שו"ת : האם מותר תנוחות?

עודכן ב: 3 נוב 2020


שאלה

שלום לכבוד הרב.

אני נשואה לגבר מקסים ואוהב, והזוגיות שלנו טובה ומכבדת ברוך ה'.

לאחרונה בזמן קיום יחסים בעלי מבקש ממני להתנסות בכל מיני תנוחות חדשות ואני לא כל כך מרגישה עם זה בנוח.

חוץ מזה אני גם לא בטוחה שמה שהוא מבקש מותר מבחינה הלכתית.

אשמח לשמוע מהי דעת הרב בנושא. תודה.

בברכה

תשובה

שלום!

כיון שלא נכנסת לפירוט של מה הוא מבקש בדיוק, אתייחס באופן כללי לבקשות של בני הזוג – אחד מהשני.

רוב רבני דורנו מורים לפי הכללים הבאים לגבי מה מותר ומה אסור בין בעל ואישה:

1. בין איש לאשתו.

2. כשהם מותרים.

3. בחדרי חדרים.

אבל יש כלל אחד יותר חשוב מהכל, והוא שהמעשה הוא בהסכמה חופשית ומלאה של שני בני הזוג. זאת אומרת: שהאיש או האישה לא מתביישים ולא נרתעים במעשה כזה או אחר כשהוא מתבקש לבצע אותו עבור או על ידי בן הזוג.

כלומר, מבחינה הלכתית יבשה אין בעיה אם הבעל מבקש תנוחה זו או אחרת, הכל תלוי בדעתך ובדעתו. אם את מתביישת לבצע מעשה זה או שזה מרתיע אותך אז לא רק שלא צריך להסכים אלא אפילו יש בזה איסור.


הגמרא במסכת נדרים כ' ע"ב מדברת על כוונות מיניות פסולות, ובין השאר נמנה שם איש שמטיל אימה על אשתו כדי לקיים יחסים. אז אמנם, בעלך לא מטיל עלייך אימה, אבל אם את מקיימת אקט מיני וזה מגעיל אותך או מרחיק אותך, אז בעצם אין הבדל גדול בין זה לבין מי שמטיל אימה, ולכן זה פסול.

ולכן התשובה העיקרית לשאלתך היא השיחה ביניכם. את צריכה להביע בפניו מה מפחיד או מרתיע אותך, ועליו לקבל על עצמו את ההגבלות האלו, שהיחסים ביניכם יהיו רק לפי רצונך וטעמך.

אך כאן אני מבקש להוסיף עניין חשוב לא פחות. איפה את מוכנה לפגוש אותו? זאת אומרת, אם בעלך מבקש משהו שהוא מעוניין בו, מה את יכולה או מוכנה לעשות כדי להעניק לו את זה בנפש חפצה. לפעמים זה מחסום פסיכולוגי בלתי עביר, ולפעמים סתם תפיסה מוטעית או מיושנת, שבשיחה עם יועצת או לימוד עצמאי או קריאה ניתן לדלג על זה. יש חשיבות גדולה בעיני בהליכה אחד לקראת השני בכל תחום וגם בתחום המיני. צרכיו המיניים של הגבר הם לא-פחות חשובים מצרכיה המיניים של האישה, ועל כן צריכים להתחשב אחד בשני.

בהצלחה רבה,

אברהם שמואל


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415