אני לא מרגישה בנוח עם הלבשה תחתונה. מה לעשות?

עודכן ב: לפני יום

שאלה

היי לימור, קראנו יחד את התשובה של הרב לעניין הלבשה תחתונה, אך אני עדיין מרגישה מאוד לא בנוח עם הרעיון. היכן עובר לדעתך הגבול בין הידיעה שהכל מותר בחדר המיטות לבין הרגשה של זילות והחפצה? אשמח לדעת מהי דעתך האישית ולאו דווקא מה מותר לפי ההלכה.

תשובה

יקרה, השאלה שלך לוקחת אותי שוב לאותו המדרש היפיפה על המראות הצובאות של בנות ישראל במצריים, כפי שהביאו הרב. כאשר היו ישראל משועבדים היו לבנות ישראל מראות עשויות נחושת שבהן הן היו מסתכלות כאשר הן היו מתקשטות לבעליהן, וכך, למרות עבודת הפרך והתשישות של הגברים היו הנשים מצליחות לפתות אותן ולהמשיך את עם ישראל. אחרי זה אמר עליהם הקב"ה "אלה חביבין עליי מכולן" ועשו מהמראות את הכיור למשכן.

כפי שמשתמע מן המדרש, פיתוי הגבר ע"י אשתו הוא דבר שיש בו מן החיוב, ואם הוא עושה טוב לשני בני הזוג זה נפלא. אך היות ושאלת לדעתי האישית אומר שאני עצמי מאוד מזדהה עם המאבק הפנימי המתנהל בתוכך. נשים רבות שאני פוגשת ומלווה חולקות איתך את התחושה והדבר נעוץ בכך, לפי דעתי, בגלל שההלבשה התחתונה, כלומר, "הקישוטים" שנראים היום בחנויות מותאמים לעיתים יותר לפורנוגרפיה מאשר לפיתוי בריא. ניתן לראות זאת באופן עיצוב הבגדים שהוא ממוקד אברי מין, ולעיתים משדר אלימות גסות וכוחניות. לעיתים הבגד הוא זה שמעודד "מיניות פורנוגרפית" ולעיתים זה יכול להיות ההיפך - הפורנוגרפיה ואיך שנשים שלבושות כך בסרטים מתנהגות, היא זאת שהוציאה שם רע לבגד.

לאחר שהבעתי את דעתי אבקש לסייג ולדייק את דבריי. יש נשים וגברים שמרגישים שהלבשה מסוג מסוים מאוד מעוררת אותם, נותנת חידוש וגיוון לחיי האישות ומעצימה את תחושת הנשיות שלהן, משהו שהוא בסיסי לקיום יחסי אישות טובים ומענגים לאורך שנים. יש אף נשים שחשות שבאיזשהו מקום כיף להן להרגיש "חפץ" כל עוד החוויה הזאת היא לזמן מוגבל והיא נשענת על בסיס איתן של אינטימיות עמוקה ושלמה עם בן זוג יציב, אוהב ומחויב. יש זוגות שהדרך שלהם להתמודד עם הקושי הטבעי בשמירה על זוגיות מונוגמית לאורך עשרות שנים הוא דווקא בהכנסת דמויות מדומיינות אל בני הזוג עצמם, מה שמוכר כ"משחקי תפקידים" עם תחפושות ומקובל במיניות כחוויה אירוטית משותפת שיש אפשרות להגיע באמצעותה למקומות מופלאים יחד. לכל אחד מהדברים האלו יש מקום, והכל תלוי בתחושת בני הזוג.

בשורה תחתונה זוהי המלצתי - הקשיבי לליבך והתידדי עם התחושות העולות לך מסוגי לבוש שונים, מה שיגרום לך להרגיש חושנית ומושכת מבפנים, זה מה שיעבוד הכי טוב מבחוץ. אם בגד שאמור להיות "זול" גורם לך להרגיש מושכת - שחררי את המחשבה ואת התבניות החברתיות. את לא זקוקה לשום אישור חיצוני, אלא רק פנימי של הלב והנפש שלך בלבד. היי פתוחה להתפתחות אישית עם עצמך ועם גופך. מה שגרם לך אתמול להרגיש זולה לא בהכרח יביא את אותם הרגשות היום. וזכרי שבן זוגך רוצה אותך שמחה ומאושרת, ולכן היי כנה איתו ושתפי אותו בתחושותייך ובמקביל אל תשכחי גם להקשיב לו ממקום אוהב ולא שיפוטי.

מאחלת לכם מיניות טובה מענגת ומקרבת יחד לעוד הרבה שנים,

מקווה שעזרתי מעט. אם יש לכם עוד שאלות או שתרצו להתייעץ לגבי עניינים נוספים - אני כאן!

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415