על מיטות נפרדות

עודכן ב: 3 נוב 2020


לאחרונה קראתי מאמר של אנדראה סקורץ בבלוג שלה: MustLoveCrows.com על כך שההחלטה שלה ושל בעלה לישון במיטות נפרדות הצילו את הנישואין שלה (אני חושב שהיא לא יהודיה).

היא סבלה מבעיות שינה ועוד כמה בעיות, ולכן השינה במיטה אחת עם בעלה היתה סיוט עבורה במשך שנים. כאשר התחילה לחשוב על אפשרות של הפרדת מיטות, הפחד הגדול שלה היתה שזה סימן מובהק לכישלון נישואיה. ואז היא התחילה לחשוב מחוץ לתבניות הרגילות ואף יישמה את ההחלטה שלהם לישון, אף בחדרים נפרדים. לטענתה, ההחלטה הזאת הצילו את נישואיה. היא ובעלה ישנים שנת ישרים ושמחים אחד לקראת השני בבוקר, במקום לרטון ולכעוס על בן הזוג על לילה ללא שינה.

ברור ופשוט שהסדר כזה לא מתאים לרובם וגם אין בו צורך לכולם. אך ביהדות באופן טיבעי יש זמני מרחק בין מיטות הבעל והאישה בגלל חוקי הטהרה. יש זוגות שממש קשה להם עם ימי ההרחקה, ויש זוגות שאין להם בעיה עם זה. מדי פעם מתייעצים איתי זוגות על ה"נפילות" שלהם בימי ההרחקה ואיך ניתן לתקן.

אני מכיר בקושי, גם ברמה האישית וגם משיחות עם זוגות רבים. יש בעלים (ולפעמים נשים) שממש נכנסים למצוקה כאשר האישה מודיעה להם שהיא קיבלה מחזור או לקראת קבלתו. לפעמים יש הרגשה ש"צריכים להספיק". יש נשים וגברים שחוסר הקשר הפיזי, אפילו אם רק ברמה של חיבוק ונשיקה בימי ההרחקה מאד מקשים וגורמים להרגשת ריחוק ובדידות.

מצד שני, כבר הפניתי בבלוג שלי בעבר להרצאתה של אסתר פרל על משיכה ותשוקה בחיי נישואין. אחת הנקודות בהרצאתה היא הצורך במשחק של ריחוק וקירוב ביחסי זוגיות ארוכות טווח. כלומר, לפעמים אנו צריכים להתרחק מבן הזוג שלנו כדי להתגעגע מחדש. חישבו על התשוקה ועל הקירבה של בן הזוג לאחר נסיעה ארוכה לחו"ל או שירות מילואים ממושך.

יש גם מימד נוסף לימי ההרחקה. קראתי לראשונה את הדברים בחוברת קטנה של הרב פרופ' נורמן לאם, נשיא ישיבת "ישיבה אוניברסיטה" בניו יורק, על טהרת המשפחה. שם הוא כותב על המעמד העצמאי של האישה בימי ההרחקה. במקום שאין הרחקה, ייתכן שגבר יראה באישה כלי העומד לרשותו תמיד. תקופת ההרחקה נותן לה מעמד עצמאי כלפי בעלה, גם מבחינה פיזית. היא לא נענית לו תמיד והוא לומד לשלוט ביצריו. איני בטוח שהניסוחים שלו לגמרי תקפים ביחסי המינים בימינו, אבל בבסיס אני חושב שהדברים נכונים. על בעל ואישה ללמוד לתקשר בצורה טובה, גם ללא כל מגע פיזי ביניהם.

מכאן להסתכלות מחודשת על תקופת ההרחקה. אני מזמין את האנשים לראות בימי ההרחקה הזדמנות וסיכוי. אנו היום מיועדים לחיות שנים רבות זה לצד זה, יותר מכל תקופה אחרת בהיסטוריה. כדי להימשך שוב ושוב, עלינו לשחק את משחק ההתקרבות והתרחקות, כפי שהגדירה את זה היטב אסתר פרל. רק מתוך עצמאות של כל אחד מבני הזוג וכיבוד המרחב הפרטי של כל אחד מהם, ייתכן החיבור מחדש והאיחוד השלם.

לכן, אני סובר שצריך להפריד מיטות לעולמים או לעבור לחדר אחר. אבל היהדות באה בשם ההלכה ונתנה לנו, גם שלא ברצוננו, את המרחב הפרטי של כל אחד, כדי שנתאחד מחדש מרצון.


#Trends #זוגיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415