הדרך להצית את האש הפנימית לתשוקה ועוצמה

עודכן ב: פבר 7


כולנו מחפשים את אש האהבה, את אור האמת, את סוד האושר. בין אם אנחנו במערכת יחסים זוגית ובין אם זוהי מערכת יחסים אחרת שאנחנו מקיימים. בין אם האש הייתה וכבתה ובין אם האש עדיין לא הוצתה, אנחנו מחפשים להדליק אותה ולהשאיר אותה כאש תמיד.

חג החנוכה נקרא גם חג האורות או חג המשפחה. קרו בו הרבה ניסים והוא זמן מסוגל לניסים. ניסים הם התרחשויות שנראות על טבעיות שקורים בעולם הזה. במאמר הזה אני רוצה לשים את הדגש על הקשר בין האור והמשפחה ולמעשה איך להדליק את האור - אש האהבה - בבית. ואיך ניתן עם שינוי קטן ליצור ניסים גדולים שיעשו את כל ההבדל.

זוגיות צריכה פרטנר. לא מספיק ששני יחידים נכנסים לגור תחת קורת גג אחת ומנהלים אורח חיים משותף. להכניס את האור הביתה זה להכניס את הזוגיות הביתה. ברמה האישית, לא כל מי שנמצא בבית פיזית, נמצא מבחינה נפשית. ברמה הזוגית לא כל זוג הכניסו את הזוגיות הביתה. זוגיות זה משהו שאנחנו יוצרים ביחד על ידי צבירת חוויות משותפות. על ידי הקשבה, על ידי שיח של שיתוף הדדי, על ידי שימת לב ויצירת אווירה חיובית בבית.


הקשר בין האור והמשפחה ולמעשה איך להדליק את האור - אש האהבה

אז יתכן ואנחנו מתנהלים על מי מנוחות באופן כללי אבל מה עם חברות טובה? מה עם הביטחון הזה שיש לי מישהו שנמצא שם תמיד שאוכל לשתף אותו בדברים הכי עמוקים שלי? מישהו שאוכל באמת להיחשף ולפרוס בפניו את כל האני שלי, לגלות לו את כל הסודות. זוגיות טובה בנויה מהרבה אלמנטים שלא תמיד עולים בקנה אחד עם המציאות ולעתים רבים מאתנו מוצאים את עצמם מוותרים על אי אלו אלמנטים אשר לפעמים מתגלה שהם היו יסודות הבית. ואז חווים טלטלה או זעזוע מצטבר..

להיות הכי פשוט שאפשר. להיות הכי אותנטי. הכי גלוי ללא סודות או שקרים, ללא בגידות או הסתרות. ללא מניפולציות...

האם ניתן לדרוש את זה? האם זה לא מעבר לציפיות נורמליות? האם זה מותרות?

למעשה, כאשר נתבונן בזה נראה שזה קודם לכל. זה הפשטות, זה הבסיס וזה היסוד של הבית, ואין בית ללא יסוד. ולמעשה זה גם סוד הזוגיות הטובה וסוד האושר. כאשר נבנה או נחזק את הבסיס הזה נוכל לראות שהכל נעשה חלק ונעים יותר..

בעידן הזה כל בר דעת מבין שלא נכנסים לקשר זוגי וודאי לא מתחתנים רק כדי להביא ילדים לעולם. או כדי להקים משפחה או בגלל שכולם עושים את זה אז גם אני.. בגלל לחצים שמופעלים עליכם מהסביבה או המשפחה להתחתן או שמיהרתם לצאת מבית ההורים בגלל אי אלו סיבות. כל אלו עדיין אינן סיבות מספיק טובות להינשא, להיכנס לכל העול והאחריות שהמערכת הזוגיות נושאת בתוכה.

אלא מה?

המערכת הזוגיות מצריכה קודם כל ובראש ובראשונה קשר חברי, קשר שנעים לשהות בו. קשר כיפי לפני שנכנסים למחויבות ולרצינות שבקשר. רצינות אחריות ומחויבות לא יכולים להימשך לאורך זמן אם אין לנו את הקשר הבסיסי שבבסיסו יש כיף נעימות גמישות וזרימה...

אז אם הקשר שלכם נמצא במדרון תלול או שהוא כבר עלה על שרטון. מה שניתן לעשות זה לבחון את בסיס הקשר ושם לחזק. ואם לא ידעתם שמדובר על קשר של חברות בבסיס לפני שמדובר על קשר של זוגיות מחייבת, ניתן לבנות את הקשר הזה בכל עת.

בברכת חג אורים שמח

הכותב, מיכאל אלר, מנהל מכון 'תבין' תל אביב. חוקר נפש. מנתח התנהגות. מאבחן ומעצב אישיות.

מומחה לתקשורת ויחסים בינאישיים. מגשר. יועץ אישי זוגי משפחתי וחינוכי.

#מיכאלאלר #מגשר #יועץזוגי #יועץאישי #יועץמשפחתי #מטפלזוגי #חנוכה #תשוקה

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים