האם ציפרלקס משפיע על החשק המיני?

עודכן ב: לפני יום


שאלה

שלום לימור,

לפני חצי שנה בעקבות דיכאון אחרי לידת בני השלישי רשם לי הרופא תרופה נוגדת דיכאון בשם "ציפרלקס". התרופה אמנם עזרה מאוד למצב הרוח אבל מאז אני מרגישה שקשה לי הרבה יותר ליהנות ממין, ולפעמים אני לא מצליחה להגיע לאורגזמה גם אחרי מאמצים רבים למרות שהבעיה לא היתה קיימת בעבר.

אשמח לדעת האם זה קשור ומה אוכל לעשות. תודה רבה.

תשובה

יקרה,

ראשית אבקש לומר לך כמה טוב עשית שלא התעלמת מתחושותייך לאחר הלידה ופנית לטיפול. אני מאחלת לך הרבה בריאות אושר ושמחה.

ציפרלקס הינה תרופה אנטי-דיכאונית ואנטי-חרדתית ממשפחת ה- SSRI. הפעולה של תרופות ממשפחה זו היא בעיכוב תהליך הספיגה מחדש של הסרוטונין (שבין השאר אחראי על מצב הרוח) בצמתים המחברים בין סיבי עצב שונים. אמנם, אליה וקוץ בה - אותה התרופה שיכולה לגרום למצב רוח טוב יותר, פוגעת בתשוקה, בחשק ובתפקוד המיני. מחקרים בספרות הרפואית גילו שמשתמשים רבים מדווחים על הפרעות קישוי ושפיכה ואף קושי להגיע לאורגזמה. בדיוק החוויה אותה את מתארת.

היות ופגיעה באיכות החיים המינית היא פגיעה נוספת באיכות החיים הכללית, אני ממליצה לך לחזור לרופא שרשם עבורך את התרופה ולספר על החוויה שלך. למרות שלנטילת התרופה יש חשיבות גבוהה לאיכות החיים ולכן אין להפסיק ליטול אותה ללא הוראה מפורשת מרופא, יש בהחלט דרכים להקל על תופעות הלוואי. למשל באמצעות הפחתת מינון התרופה, הפסקות מבוקרות ע"י רופא, תמיכה באמצעות תהליך פסיכולוגי אישי או זוגי ופנייה לפסיכותרפיה וגם שימוש באביזרי עונג בעלי עוצמת רטט גבוהה, שיכולים לעזור כאשר יש קושי פיזי ממשי להגיע לאורגזמה.

לסיכום, הנושא של דיכאון ומיניות הוא נושא רחב השייך לתחום הרפואה והפסיכיאטריה, וכדאי לפנות לאנשי מקצוע מתחום זה כדי להחזיר בצורה מבוקרת את השמחה והעונג המיני לחייך.

בהצלחה!

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415