שו"ת : האם מותר לעשות ניתוח הגדלת חזה

עודכן ב: לפני יומיים


שאלה

הרב שלום!

סליחה על השאלה המביכה. מאז ומתמיד יש לי חזה קטן. גם לאחר הלידות, החזה שלי לא גדל או השתנה. בעלי מעולם לא העיר לי על כך וב"ה יש בינינו יחסים טובים ויחסי אישות טובים. ביחד עם זה, אני מרגישה שזה חסר לי ואני יודעת שזה ישמח את בעלי. הדימוי שלי כאישה נפגם בעיני ואני לא מרגישה מושכת או שיש לי גוף יפה בגלל זה.

האם מותר על פי הלכה לעשות ניתוח להגדלת חזה?


תשובה

שלום לשואלת!

השאלה שלך נוגעת לניתוחים פלסטיים בכלל, לא רק לניתוחי הגדלת חזה. פוסקים רבים דנו בנושא בהיבטיו השונים. הבעיות העיקריות בניתוח שהוא לא לצורך רפואי מובהק, זה איסור חבלה עצמית ואיסור כניסה למקום סכנה בריאותית ללא צורך מדין "ונשמרתם מאד לנפשותיכם".

אפשר לסכם בתשובה קצרה שרוב הדעות של פוסקי דורנו התירו לעשות ניתוחים פלסטיים גם למטרות יופי ולא רק למטרות רפואיות או כתוצאה ממומים חמורים. אמנם סייגו את זה שהניתוח לא יהיה בהרדמה מלאה, ואכן רוב הניתוחים היום הם לא בהרדמה מלאה. את התשובות השונות של הפסוקים, ניתן לקרוא במקומות הבאים:

הספר "לדעת לאהוב" בגרסה דיגיטאלית. מומלץ לקרוא בזוג.

  • עשה לך רב, חלק ד' סי' סה,

  • איגרות משה חלק חושן משפט (ב), סימן סו,

  • יביע אומר (חלק ח חו"מ סימן יב).

לכן מבחינה הלכתית טהורה, הדבר מותר.

אך אני מבקש להתייחס לזה מבחינה ערכית. אנו עדים להחצנה מאד גדולה בדור שלנו. אנשים רבים עוטים על עצמם קעקועים, דבר שבעם ישראל נמנעו מלעשות לאורך כל הדורות. חלק מהלבוש הוא מאד מוחצן בכל המגזרים, גם אם הוא מכסה את כל הגוף. לפעמים הגוף מעורטל בצורה יוצאת דופן (גם גברים וגם נשים) כדי להבליט את איברי הגוף. שיער מחומצן, תכשיטים בולטים וצועקים ועוד ועוד, מעיד על המקום המוגזם של החיצוניות בחיינו.

הדרכת התורה לאורך הדורות היא להעדיף את הפנימיות על החיצוניות. התורה לא חוששת מיופי ואף לא יופי נשי. התורה מדגישה את היופי של שרה אמנו (בראשית י"ב י"א), של רחל (בראשית כ"ד ט"ז) ושל עוד נשים רבות. אך תמיד הדגישו לא את היופי החיצוני אלא את הפנימי. היופי החיצוני יכול להשלים את היופי הפנימי, לא לבוא במקומו ולא להפוך לעיקר.

גם בין בני זוג, יש מקום ליופי חיצוני ומשיכה גופנית פיזית וגם ממראה עיניים, אבל לא זהו העיקר. רבקה נבחנה על מעשי החסד שלה, לא על דברים אחרים. ועל כן, יש לתת את הדעת למקור של ההחלטה שלך לגבי ניתוח חזה. אם את רואה את עצמך כפגומה ברמה כזאת ואינך מצליחה להשלים עם עצמך על המראה שלך הנוכחי, אז איני יכול להתווכח עם זה. אבל אם את חושבת שהבעל שלך יחשוק בך יותר וניתוח חיצוני יחפה על חוסר באינטימיות עכשיו, איני בטוח שזה יישאר לאורך זמן. אמנם את כותבת שהיחסים ביניכם טובים ואני שמח על כך, אבל צריך בירור אמיתי פנימי עמוק, בינך לבין עצמך, מה מניע אותך לרצות לעשות מעשה כל כך דרסטי כמו ניתוח גופני לטובת יופי של איבר נסתר.

אני מאחל לך ברכה והצלחה עם כל החלטה שאליו תגיעי.

בהצלחה רבה!

אברהם שמואלתוכלו להפנות לרב שאלות בקישור זה, והוא ישתדל לתת לכם מענה בהקדם.

#הרבאברהםשמואל #שות #ניתוחהגדלתחזה #ניתוחפלסטי #איגרתמשה #עשהלךרב #יביעאומר #לדעתלאהוב

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415