חינוך למיניות בריאה - מה זה בעצם?

חינוך למיניות בריאה - מה זה בעצם?


מדי פעם אני מקבל שיחות טלפון בסגנון הבא:

"קיבלנו המלצה עליך כמרצה, אבל על מה בעצם אתה מדבר?", או "ההורים אצלנו מאד רגישים \ שמרניים, אתה יכול לשלוח לי את המצגת לפני ההרצאה?".

שלא להזכיר את שיחות הטלפון ברבע לשמונה בבוקר, כמה דקות לפני שאני כבר נכנס לכיתות "מדברת היועצת, יש כמה הורים שהביעו דאגה מהפגישה שלך עם התלמידים היום....". האמת, השיחות האלה בדרך כלל משעשעות אותי. הן מראות לי כמה גדול הפער בין המקום בו אני נמצא היום לבין מה שאחרים תופסים את מה אני עושה. למעלה משלוש שנים אני מעביר סדנאות בנושאים של מיניות בריאה. האמת, התחלתי עם זה כבר כמה שנים קודם לכן, רק שלא ידעתי להגדיר את מה שאני עושה כחינוך למיניות בריאה. אבל מה זה בעצם?

כל אחד מאיתנו צריך לשאול את עצמו מהי מיניות בעיניו. לא מעט פעמים בשיחות עם הורים ומורים אני פוגש אנשים שעבורם המילה הזו מאד טעונה. היא טעונה בזיכרונות וחוויות אישיות שלנו - חלקם מוצלחים וחלקם טראומטיים. אנחנו לוקחים את ההיסטוריה שלנו, החינוך שלנו, המסרים שחלחלו אלינו מתוך מסך הטלוויזיה ומתוך השיחות בבית הספר ומלבישים את כולם על מילה אחת קטנה. "מיניות". דווקא אצל ילדים ונערים המילה הזו הרבה יותר תמימה ונקיה.

בעיני, חינוך למיניות בריאה זה לא (רק) איך באים ילדים לעולם, זה לא לדבר על מה אסור ומה מותר. חינוך למיניות בריאה קודם כל עוסק בקשר שלי עם עצמי. איך אני מכיר את הגוף שלי, עד כמה אני אוהב את הגוף שלי, איך אני חושב שגבר או אישה "צריכים להראות" ועד כמה אני מרוצה מאיך שאני נראה. אחרי שאני מחובר לעצמי אפשר להתחיל לשוחח על זוגיות, רגשות, תקשורת וגם על מגע בין אנשים שונים. לפעמים חשוב לי להדגיש מתי צריך להקפיד לא לגעת ומה הגבולות של כל אחד מול הגוף של האחר.

להיות מחנך למיניות בריאה זה לתת תשובות מהימנות ומותאמות גיל לשאלות שכבר קיימות שם. מעטות הפעמים שאני מרגיש שחשפתי נערים לתכנים שהם לא הכירו. בדרך כלל התפקיד שלי הוא לקחת שמועות, חלקיקי עובדות ומידע שגוי ולתווך אותם לקהל השומעים בצורה מסודרת. נתקלתי יותר מפעם אחת בתלמידים בכיתה ו' ששואלים אותי על אמצעי מניעה, תכנים פורנוגרפיים או חוויות של הטרדות מיניות. אני נפגש כל הזמן בשאלות שחלקם מבוססות ידע פשוט, ובכל זאת לתלמידים יותר קל לשאול אותי מאשר את הוריהם (כמו תלמיד שהתקשר אלי כדי שאסביר לחבר שלו איך שהוא אחד מתוך שלישיה שנולדה ביחד). מצד שני, לפעמים יש בורות שמדאיגה אותי (כמו קבוצה של סטודנטיות ששליש מהן לא ידעו כמה פתחים יש לאישה בתחתית רצפת האגן).

שבו עם הילדים שלכם בנחת. דברו איתם על היכרות הגוף, על אהבה עצמית, על רגשות, על זוגיות.

גם אתם מחנכים למיניות בריאה, אפילו בלי שאתם יודעים את זה....

-------------

הכותב, אלעד חמיאל, הוא קרימינולוג קליני (M.A) ומחנך למיניות בריאה, מנחה סדנאות והרצאות למתבגרים ומבוגרים



185 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415