האם אביזרי עונג ממכרים?

עודכן ב: ינו 25


שאלה

שלום לימור,

אני מתעניינת להתנסות לראשונה באביזרי עונג אך חוששת שהשימוש בהם עלול לגרום לי לתלות באופן בו כבר לא אוכל ליהנות מקיום יחסים ללא השימוש בהם.

אשמח להבין האם החשש שלי נכון.

תודה.

תשובה

שילוב אביזרי עונג בקיום יחסים נועד למקסם את חוויית העונג של הגבר והאישה בזמן המפגש המיני, לענות על הצורך הטבעי בהתחדשות ובריענון היחסים ומשמש אמצעי לתת מענה לאתגרים שונים במיניות הצצים במהלך החיים ואף לגילוי הנאות החושים מסוגים חדשים אשר מקרבים מאוד בין בני הזוג.

הביצועים של האביזרים אינם תואמים את האופן בו ההנאה המינית מופקת משילוב הגופים ולכן זוגות רבים חוששים שהשימוש עלול לגרום להתמכרות ושהיחסים לא יחזרו להיות כפי שהיו. החשש שלך וודאי מובן. עם זאת, המציאות מראה כי לא נוצר האביזר, וגם לא זה הטוב ביותר, שמהווה תחליף לגוף אנושי אוהב מכיל ומחבק וקשוב לצרכי האחר; באופן חד משמעי שימוש באביזרים הוא בעצם "שדרוג" של החוויות הקיימות בלבד. ככלל, אביזרים אינם מביאים לתלות והגוף תמיד יוכל לחזור ולחוות הנאה גם ללא השימוש בהם.

כמו בכל תחום בחיים עלינו לשים לב אם אנו תלויים במשהו יתר על המידה ולדעת למנן את השימוש בו. תוך כתיבת שורות אלו אני נזכרת בזוג חמוד שהגיע אליי לקליניקה לפני זמן מה וסיפרו שהם מצליחים להגיע לשיא העונג המיני רק כאשר הם בהשפעת אלכוהול. כמובן שלא נאמר לכל זוג ששתיית אלכוהול היא רעה עבורם (ולפעמים אף מומלץ לזוגות שזה מתאים להם לשלב אלכוהול במידה כדי לרענן את הזוגיות והיחסים), אבל כן נאמר שיש חשיבות למינון ובכל מקרה מומלץ ללמוד כיצד להגיע לעונג מיני גם ללא תלות במשהו חיצוני. הדבר תקף גם לגבי שימוש באביזרים.

בזוגיות טובה ואוהבת יש להיות תמיד קשובים לרחשי הגוף והנפש ולהבין האם הרגלים חדשים שאימצנו טובים לנו או טובים לנו פחות עכשיו או בהמשך. ובכל מקרה, אם מתאים לכם לנסות שימוש באביזרים מתוך רצון שזה יעשה טוב למיניות שלכם, חבל לחשוש ולמנוע את ההזדמנות הזאת שברוב המקרים מביאה לחוויה טובה מאוד לטווח הקצר וגם לטווח הארוך.

שיהיה בהנאה :)

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת.

מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמדריכה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה.הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים