מזה בדיוק ה-VCF ולמה יש דרישה לאמצעי מניעה לא הורמונאליים?

עודכן ב: ינו 25


שאלה

היי לימור, ראיתי שהתחלתם להציע באתר לרכישה אמצעי מניעה חדש VCF. אשמח לדעת איך בדיוק הוא עובד, מה היעילות שלו במניעת הריון ואם כבר אני שואלת, אז למה אני רואה בכל מקום שנשים מחפשות אמצעי מניעה דווקא לא הורמונאליים, מה כל כך רע בגלולות?

תודה רבה.

תשובה

שלום יקרה,

אני אתחיל דווקא מהשאלה השניה שלך - מה העניין בשימוש באמצעי מניעה לא הורמונאליים.

חשוב לומר שכאשר אנו מעונינים לתכנן את המשפחה ומבקשים ללמוד את מגוון הדרכים לעשות זאת, אין תשובה אחידה שמתאימה לכל הזוגות. לא בהכרח גלולות תמיד יהיו בחירה לא טובה והכל תלוי בכלל השיקולים שיש לזוג בהתאם לצרכים ואורח החיים שלהם.בקצרה: הגלולה שהומצאה בשנות ה-60 של המאה ה-20 הפכה לאמצעי המניעה נפוץ ביותר לשימוש בגלל יעילותו הגבוהה למניעת הריון, אך אם זאת במשך השנים התגלו לא מעט תופעות לוואי הנטילת ההורמונים בחווייתן של נשים רבות. חלק מהנשים לא יכלו ליטול אותה בגלל סיבות בריאותיות, וחלק דיווחו על השפעה שלילית על תחושתן הפיזית והרגשית, מצבי רוח, כאבי ראש ותופעה נוספת של ירידה משמעותית בחשק המיני.

התופעות האלו הביאו לכך שנשים חיפשו אמצעים אחרים, לא הורמונאליים, כדי להימנע מתופעות אלו שפגעו באופן משמעותי באיכות החיים שלהן.

בין האמצעים הלא הורמונאליים שקיימים היום הם קונדומים (גבריים ונשיים), התקן תוך ר


חמי נחושת, שיטת המודעות לפוריות, דיאפרגמה וקוטלי זרע. ה-VCF הינו דף מתמוסס המכיל קוטלי זרע והשימוש בו נעשה כך: לפני קיום יחסים מלאים יש להכניסו לנרתיק (בדומה לטמפון). קוטלי הזרע יתמוססו בנרתיק באופן מייד


י כך שכאשר יגיעו תאי הזרע אל המקום הם יהרגו לפני שיוכלו ליצור הריון. היעילות של אמצעי מניעה זה במניעת הריון היא נמוכה יחסית - כ-80% ולכן לרוב לנשים שמאוד חשוב להם לא להיכנס להריון בשלב השימוש מומלץ להשתמש


בהם בשילוב דיאפרגמה או בזמן הנקה, אז


היעילות עולה משמעותית. כך או כך צריך לזכור שאין אמצעי שיעיל במניעת הריון ב100%.

מקווה שעזרתי. אם יש לך עוד שאלות אני כאן לרשותך!

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים