שו"ת : האם טנטרה מותרת

עודכן ב: לפני יומיים


שאלה

שלום הרב!

מהי גישת ההלכה לכל שיטת הטנטרה ולגישה לחיי המין ע"פ הטנטרה?

תודהתשובה

לשואל,שלום!

תחת הכותרת "טנטרה" יש הרבה מאד דברים וכיון שה"טנטרה" נהיתה פופולרית בשנים האחרונות גם במערב, ניסיתי ללמוד אותה ולהבין אותה עד כמה שידי מגעת.

טנטרה זה פילוסופיה ודרך חיים שמקורה מהמזרח. יש סוגים רבים של טנטרה, וחלק ממנה זה טנטרה מינית. בויקיפדיה ההגדרה של טנטרה כתובה כך: "טנטרה היא השקפת עולם ודרך חיים שהתפתחה בהודו. בסנסקריט פירושה הוא "מארג" או "הרחבה". משמעות המונח הזה הוא: "אוסף של טכניקות משדות שונים המביאים להארה". המושג הזה מתייחס גם לתפיסת העולם הטנטרית, לפיה "הכול קשור בהכול". ריבוי הקשרים בין התופעות הסובבות אותנו ומערכת יחסי הגומלין ביניהם, יוצרים "מארג" מורכב בהרבה מהנראה לעין. ומתוך כך, "מרחיב" את גבולות האינדיבידואל אל מעבר לסביבתו המיידית. הטנטרה שמה דגש על הקשר בין הגוף לבין הנפש."

הטנטרה קיבלה פרסום רב בגלל הדגש שהיא שמה עם מקומה של המיניות בתוך חייו של האדם ובהם שיטות שונות של טיפול.

כאשר אנשים מתעניינים בטנטרה, רובם מתעניינים בטנטרה ה"אדומה" העוסקת במיניות, ופחות בשיטות האחרות, שבהם המיניות היא לא במרכז התודעה או התרגול.


בחלק מהטנטרה יש טקסים של אמירת מנטרות וטקסי אש, שלענ"ד הם קרובים או דומים לעבודה זרה.

לגבי תרגולים או טיפולים בטנטרה מינית יש דברים אסורים כגון עיסויים או התנסויות מיניות על ידי מטפל שהוא לא בן הזוג של המטופל.

יש תרגולות טנטרה של נשים שלכאורה הן מותרות, אך לא על ידי מטפל גבר.

יש תרגולות טנטריות של גברים, שרובם אסורים כיון שהם עסוקים בתרגולות של אוננות. אמנם המטרה שלהם היא עיכוב שפיכת זרע, אבל עצם התרגולות עסוקות באוננות.

לסיכום:

יש הרבה דברים קרובים ליהדות בתוך הטנטרה כמו חלק מפילוסופיות האחרות של המזרח, אבל זה דורש הרבה לימוד ואבחנה מפי מומחה לשני התחומים, ועדיין לא מצאתי מומחה נאמן שידע לברור את התבן מהמוץ בתחום הזה. ברור שיש נקודות משיקות ליהדות כגון הדגש על הנפש של האדם לעומת הגוף, החיבור בין גוף ונפש, האבחנה הברורה בין זכר לנקבה וההשלמה של שניהם ועוד, אך בדברים אלו נדרשים אבחנות דקות בין מה טהור ומה טמא, או מה מוביל למקומות טובים לעומת מקומות אחרים.


בברכה,

אברהם שמואל

#הרבאברהםשמואל #שות #פורנוגרפיה

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415