פוחת והולך או מוסיף והולך?

פוחת והולך או מוסיף והולך?

עודכן ב: 16 ספט 2019


למה זוגות היום מקיימים פחות יחסי אישות


הנוכחות הבלתי פסוקת של טלפונים ניידים בחיינו. אנחנו הולכים איתו לישון, מתעוררים איתו בבוקר

יותר ויותר מחקרים בארה"ב מצביעים על כך שזוגות נשואים עושים את "זה" פחות ופחות. כמה פחות? תלוי איזה מחקר קוראים, אבל פעם בשבועיים-שלוש ואף פעם בחודש בלבד כלל אינו נדיר.

אין ספק שעבור זוגות שומרי מצוות המקפידים על דיני טהרת המשפחה דרושים מחקרים ייעודיים, אבל הטרנד הכללי של מה שקורה בעולם בדרך זה או אחר, משפיע גם עלינו.

למה זה משפיע גם עלינו, כי בעיון בחלק מהסיבות שהחוקרים והמטפלים המיניים מצאו שמביאים לירידה בתדירות היחסים, בוודאי שייכים גם אלינו.

אז מה הסיבות לכך?

  • ניידים: כלומר הנוכחות הבלתי פסוקת של טלפונים ניידים בחיינו. אנחנו הולכים איתו לישון, מתעוררים איתו בבוקר (הטלפון-לא בן\בת הזוג), אנחנו מסתכלים עליו בממוצע 150 פעמים ביום ובאופן כללי, יש לנו עולם שלם של תוכן שם ולא בחיים המיידיים הסובבים אותנו. זה כולל את בן\בת הזוג. מה שקורה בטלפון הרבה יותר מעניין. אז בין השאר זה משפיע בצורה ישירה או עקיפה על הרצון והחשק להתנתק ולהתמסר אחד לשני.

  • מירוץ החיים. פשוט אין לנו כח. אנחנו כל כך עסוקים עד שחיי האישות הופכים להיות עוד מטלה, במקום משהו שרוצים להיות בו, לחוות אותו ולהתמסר אליו. זה עוד משהו שצריך לשים עליו √ בנוסף לאסיפת הורים בבית ספר, טלפון לאמא, הבר מצווה של השכנים, קניות לשבת ועוד מטלות.

  • פורנוגרפיה. כבר לא צריך בת זוג. הכל כאן וזמין, היא תמיד רוצה, זה לא דורש מאמץ גדול מדי, הרבה יותר מגוון וגם לא צריך 'משחק מקדים'. (די מטורף שגברים מוותרים על הדבר האמיתי בשביל פנטזיה עלובה, לא?)

ייתכנו עוד סיבות. מניתי את העיקריות השליליות. אך מחקרים שונים מראים גם על סיבה נוספת שאיני בטוח שהיא גרועה כל כך.

ביחד עם השינוי במעמד האישה, גם היחס לאישה בבית משתנה. אם בעבר, האישה היתה זמינה לכל פעם שהבעל ביקש לקיים יחסים, היום היחס בין הגברים לנשים הרבה יותר שוויוני. גברים מבשלים, מטפלים בילדים ואפילו חלקם עושים כביסה. ביחד עם השיוויון במטלות והראייה בזוגיות כשותפות שווה, נשים רבות מרגישות חזקות מספיק לקבוע גם את תדירות היחסים או במילים אחרות, לקיים יחסים כאשר זה מתאים להן ולא רק לפי רצון הבעל.

פעם שמעתי ממדריכת כלות ותיקה שאמרה על עצמה שהיא המדריכה הכי פתוחה. למה? כי היא אומרת לכלות שהיא מדריכה אותן להיות זמינה לבעלה תמיד ובאיזה אופן שהוא רוצה. המדריכה הזאת חשבה שהיא מועילה מאד לזוגיות של הכלות שלה. ייתכן שכן אם האלטרנטיבה היא התרחקות ופרישות יתר. אבל בעולם שנשים רגילות לעמוד על שלהן ולקבל את מבוקשן בכל תחום, אז גם בתחום האינטימי הנשים רשאיות ומקבלות את הזכות לקבוע את טיב היחסים במיטה.

הדבר הזה הוא כנראה אחד הגורמים המשמעותיים ביותר לירידה בתדירות קיום היחסים. נשים קובעות את התדירות לפי החשק או הרצון שלהן ולא לפי צו הבעל. אבל אין זה אומר שהאיכות נפגעת. הכותרת שנתנו למאמר זה הוא "פוחת והולך" (התדירות) לעומת "מוסיף והולך" – האיכות. אם האישה נהנית יותר ויוזמת את היחסים כי התדירות היא לפי הקצב שלה ולא שלו, כמעט בהכרח זה יכול לגרום לחיבור יותר קרוב ומשמעותי בעצם קיום היחסים. העבודה העיקרית שגם גברים וגם נשים צריכים לעשות זה ללמוד איך לצמצם את הפער בין הקצב שלו לקצב שלה ולהתאים ביניהם. וזו עבודה גדולה גם שלו וגם שלה. איך בדיוק זה עובד, זה נושא למאמר אחר.

בהצלחה!

קישור לחלק מהמחקרים:

#הרבאברהםשמואל #לדעתלאהוב #שיחהעםהילדים #חינוךלמיניות #חינוך

810 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415