ריח אהבה באויר

ריח אהבה באויר


ריח הוא זיכרון, הוא מזכיר לנו חוויות. רוב הפעולות שלנו פועלות על פי זיכרון, משהו מזכיר משהו עד שאנחנו מגיבים בעקבות זה, יוצרים ספקולציות על פי הריח, נמשכים או מתרחקים בגלל ריח. ריח הוא החוש העמוק והרוחני ביותר שיש מכל חמשת החושים. האם הוא יכול להיות קשור גם לזוגיות שלנו? האם אפשר לחדד אותו? האם אפשר ליצור אותו? האם פעם שאלת את עצמך מה ריחה של האהבה? מה הצורה הפנימית שלה? האם יש לה ריח? האם היא רגש??

חוויות של אהבה נוצרות ונותרות בחלל האויר רק כשאתה משחרר נותן ומאפשר לאחרים לתת לך. לא תמיד אתה חייב לשאת על עצמך את כל הנטל, ולא תמיד אתה מוכרח לתת למישהו אחר לשאת את כל הנטל על כתפיו. לשמוע להקשיב להבין לעזור לשתף, ולתת לאחרים לעזור לך להבין לראות ולשתף אותך בנקודת המבט שלהם.

לצורך זה אתה צריך להיות פנוי ובקשב רב אל הסביבה, אל הזולת. כשאתה מאפשר לעצמך להיות ולאחרים להתבטא אתה מגלה את המהות הפנימית שלך, אז הנוכחות שלך באה לידי ביטוי, והיא זו שנשארת בחלל הזוגיות גם כשאתה לא נמצא פיזית בבית. היא זו שממלאת את החלל הריק והופכת אותו למקום בעל משמעות.

הענין הראשון שצריך לדעת הוא שבית הוא לא מקום, הוא הרגשות. ללא הרגשות אתה יכול לחוות רק ריק שעמום וחוסר עניין בשהות בו. רק מקום מלא ברגשות חיוביים שיוצרים חוויות משותפות יכול להיות בגדר מקום. רק בבית כזה יכולים להתרחש החיים האמיתיים.

בית צריך להתמלא באויר של אהבה. אהבה אינה רק בגופים של בני אדם האוהבים. אהבה היא תחושה עילאית ורוחנית שנרקמת צעד אחר צעד כאשר בני הזוג מכוונים לספק לא רק כל אחד את צרכיו שלו, ולא את צרכיו של בן או בת הזוג. אלא שניים שיושבים בבית אחד וחושבים איך למלא את צרכיו של הקשר. חושבים מדברים ופועלים כל העת להזין את הקשר. כי הקשר הוא יישות עצמאית שניזונית משני בני אדם שמודעים אליו. יישות עצמאית המבקשת את מזונה הנפשי-רגשי-רוחני.

אהבה אינה רגש אחד. אהבה היא עבודת חיים הנרכשת ונקנית צעד אחר צעד, עקב בצד אגודל במטרה לבנות ולא להרוס. במטרה להשכין שלום ולא רק לחפש מריבות או הצדקת אמת. אהבה אינה רגש חד פעמי או משהו מזדמן. אהבה אינה רגש המותנה בחיבור בין גופים. אהבה היא מעל הכל. אהבה היא המחוות הקטנות שבין בני הזוג.

מחווה היא הכלה, הבנה, כבוד, הערכה, התרגשות, תמיכה. אהבה היא להיות. בית צריך להתמלא באהבה. כל המרחב התודעתי של כל אחד מבני הזוג ושל שני היחידים יחד צריך להיות מלא באויר של אהבה, במחשבה על אהבה. אהבה היא החמצן שמאפשר לך חיים על הכדור הזה. שלא יהיה שם אפילו סדק צר אחד של ספק או חילול.

אהבה היא היישות שנוצרת מתוך שני היחידים שמתאחדים שחוזרים לאחדותם הראשונה קודם שהפכו לשני יחידים. אהבה היא הזכרון של כל זה. אהבה היא השלום המונח בראש מעייניהם של בני הזוג ובראש סדרי העדיפויות.

אהבה היא המקום המלא. מלא משמעות מלא במהות. המקום שאין בו חלל פנוי כלל. אהבה היא חיים ואינה רק תשוקה ריקה וחסרת משמעות ומהות.

שנזכה להתבשם באהבה

הכותב, מיכאל אלר, חוקר נפש. מנתח התנהגות. מאבחן ומעצב אישיות. מומחה לתקשורת ויחסים בינאישיים. מגשר. יועץ אישי זוגי משפחתי וחינוכי. מנהל מכון 'תבין' תל אביב.


#זוגיות #יעוץזוגי

224 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415