר לא נמצא בין הרגליים, אלא בין האוזניים (המוח). בני האדם הם היצורים החיים היחידים שיש להם אפשרות להגיע לאורגזמה פיזיולוגית ללא מגע גופני כלל. גם נשים וגם גברים יכולים להגיע לשיא מיני בזמן חלום או בזמן מחשבות ארוטיות. היעדר פנטזיות הוא אחד הגורמים לירידת המוטיבציה לקיום יחסים. לא סתם אמרה הפסיכותרפיסטית אסתר פרל ש"משבר התשוקה הוא לעיתים קרובות משבר הדמיון" (ואני ממליצה מאוד לצפות בהרצאה שלה ב"טד"); לאחר שהבנו שלטיפוח הדמיון והפנטזיות יש כוח רב להעלאת החשק המיני והרצון להתקרב מינית אל בן הזוג לאחר שחיקה - אפשר להבין למה ספרות מסוג זה נמצאה יעילה ועובדת. והיא אכן כזו. מסיבה זו אנו מוכרים אצלנו באתר את סדרת ספרי "שירת השירים", שנכתבו ע"י סופרת דתיה ומעבר לכך שהספרים מקסימים ומרתקים, המיניות המתוארת בה כוללת מכלול של חוויות מיניות מציאותיות, טבעיות ובריאות.

כאשר אנו צופים בסצנה חזותית, בין אם בחיים האמיתיים ובין אם במסך, הדמיון הטבעי שלנו בעצם הופך משותק והפנטזיות מנוהלות על ידי הדמויות בהם צפינו ומעשיהם; כאשר קוראים מילים כתובות לעומת זאת, אין שם דמות או אקט חזותי שמתערב בפנטזיות וזה משאיר די מרחב לדמיון ואפשרות להפעיל את הרגשות הארוטיים שהוצתו מקריאת המילים ועוררו רגשות שהיו קיימים בקוראת מלכתחילה, עם תשוקה אמיתית לחוויה הארוטית המשותפת עם בן הזוג לחיים.

שאלה

אני מודה לך על תשובתך, אבל רציתי לשאול – אם פנטזיות זה דבר חיובי אז למה את לא ממליצה לצפות בפורנוגרפיה כדי להתעורר מינית?

תשובה

שאלה נפלאה. בשביל לענות עליה צריך להבין איך פנטזיות עובדות.

כאשר אנו צופים בסצנה חזותית, בין אם בחיים האמיתיים ובין אם במסך, הדמיון הטבעי שלנו בעצם הופך משותק והפנטזיות מנוהלות על ידי הדמויות בהם צפינו ומעשיהם; כלומר, במקום לעורר את החשקים האמיתיים הטבועים בתוכנו ולהתחבר לרגשות הארוטיים הקיימים בנו ממילא, אנו נותנים לדמויות אחרות להתערב ובכך בעצם יוצרים גירוי מלאכותי ואף נמצאים בסכנה להעלות את סף הגירוי באופן בו דברים פשוטים כבר לא יעוררו את מערכת הגריה (ובמילים אחרות – עלולה להתפתח תלות והתמכרות).

כאשר קוראים מילים כתובות לעומת זאת, אין שם דמות או אקט חזותי שמתערב בפנטזיות וזה משאיר די מרחב לדמיון ואפשרות להפעיל את הרגשות הארוטיים שהוצתו מקריאת המילים ועוררו רגשות שהיו קיימים בקוראת מלכתחילה, עם תשוקה אמיתית לחוויה הארוטית המשותפת עם בן הזוג לחיים של הקוראת, ולא לחוויה מדומיינת עם דמויות חיצוניות.

אני מאחלת לכם זוגיות מלאת תשוקה למשך שנים רבות, חנוכה שמח, לימור.

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415