איך באים ילדים לעולם? (חלק שלישי)

עודכן ב: לפני 13 שעות


שואלים אותי הרבה פעמים - איזה ספרים מתאימים לשיח עם ילדים על מיניות.

קודם כל, חשוב לזכור שאין שום ספר בעולם (או חוברת או סרטון) שאפשר לתת לילדים לקרוא לבד ושיסתדרו איתו. תמיד צריך שיהיה איתם מבוגר שיתווך להם מה הם רואים ומה רלוונטי לגיל ולשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים.

דבר שני - חשוב שההורה יעבור קודם כל הספר. שלא יהיה מצב שפתאום מול הילד אתם נתקלים לראשונה במשהו מפתיע ולא יודעים איך להגיב מול הילד (או שמדובר במשהו שאתם לא רוצים בכלל שהילד ייחשף אליו)."

דבר שלישי שצריך לזכור, זה המסרים הבלתי-מילוליים שאנחנו משדרים. כשאנחנו מדברים עם הילדים ופתאום נתקעים, מגמגמים, הולכים לאיבוד, הילדים מבינים שזה לא נושא שכדאי לדבר עם ההורים עליו, וזה מקטין את הסיכוי שהם יחזרו לשוחח איתו בהמשך.

ילדים צעירים הייתי ממליץ קודם כל לחפש ספרים שמציגים באופן כללי את את גוף האדם. הבסיס של מיניות בריאה הוא חיבור טוב לגוף דרך הכרה של הגוף והבנה שאפשר לשוחח על כל חלק ואיבר בגוף. אין לי ספר ספציפי להמליץ עליו, פשוט לחפש ספר על גוף האדם שמתאים לילדים. חשוב מאד להסתכל ולראות שיש בספר הסברים על מערכת הרביה. יש לא מעט ספרים שמדברים על הריון, אבל מתחילים משלב העובר ועד ללידה - בלי להסביר על המערכת שהביאה את העובר עד לכאן.

יש את הספר של אלונה פרנקל - ספר מלא אהבה - איך נפתלי בא לעולם (אותו נפתלי של סיר הסירים). ספר מאד מפורט, יש הורים וילדים שזה מתאים להם ויש כאלה שלא. מאד אישי. יש שני ספרים נוספים שאני ממליץ עליהם, למרות שהם לא ייעודיים לילדים: המדריך השלם לבני העשרה - מדבר על גיל ההתבגרות במגוון היבטים פיזיולוגיים, כולל התפתחות מינית, ההשפעות שלה ומה שקשור עליה (מהמחזור החודשי ועד לאמצעי מניעה). ספר מצויר, מאד רהוט וברור. שוב - לא הייתי נותן למתבגר לקרוא הכל לבד, אלא יושב איתו בהתחלה, ואחר כך משאיר אצלו את הספר לעיון נוסף. ספר נוסף שמדבר על חינוך למיניות - אבל מיועד להורים הוא הספר של אל ורנקיו - לדבר על מין עם ילדינו. הספר כולו עוסק בשיח של תכנים מיניים עם מתבגרים. הרבה דוגמאות שם לא מתאימות לילדים, אבל הגישה שלו מאד מעשירה ומעניינת.

שני דגשים אחרונים לסיום:

- דווקא ספרים שנכתבו לפני 30 שנה, הרבה פעמים הרבה יותר עדינים ומתאימים לשיח עם ילדים (אנטומיה האנושית לא השתנתה כל כך בשנים אלו)

- ידוע לי על כמה ספרים חדשים בעברית שנמצאים תוך כדי כתיבה או בשלבי פרסום ראשונים. מקווה לעדכן בהמשך...

בהצלחה רבה

הכותב הוא קרימינולוג קליני (M.A) ומחנך למיניות בריאה, מנחה סדנאות והרצאות למתבגרים ומבוגרים.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415