אשתי בהריון וזה מוריד לי את החשק המיני, מה לעשות?

עודכן ב: ינו 25


שאלה

שלום לימור,

לפני כמה זמן הייתי בסדנה שלך והיה מדהים! יש לי שאלה שאינה קשורה כ"כ לאביזרים... אני בהיריון בחודש החמישי ובעלי נמנע מקיום יחסי אישות מכל מיני סיבות שלטענתו קשורות להיריון, חשוב לי לציין שלפני ההריון היו לנו יחסים מעולים, בעלי קשוב ועדין ובכללי גבר מקסים. רציתי לשאול האם זה מצב נפוץ או ידוע שהגבר נמנע מקיום יחסי אישות במהלך ההריון ובכללי נמצא בסוג של מצב של "אין אונות"? והאם לדעתכן יש משהו שיכול לעזור?

בברכה,

תשובה

שלום. מה שלומך? כיף לשמוע ממך. בשעה טובה על ההריון!

סביב שינויים במעגל החיים גם חיי האישות עוברים שינויים. החוויה שאת מתארת היא נפוצה אך יחד עם זאת אם היא מקשה עלייך כדאי להתייחס אליה ואני שמחה שפנית; במיוחד כאשר נשים רבות בשליש השני להריון עוברות שינויים הורמונאליים שעשויים להגביר את הצורך בקרבה ואינטימיות וחשוב לא להתעלם מצורך זה.

דבר ראשון - דברו על הדברים ונסו למצוא את הדרך הטובה ביותר בשבילכם לגשר על הפערים שנוצרו ביניכם בתקופה זו. חשוב לשמור על תקשורת קשובה ומכילה ולדבר על התחושות החדשות שכל אחד מכם חווה בעיקבות המסע החדש אליו נכנסתם. לפעמים די בכך בכדי להחזיר את הרצון לאינטימיות וחיבור מיני. הסיבות לירידה בחשק המיני אצל הגבר יכולים לנבוע משלל סיבות, ביניהן מצב נפשי ירוד, עייפות מוגברת, חרדת ביצוע, פחד מעשיית נזק לעובר, פער בין אבהות למיניות שלמה, היחסים הרגשיים עם בת הזוג, שחיקה מהמעשה המיני, ירידה הורמונאלית ועוד. כמו שהסיבות רבות, כך גם דרכי הטיפול ואין דרך אחידה לטיפול שמתאימה עבור כל הגברים.

ככלל, אם לאחר שדיברתם אתם מרגישים שעדיין יש קושי, אני ממליצה להיעזר באשת/איש מקצוע שיוכל להעניק יעוץ מקצועי בתחום.

מקווה שעזרתי.

על כל דבר ועניין – אני כאן לרשותך!

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים