שו"ת : הלבשה תחתונה, האם מותר?

עודכן ב: 3 נוב 2020


שאלה

בעלי הציע לקנות עבורי "הלבשה תחתונה" בחנות מיוחדת, אבל מסוג ממש לא צנוע. האם מותר ללבוש בגדים אילו? האם בעל ואישה לא צריכים לנהוג בצניעות גם זה עם זה?

בברכה


תשובה

אני מודה שאני מתלבט רבות בסוגיה של הלבשה תחתונה המכונה "נועזת". מצד אחד, כנראה גם גברים רבים וגם נשים רבות אוהבות לרכוש את זה כיון שזו תעשיה המגלגלת מיליונים רבים ברחבי העולם, וגם בחברה הדתית. מצד שני, האם ראוי שנאמץ אופנה זו לתוככי חדרי החדרים שלנו?

לכאורה, חדר בתוך חדר, זה המקום שזוג יכול לגלות את עצמו זה לזו, להסיר את כל המחיצות ביניהם (תיקוני זוהר, נח, צ"ב א') גם מבחינת לבוש, ולפתוח לגמרי את הלב ואת הגוף. אם הם חייבים לשכב ביחד ערומים (על פי שו"ע אב"ע סי' ע"ו סעיף י"ג עיי"ש), אז לכאורה אין שום מניעה גם בהלבשה תחתונה כזו או אחרת.

מצד שני, הלבשה תחתונה נועזת, באה בעצם להבליט את איברי המין של האישה, ולכאורה יש בזה החפצה של גוף האישה ואף הבלטת יתר של איברי המין.

הפוסקים לא כתבו על הנושא הזה, ונראה שהוא לא נשאל כיון שלא היה רלוונטי. היום ניתן למצוא חנויות המוכרים אביזרי לבוש אילו גם בריכוזי מגורים של דתיים וחרדים, וכנראה לא אסרו הרבנים השונים את הדבר.

אני סבור שהעיקר תלוי בכוונת הבעל והאישה. עם כוונתם לחדש ולרגש את חדר המיטות עם קצת שינויים וגיוון ביניהם, אז אין בדבר חסרון או בעיה, וניתן להתייחס לזה קצת בהומור ברוח חג פורים. האישה קצת מתחפשת למציאות אחרת, כפי שנהגו בקהילות ישראל בחג פורים לדורותיהם.

חג פורים גם מוביל לגאולה בחג הפסח. בפירוש רש"י (שמות פרק ל"ח ח') יש מדרש נפלא על הנשים שלא התייאשו מהגאולה על ידי פיתוי של בעליהן להמשיך להוליד ילדים:

במראת הצובאת - בנות ישראל היו בידן מראות, שרואות בהן כשהן מתקשטות, ואף אותן לא עכבו מלהביא לנדבת

המשכן, והיה מואס משה בהן, מפני שעשויים ליצר הרע, אמר לו הקדוש ברוך הוא קבל, כי אלו חביבין עלי מן הכל, שעל ידיהם העמידו הנשים צבאות רבות במצרים. כשהיו בעליהם יגעים בעבודת פרך, היו הולכות ומוליכות להם מאכל ומשתה ומאכילות אותם ונוטלות המראות, וכל אחת רואה עצמה עם בעלה במראה ומשדלתו בדברים, לומר אני נאה ממך, ומתוך כך מביאות לבעליהן לידי תאוה ונזקקות להם, ומתעברות ויולדות שם, שנאמר (שיר השירים ח ה) תחת התפוח עוררתיך, וזהו שנאמר במראות הצובאות. ונעשה הכיור מהם, שהוא לשום שלום בין איש לאשתו, להשקות ממים שבתוכו את שקנא לה בעלה ונסתרה.

בסוף יום עבודה מפרך, כל מה שרצה הבעל לעשות זה לצנוח למיטה לקראת יום עבודה מפרך נוסף למחרת. הנשים, שרצו להוליד ילדים נוספים [במקום אילו שנרצחו], היו צריכות להתאמץ כדי לפתות את הבעלים. לשם כך התקשטו מול מראה, התייפו והצליחו להביא את הבעלים לידי תאווה. המראות האלו הם אילו שהוכנסו למשכן.

גם בבגדים תחתונים נועזים, האישה יכולה לעורר את בעלה מחדש כדי שהוא יראה אותה באור אחר, אך בעיקר, היא עצמה יכולה להרגיש מושכת ונועזת וכמי שמעוררת את בעלה. יש נשים רבות שלא בהכרח מסתכלות על עצמן כעל אישיות שמושכת את בעליהן או לא מושכות מספיק, ודווקא חידוש זה יכול לסייע לה לראות דווקא את עצמה באור אחר.

העיקר כאן בכך שהאישה תרגיש בנוח ללבוש בגדים כאלו, הלבוש יכול להדגיש בעיניי עצמה ובן זוגה את מידת קדושת גופה ואין בזה לא ביוש או הפיכת גוף האישה לחפץ בלבד.

בהצלחה רבה,

אברהם שמואל


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415