איך באים ילדים לעולם? (חלק שלישי)

איך באים ילדים לעולם? (חלק שלישי)


שואלים אותי הרבה פעמים - איזה ספרים מתאימים לשיח עם ילדים על מיניות.

קודם כל, חשוב לזכור שאין שום ספר בעולם (או חוברת או סרטון) שאפשר לתת לילדים לקרוא לבד ושיסתדרו איתו. תמיד צריך שיהיה איתם מבוגר שיתווך להם מה הם רואים ומה רלוונטי לגיל ולשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים.

דבר שני - חשוב שההורה יעבור קודם כל הספר. שלא יהיה מצב שפתאום מול הילד אתם נתקלים לראשונה במשהו מפתיע ולא יודעים איך להגיב מול הילד (או שמדובר במשהו שאתם לא רוצים בכלל שהילד ייחשף אליו)."

דבר שלישי שצריך לזכור, זה המסרים הבלתי-מילוליים שאנחנו משדרים. כשאנחנו מדברים עם הילדים ופתאום נתקעים, מגמגמים, הולכים לאיבוד, הילדים מבינים שזה לא נושא שכדאי לדבר עם ההורים עליו, וזה מקטין את הסיכוי שהם יחזרו לשוחח איתו בהמשך.

ילדים צעירים הייתי ממליץ קודם כל לחפש ספרים שמציגים באופן כללי את את גוף האדם. הבסיס של מיניות בריאה הוא חיבור טוב לגוף דרך הכרה של הגוף והבנה שאפשר לשוחח על כל חלק ואיבר בגוף. אין לי ספר ספציפי להמליץ עליו, פשוט לחפש ספר על גוף האדם שמתאים לילדים. חשוב מאד להסתכל ולראות שיש בספר הסברים על מערכת הרביה. יש לא מעט ספרים שמדברים על הריון, אבל מתחילים משלב העובר ועד ללידה - בלי להסביר על המערכת שהביאה את העובר עד לכאן.

יש את הספר של אלונה פרנקל - ספר מלא אהבה - איך נפתלי בא לעולם (אותו נפתלי של סיר הסירים). ספר מאד מפורט, יש הורים וילדים שזה מתאים להם ויש כאלה שלא. מאד אישי. יש שני ספרים נוספים שאני ממליץ עליהם, למרות שהם לא ייעודיים לילדים: המדריך השלם לבני העשרה - מדבר על גיל ההתבגרות במגוון היבטים פיזיולוגיים, כולל התפתחות מינית, ההשפעות שלה ומה שקשור עליה (מהמחזור החודשי ועד לאמצעי מניעה). ספר מצויר, מאד רהוט וברור. שוב - לא הייתי נותן למתבגר לקרוא הכל לבד, אלא יושב איתו בהתחלה, ואחר כך משאיר אצלו את הספר לעיון נוסף. ספר נוסף שמדבר על חינוך למיניות - אבל מיועד להורים הוא הספר של אל ורנקיו - לדבר על מין עם ילדינו. הספר כולו עוסק בשיח של תכנים מיניים עם מתבגרים. הרבה דוגמאות שם לא מתאימות לילדים, אבל הגישה שלו מאד מעשירה ומעניינת.

שני דגשים אחרונים לסיום:

- דווקא ספרים שנכתבו לפני 30 שנה, הרבה פעמים הרבה יותר עדינים ומתאימים לשיח עם ילדים (אנטומיה האנושית לא השתנתה כל כך בשנים אלו)

- ידוע לי על כמה ספרים חדשים בעברית שנמצאים תוך כדי כתיבה או בשלבי פרסום ראשונים. מקווה לעדכן בהמשך...

בהצלחה רבה

הכותב הוא קרימינולוג קליני (M.A) ומחנך למיניות בריאה, מנחה סדנאות והרצאות למתבגרים ומבוגרים.327 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415