יובש בנרתיק בזמן הריון והנקה

עודכן ב: ינו 25

שאלה

שלום לימור,

סביב הנקות והריונות, הנרתיק שלי נוטה להיות יבש דבר המביא למעט כאב, חוסר בהנאה ואף לפעמים דימום בעת קיום יחסים. אני מעוניינת לרכוש תכשיר לסיכוך. הבעיה היחידה היא שבעלי נרתע תחושתית ממגע בקרמים ושמנים. אשמח להמלצה לתכשיר מתאים ולאופן השימוש בו.

תודה.

תשובה

יקרה,תודה שפנית אלינו.

ראשית טוב מאוד שאת מודעת לחשיבות לטפל ביובש הנרתיקי ולשימוש בחומרי סיכה.יחסי אישות אינם אמורים לכאוב או להתלוות בתחושת אי נעימות' צריבה וכו'. בהריונות והנקות ההרכב ההורמונאלי של הגוף מה שעלול מביא ליובש נרתיקי מוגבר ללא קשר לרמת העוררות המינית.

לעניין בן זוגך - אני ממליצה לדבר על הנושא ויחד לחפש תכשיר שהוא יוכל ללמוד ליהנות ממנו. משחות סיכוך טובות אמורות להגביר את ההנאה גם אצל הגבר (ולפעמים אף יותר מהאישה). לא ציינת באיזה תכשיר ניסיתם להשתמש, אך חשוב לדעת קיימים מגוון חומרי סיכה מסוגים שונים, על בסיס שמן, מים או סיליקון, וכן תכשירים שהם נוזליים לעומת משחות שהן סמיכות ועבות יותר.

אני ממליצה להתנסות בסוגים שונים של תכשירים עד למציאת האחד שיהיה נעים יותר עבורך ועבור בן זוגך.

בנוסף, ניתן להשתמש בחומר הסיכה תחילה רק עלייך בעיסוי פנים נרתיקי ולאורך השפתיים החיצוניות של הנרתיק ולבדוק אם זה יספיק. ובכל מקרה - אין לקיים יחסים מלאים במידה ויש תחושת כאב. על כך דבר ועניין - אל תהססי לפנות.

מקווה שעזרתי מעט. אם יש לכם עוד שאלות או שתרצו להתייעץ לגבי עניינים נוספים - אני כאן!

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית.

מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמדריכה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה.הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים