שו"ת : האם מותר תנוחות?

עודכן ב: ינו 21


שאלה

שלום לכבוד הרב.

אנחנו נשואים באושר ואוהבים מאוד אחד את השני ויש לנו זוגיות מכבדת.

בזמן קיום יחסי המין, בעלי מאד רוצה ואף מבקש ממני תנוחות מסוימות שאיני מרגישה בנוח איתן.

א. האם זה מותר מבחינה הלכתית?

ב. מה לעשות אם איני מרגישה בכך בנוח?


תודה רבה.

תשובה

שלום!

כיון שלא נכנסת לפירוט של מה בדיוק הוא מבקש, אתייחס באופן כללי לבקשות של בני הזוג זה מזה.

רוב רבני דורנו מציבים שלושה תנאים ליחסים בין האיש והאישה:

  1. בין איש לאשתו.

  2. כשהם מותרים.

  3. בחדרי חדרים.


אבל הכלל החשוב מכולם הוא שהמעשה הוא בהסכמה חופשית ומלאה של שני בני הזוג. זאת אומרת: שהאיש או האישה לא מתביישים ולא נרתעים ממעשה כזה או אחר כשהם מתבקשים לבצע אותו עבור או על ידי בן הזוג.


כלומר, מבחינה הלכתית יבשה אין בעיה אם הבעל מבקש תנוחה זו או אחרת, הכול תלוי בדעתך ובדעתו. אם את מתביישת לבצע מעשה זה או שזה מרתיע אותך, אז לא רק שלא צריך להסכים אלא אפילו יש בזה איסור.


הגמרא במסכת נדרים כ' ע"ב מדברת על כוונות מיניות פסולות, ובין השאר נמנה שם איש שמטיל אימה על אשתו כדי לקיים יחסים. אז אומנם בעלך לא מטיל עלייך אימה, אבל אם את מקיימת אקט מיני וזה מגעיל אותך או מרחיק אותך, אז בעצם אין הבדל גדול בין זה לבין הטלת אימה, ולכן זה פסול.


לכן התשובה העיקרית לשאלתך היא השיחה ביניכם. את צריכה לומר לו מה מפחיד או מרתיע אותך, והוא צריך לקבל על עצמו את ההגבלות האלו, שהיחסים ביניכם יהיו רק לפי רצונך וטעמך.


אך כאן אני מבקש להוסיף עניין חשוב לא פחות. איפה את מוכנה לפגוש אותו? זאת אומרת, אם בעלך מבקש משהו שהוא מעוניין בו, מה את יכולה או מוכנה לעשות כדי להעניק לו את זה בנפש חפצה. לפעמים זה מחסום פסיכולוגי בלתי עביר, ולפעמים סתם תפיסה מוטעית או מיושנת, שבשיחה עם יועצת או לימוד עצמאי או קריאה אפשר לשנות אותה. יש חשיבות גדולה בעיניי בהליכה זה לקראת זה בכל תחום, וגם בתחום המיני. צרכיו המיניים של הגבר הם לא-פחות חשובים מצרכיה המיניים של האישה, ועל כן צריכים להתחשב זה בזה.

בהצלחה רבה,


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים