והיגדת לביתך

עודכן ב: לפני 6 ימים

לאחרונה העברתי השתלמות בנושא שיח מיניות בריאה עם מתבגרים. המיוחד בהשתלמות הזו היה קהל היעד - קבוצה של יועצים חינוכיים מהמגזר החרדי, שעובדים בישיבות הכי נורמטיביות שיש, ורואים חשיבות בשיח שכזה עם התלמידים שלהם.

אני חורג מהרגלי - ומביא דברים שאמר לי אחד המשתתפים בהשתלמות:

כשהבת שלנו התקרבה לגיל 11, אמרתי לאשתי שהגיעה הזמן לשוחח איתה על המחזור החודשי הנשי. אשתי התחמקה מזה. היא אמרה שהיא תדבר עם צוות הביס ושהם בטח משוחחים עם התלמידות על הנושא. בבי"ס אמרו לאשתי שבעוד שנה הם מביאים מישהי לשוחח על זה, ואם לבת שלה יש שאלות היא יכולה לשוחח על זה עם חברות שלה (מאיפה לחברות שלה יש מידע אמין בנושא?!).


ביקשתי שוב מאשתי לשוחח איתה והיא אמרה שהיא לא מרגישה בנח עם זה. אמא שלה לא שוחחה איתה ואיך היא תשוחח על זה עם הבת שלנו. רק כשאמרתי לה שאם היא לא תשוחח עם ביתנו, אני אשוחח איתה (דבר שמאד לא מקובל אצלנו בקהילה) היא התרצתה, ואמרה שהיא תערוך איתה שיחה, אבל שאני אתן לה זמן לחשוב על זה.

כמה ימים לאחר מכן, אשתי יצאה עם הבת לכותל המערבי. ברחבת הכותל נגשה לאשתי אישה ושאלה אותה: "אני במחזור עכשיו (=הכוונה לווסת), האם אני יכולה לגעת באבני הכותל?".


ביתי ששמעה את השאלה, פנתה לאשתי - מה זה מחזור?


אשתי אמרה לה שהיא תסביר לה אחרי שיסיימו את התפילה בכותל. מאוחר יותר באותו היום, אשתי וביתי ישבו בבית קפה ירושלמי, ואשתי הסבירה לבתנו את מה שהיה לה חשוב שהיא תדע בנושא המחזור החודשי. ההתחלה היתה קצת מביכה ומגומגמת. ככל שהשיחה התארכה היה קל יותר לאשתי לדבר, והבת שיתפה פעולה והיתה מאד מעורבת בשיחה. האווירה היתה נינוחה ורגועה. הבת היתה קשובה והיה לה חשוב לשמוע את הדברים. שתיהן חזרו הביתה מרוצות ושמחתי לשמוע שהשיחה היתה מוצלחת.

חודש אחר כך ביתי קיבלה את הווסת הראשונה שלה. היא הבינה מיד במה מדובר. מזל שלא חיכינו עוד שנה עד לשיחה המקצועית שבית הספר אמר שהוא מביא....

עד כאן הסיפור. סיפור עדין ומקסים בעיני שמדגיש שתי נקודות חשובות:

1. עדיף לדבר חצי שנה מוקדם מדי, ולא חודש מאוחר מדי. קשה לדעת מתי תהיה הפעם הראשונה שהילדים שלנו ייתקלו במידע אינטימי או מיני. חשוב שזה יהיה נושא מדובר ונגיש להם.

2. אין תחליף לשיחה עם אבא ואמא. גם אם זה קשה, גם אם זה מביך, גם אם איתנו לא שוחחו על זה, גם אם אני לא בטוח מה להגיד. לא משנה מה תאמרו לילדים שלכם, זה עדיף מאשר כל מה שהם ימצאו באינטרנט או ישמעו מחברים שלהם.

פשוט תדברו איתם.

שיהיה שיח מוצלח

הכותב, אלעד חמיאל, הוא קרימינולוג קליני (M.A) ומחנך למיניות בריאה, מנחה סדנאות והרצאות למתבגרים ומבוגרים.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415