שו"ת : האם מותר לעשות ניתוח הגדלת חזה

שו"ת : האם מותר לעשות ניתוח הגדלת חזה

עודכן ב: אפר 22שאלה

הרב שלום!

סליחה על השאלה המביכה. מאז ומתמיד יש לי חזה קטן. גם לאחר הלידות, החזה שלי לא גדל או השתנה. בעלי מעולם לא העיר לי על כך וב"ה יש בינינו יחסים טובים ויחסי אישות טובים. ביחד עם זה, אני מרגישה שזה חסר לי ואני יודעת שזה ישמח את בעלי. הדימוי שלי כאישה נפגם בעיני ואני לא מרגישה מושכת או שיש לי גוף יפה בגלל זה.

האם מותר על פי הלכה לעשות ניתוח להגדלת חזה?


תשובה

שלום לשואלת!

השאלה שלך נוגעת לניתוחים פלסטיים בכלל, לא רק לניתוחי הגדלת חזה. פוסקים רבים דנו בנושא בהיבטיו השונים. הבעיות העיקריות בניתוח שהוא לא לצורך רפואי מובהק, זה איסור חבלה עצמית ואיסור כניסה למקום סכנה בריאותית ללא צורך מדין "ונשמרתם מאד לנפשותיכם".

אפשר לסכם בתשובה קצרה שרוב הדעות של פוסקי דורנו התירו לעשות ניתוחים פלסטיים גם למטרות יופי ולא רק למטרות רפואיות או כתוצאה ממומים חמורים. אמנם סייגו את זה שהניתוח לא יהיה בהרדמה מלאה, ואכן רוב הניתוחים היום הם לא בהרדמה מלאה. את התשובות השונות של הפסוקים, ניתן לקרוא במקומות הבאים:

  • עשה לך רב, חלק ד' סי' סה,

  • איגרות משה חלק חושן משפט (ב), סימן סו,

  • יביע אומר (חלק ח חו"מ סימן יב).

לכן מבחינה הלכתית טהורה, הדבר מותר.

אך אני מבקש להתייחס לזה מבחינה ערכית. אנו עדים להחצנה מאד גדולה בדור שלנו. אנשים רבים עוטים על עצמם קעקועים, דבר שבעם ישראל נמנעו מלעשות לאורך כל הדורות. חלק מהלבוש הוא מאד מוחצן בכל המגזרים, גם אם הוא מכסה את כל הגוף. לפעמים הגוף מעורטל בצורה יוצאת דופן (גם גברים וגם נשים) כדי להבליט את איברי הגוף. שיער מחומצן, תכשיטים בולטים וצועקים ועוד ועוד, מעיד על המקום המוגזם של החיצוניות בחיינו.

הדרכת התורה לאורך הדורות היא להעדיף את הפנימיות על החיצוניות. התורה לא חוששת מיופי ואף לא יופי נשי. התורה מדגישה את היופי של שרה אמנו (בראשית י"ב י"א), של רחל (בראשית כ"ד ט"ז) ושל עוד נשים רבות. אך תמיד הדגישו לא את היופי החיצוני אלא את הפנימי. היופי החיצוני יכול להשלים את היופי הפנימי, לא לבוא במקומו ולא להפוך לעיקר.

גם בין בני זוג, יש מקום ליופי חיצוני ומשיכה גופנית פיזית וגם ממראה עיניים, אבל לא זהו העיקר. רבקה נבחנה על מעשי החסד שלה, לא על דברים אחרים. ועל כן, יש לתת את הדעת למקור של ההחלטה שלך לגבי ניתוח חזה. אם את רואה את עצמך כפגומה ברמה כזאת ואינך מצליחה להשלים עם עצמך על המראה שלך הנוכחי, אז איני יכול להתווכח עם זה. אבל אם את חושבת שהבעל שלך יחשוק בך יותר וניתוח חיצוני יחפה על חוסר באינטימיות עכשיו, איני בטוח שזה יישאר לאורך זמן. אמנם את כותבת שהיחסים ביניכם טובים ואני שמח על כך, אבל צריך בירור אמיתי פנימי עמוק, בינך לבין עצמך, מה מניע אותך לרצות לעשות מעשה כל כך דרסטי כמו ניתוח גופני לטובת יופי של איבר נסתר.

אני מאחל לך ברכה והצלחה עם כל החלטה שאליו תגיעי.

בהצלחה רבה!

אברהם שמואלתוכלו להפנות לרב שאלות בקישור זה, והוא ישתדל לתת לכם מענה בהקדם.

#הרבאברהםשמואל #שות #ניתוחהגדלתחזה #ניתוחפלסטי #איגרתמשה #עשהלךרב #יביעאומר #לדעתלאהוב

1594 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415