איך למצוא אהבה?

עודכן ב: 19 אוק 2020


כולנו מחפשים אהבה, נראה שזה אפילו הפך ליעד סמוי או גלוי לחלק מאיתנו, אך האם אי פעם שאלת את עצמך; האם יש קשר אל נקודת המוצא ממנה אתה יוצא לחפש את האהבה? או שפשוט אתה רק מחפש אהבה וזהו, לא חוקר יותר מידי, אוהב את הפשטות, אבל משום מה דבר לא משתנה או מתקדם לעבר היעד אותו הצבת לעצמך. במאמר הזה אני רוצה להתייחס לשאלה מאד מהותית ביחסים והיא; מאיזה מקום בנפש אנחנו צריכים לחפש את האהבה? לרוב אנחנו מבקשים להשיג תוצאות כלשהן כדוגמת אהבה, אך לא מטים את הדעת לחקור אודות האהבה, או הדרך אל האהבה הזאת שאנו כה נכספים אליה, מחפשים איזשהם תשובות פלא, או טיפים לזוגיות נכונה ואפקטיבית, מחפשים מה עוד אנחנו צריכים לעשות או איך להתנהג. ובהרבה מהמקרים אנחנו מחפשים רק את התשובה שתעזור לנו לצאת מהבור או המשבר בו אנחנו נתונים ללא כל הבנה מעמיקה מה גרם לנו להגיע למקום הזה. ולמעשה, כל עוד נתעסק ברובד החיצוני של הדברים, לא נוכל באמת להבין את עצמנו ולהיות בטוחים שעברנו את הגל הזה. ולכן התשובה לשאלה - מה לעשות? היא לא לדעת מה לעשות אלא, קודם כל להבין מאיזה מקום בנפש אתה מגיע. ובמילים אחרות - מאין באת? כן! שאלת מאין באת היא לא רק שאלה על הגוף הפיזי הזה מאין הוא בא, אלא בעומק הדברים וברובד של הנפש היא שאלה שמתעסקת במקום הנפשי ממנו אתה בא. והאמת שפחות חשוב מה אתה עושה ויותר חשוב לדעת מה מביא אותך לעשות, לפעול או לדבר את מה שאתה...


תבין מאיזה מקום בנפש אתה מגיע. ובמילים אחרות - מאין באת?

כולנו מחפשים אהבה, בין אם אנחנו כבר במערכת יחסים, ובין אם אנחנו בשלב של לחפש בן או בת זוג. כולנו עושים מעשים, מדברים דיבורים, ומה שעושה את כל ההבדל זה לא מה אתה עושה, אלא איך אתה עושה, וביותר עומק - מה הניע אותך לעשות, מה גרם לך לעשות, מה הביא אותך לעשות, או במילים אחרות - מאיזה מקום בנפש אתה פועל? כי המעשה הוא התוצאה הסופית של תהליכים מחשבתיים ורגשיים רבים שקדמו לו. השאלה הנשאלת היא; האם אנחנו יודעים לזהות מאיזה מקום בנפש אנחנו מחפשים את אותה אהבה? רוב בני האדם מחפשים אהבה ממקום חסר, ממקום של הרגשת בדידות חסר וריק בחייהם, אינם מוצאים משמעות, אינם מחוברים למהות האמתית של החיים ומצפים כי בבוא האהבה הם כבר יהיו שלמים, הכל יהיה בסדר והם יחושו יותר מאוחדים עם עצמם והכל יהיה טוב יותר. לכאורה אין בזה בעיה, כך נראה מעל פני השטח, אבל כאשר מתבוננים לעומק רואים כי לחפש אהבה ממקום חסר תביא אותך לרצות לקבל אהבה ולא לתת. אולי לא מדויק לומר לא לתת בכלל, כי בסך הכל אתה רוצה לתת ושיהיה נעים בקשר, אבל בשורש הדברים אתה רוצה יותר לקבל מאשר לתת, להיות מושפע מאשר להשפיע. את זה תוכל לבחון כאשר תהיה מספיק זמן בקשר, אז תוכל לגלות האם הקשר ביניכם תלותי או קשר בריא וכי קשר תלותי אינו בר קיימא ואינו יכול להחזיק מעמד לאורך זמן. וכאן חשוב מאד לזהות מאיזה מקום בנפש אתה מבקש זוגיות, האם ממקום חסר או ממקום מלא. ממקום של מבקש אהבה, או ממקום של נותן אהבה. כאשר אתה - הכלי שהינך מלא בחיבור אל המהות, מלא במשמעות, לאחר שעשית עם עצמך עבודה עצמית של חיבור שכל ולב, איחוי רגשות ורצונות, איזון מצבים רגשיים, עבודה על המידות והכרת האני, אז תרגיש מספיק עשיר נפשית-רגשית גם כשאתה ביחס לעצמך בלבד ללא זוגיות, ואתה רק רוצה להשפיע את הטוב ולעניק אותו לזולת, זוהי אהבה שתחזיק לאורך זמן. וגם כאן צריך עדיין לבחון האם אתה מפתח קשר תלותי או שאתה מייצר קשר בריא.. אתה צריך לחפש אהבה ממקום של אהבה, ממקום של מלאות, לא ממקום של חסר... רק כאשר אתה הופך לאהבה בעצמך, לכלי של אהבה, למקור של אהבה, למקור של נתינה ושפע, כאשר אתה מזהה את עצמך כמקור השפע בעצמו, אז תוכל להעניק ולתת מבלי לעמוד בצד ולהמתין שיחזירו לך בבוא העת. ואפשר גם לראות את הדברים מזוית אחרת, מהזווית שאתה לא צריך לחפש אהבה, אלא אתה צריך לגרום לאהבה לחפש ולמצוא אותך, וזה על ידי שאתה תיהפך לאהבה, אז האהבה תתמגנט אליך כי האהבה אוהבת למצוא את מי שאוהב את עצמו. מאהבה עצמית הכל מתחיל, אז אתה מרגיש מלא ויכול להשפיע ולתת, הרי זה כל סוד האהבה - הנתינה.

שיהיה בהצלחה

הכותב, מיכאל אלר, מנהל מכון 'תבין' תל אביב. חוקר נפש. מנתח התנהגות. מאבחן ומעצב אישיות.

מומחה לתקשורת ויחסים בינאישיים. מגשר. יועץ אישי זוגי משפחתי וחינוכי.

#זוגיות #יעוץזוגי #מיכאלאלר #מגשר

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415