שו"ת : האם טנטרה מותרת

שו"ת : האם טנטרה מותרת

עודכן ב: אפר 22


שאלה

שלום הרב!

מהי גישת ההלכה לכל שיטת הטנטרה ולגישה לחיי המין ע"פ הטנטרה?

תודהתשובה

לשואל,שלום!

תחת הכותרת "טנטרה" יש הרבה מאד דברים וכיון שה"טנטרה" נהיתה פופולרית בשנים האחרונות גם במערב, ניסיתי ללמוד אותה ולהבין אותה עד כמה שידי מגעת.

טנטרה זה פילוסופיה ודרך חיים שמקורה מהמזרח. יש סוגים רבים של טנטרה, וחלק ממנה זה טנטרה מינית. בויקיפדיה ההגדרה של טנטרה כתובה כך: "טנטרה היא השקפת עולם ודרך חיים שהתפתחה בהודו. בסנסקריט פירושה הוא "מארג" או "הרחבה". משמעות המונח הזה הוא: "אוסף של טכניקות משדות שונים המביאים להארה". המושג הזה מתייחס גם לתפיסת העולם הטנטרית, לפיה "הכול קשור בהכול". ריבוי הקשרים בין התופעות הסובבות אותנו ומערכת יחסי הגומלין ביניהם, יוצרים "מארג" מורכב בהרבה מהנראה לעין. ומתוך כך, "מרחיב" את גבולות האינדיבידואל אל מעבר לסביבתו המיידית. הטנטרה שמה דגש על הקשר בין הגוף לבין הנפש."

הטנטרה קיבלה פרסום רב בגלל הדגש שהיא שמה עם מקומה של המיניות בתוך חייו של האדם ובהם שיטות שונות של טיפול.

כאשר אנשים מתעניינים בטנטרה, רובם מתעניינים בטנטרה ה"אדומה" העוסקת במיניות, ופחות בשיטות האחרות, שבהם המיניות היא לא במרכז התודעה או התרגול.

בחלק מהטנטרה יש טקסים של אמירת מנטרות וטקסי אש, שלענ"ד הם קרובים או דומים לעבודה זרה.

לגבי תרגולים או טיפולים בטנטרה מינית יש דברים אסורים כגון עיסויים או התנסויות מיניות על ידי מטפל שהוא לא בן הזוג של המטופל.

יש תרגולות טנטרה של נשים שלכאורה הן מותרות, אך לא על ידי מטפל גבר.

יש תרגולות טנטריות של גברים, שרובם אסורים כיון שהם עסוקים בתרגולות של אוננות. אמנם המטרה שלהם היא עיכוב שפיכת זרע, אבל עצם התרגולות עסוקות באוננות.

לסיכום:

יש הרבה דברים קרובים ליהדות בתוך הטנטרה כמו חלק מפילוסופיות האחרות של המזרח, אבל זה דורש הרבה לימוד ואבחנה מפי מומחה לשני התחומים, ועדיין לא מצאתי מומחה נאמן שידע לברור את התבן מהמוץ בתחום הזה. ברור שיש נקודות משיקות ליהדות כגון הדגש על הנפש של האדם לעומת הגוף, החיבור בין גוף ונפש, האבחנה הברורה בין זכר לנקבה וההשלמה של שניהם ועוד, אך בדברים אלו נדרשים אבחנות דקות בין מה טהור ומה טמא, או מה מוביל למקומות טובים לעומת מקומות אחרים.


בברכה,

אברהם שמואל
#הרבאברהםשמואל #שות #פורנוגרפיה

1605 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415