נעים מאוד, לימור קליינמן, מדריכה לחיי אישות.

עודכן ב: לפני 2 ימים


אתם בטח שואלים את עצמכם... מה זה בעצם אומר?

כלומר את... יועצת מינית? סקסולוגית? מטפלת מינית? מדריכת כלות? רבנית מחזירה בתשובה? מה זה בדיוק מדריכה לחיי אישות?

האמת? צודקים. זה ממש ממש מבלבל. אני זוכרת שגם אני הייתי מאוד מבולבלת.

אז אנסה לעשות לכם קצת סדר.

מדריכה לחיי אישות, כשמה היא, מורת דרך בתחום חיי האישות.

באמצעות ההכשרות השונות שעברתי והיכולות שאני מאמינה שפיתחתי, יש לי בעצם ארגז כלים שבאמצעותו אוכל להשתדל ולעזור לכל זוג שמגיע אליי עם שאלה או קושי הקשור בחיי אישות, בין אם זה לעזור בפועל בעצמי ובין אם זה דרך הכוונה אל הגורם הנכון.

במקרים רבים אדם שנתקל בקונפליקט עצמי או זוגי בחייו האינטימיים (ואין אדם שזה לא קורה לו בשלב כזה או אחר...) נמצא במצב של חוסר אונים כי גם אם הוא עבר דרך ארוכה וכבר החליט שהוא רוצה לפנות לייעוץ או קבלת סיוע, הוא לא יודע היכן לקבל אותה ולא ברור לו למי בעצם הוא צריך לפנות? ליועץ מיני? לסקסולוג? או אולי זה רופא הנשים שבכלל אמור לתת את התשובה? בנוסף לעובדה שמדובר באחד הנושאים הרגישים לאדם שלרוב נשמר בסוד, מהמקום המתסכל הזה של חוסר הידיעה והבלבול, זוגות רבים לפעמים פשוט מוותרים מראש ומחליטים לא לפנות לעזרה. ובדיוק בגלל זה אני פה.

מיניות, כמו נפש האדם, היא כל-כך מורכבת ועדינה אצל כל אדם שהוא עולם ומלואו. לעיתים כדי לשאוף למקום אליו רוצה הזוג להגיע בחייהם המיניים יחד יידרשו רק כמה פגישות בודדות של הכוונה והדרכה ממקור אמין ומקצועי, לעיתים יידרש תהליך טיפולי מעמיק ולעיתים בכלל צריך פשוט ללכת לפיזיותרפיסטית לרצפת אגן (או גורם רפואי אחר).

וזה מורכב כי לא בהכרח לכל מקרה יש את אותו האבא.

זוג שאחד מהם חווה מה שנקרא בשפה הטיפולים "הפרעות בחשק" לא בהכרח זקוק לעבור תהליך טיפולי

אישה שסובלת מכאבים חוזרים בקיום יחסים לא בהכרח תמיד תמצא את הפתרון אצל רופא הנשים

איש שסובל מחרדת ביצוע בתחום המיני לא בהכרח כדאי שייפגש עם סקסולוג

זוג שעל רקע קשיים בחיים האינטימיים חושבים על גירושים לא בהכרח כדאי שיפגשו עם מטפל זוגי

לפעמים כן, אבל לא תמיד.

בגלל המורכבות הזאת, לקבל אליי זוג לפגישה זה הרבה פעמים כמו הגעה למיון, מלשון למיין. להסתכל לנפש בעיניים, להקשיב למילים ולנשימות ולחשוב טוב טוב האם אני השליחה לעזור להם או שעליי לשחרר אותם למישהו אחר ואם אני מסיקה שכן, אז מיהו האדם הנכון ביותר אליו אוכל להפנות אותם. זה אולי נשמע קל, פשוט להעביר הלאה, אבל זה כל כך לא. כי להעביר נשמה למטפל זה קצת כמו שידוכים. חייב להיות מדויק מדויק. ואם לא אשקיע מחשבה מעמיקה בשידוך זה עלול להיגמר בעוד תסכול שנוסף למערכת התסכולים הקיימת גם ככה. וזו אחריות מאוד גדולה. ולרוב לא מספיק רק לחשוב על מישהו להפנות אליו וזהו, אלא ממש ללוות אותם יד ביד, עד שיגיעו למחוז חפצם.

ויש עוד עניין, וזה חוסר האכיפה בתחום הטיפול במדינה שלנו. היום כל אחד יכול לקרוא לעצמו "מומחה" או "מטפל", גם אם אין לו כל הכשרה או הסמכה וגם כאשר אין עליו שום גוף מפקח. לא סתם יצאו לאחרונה באיט"ם (האגודה הישראלית לטיפול מיני) בקמפיין "טיפול מיני זה עסק רציני" הבא לעודד אנשים לבקש לראות רישיונות של אנשי מקצוע, כי אכן אין על כל הנושא הזה אכיפה וכאמור, לא מדובר בתיקון אופניים, אלא באחריות על נפש האדם במקומות הכי רגישים ועדינים שלה. ולכן כמות האכזבות הגבוהה מאנשי מקצוע בקרב מטופלים מאוד מעציבה.

בפעילות שלנו ב"ואהבתם" אנחנו מכירים ומרושתים עם אנשי מקצוע רבים שאנו מכירים ומודעים למקצועיות שלהם. בנוסף, וזה חשוב לא פחות, אנחנו מכירים אותם גם באופן אישי. וזה קריטי כי תפיסת המיניות של בני האדם מושפעת מאוד מהתרבות, מהחברה, מהחינוך וגם מהדת. חוסר התאמה יכול להיות בזבוז זמן של סחבת ועגמת נפש שאולי אפילו בלי כוונה תשאיר צלקת לנפש שהגיע גם ככה במצב כה רגיש. לכן אני סבורה שלא תמיד חשוב לחפש באיש מקצוע את הציון שהוא קיבל בתעודת ההכשרה שלו, לפעמים חשוב יותר הכישרון שלו להרגיש את מי שעומד מולו, להכרה המדויקת של העולם ומלואו שלו, ליכולת שלו לחבר את הנפש ואת התרבות והחינוך עליהם הוא גדל אל הגוף. לא כל איש טיפול יתאים לכל אחד ואחת ולעשות את השידוך הזה דורש חיפוש והתייעצויות אינסופיות עם גורמים רבים, עד שאמצא את האחד.

ויש מקרים שבהם אני מכוונת את האישה, האיש או הזוג אל הפתרון בעצמי. לעיתים מגיעים אליי זוגות לאחר שהתחילו לעבור תהליך טיפולי והבינו שהם לא מעוניינים בו, אלא סך הכל רצו הדרכה והכוונה פרקטית למבוי הסתום שאליו נקלעו. לא אחת אני מרגישה בעצם כמו מדריכת כלות וחתנים מנוסים וזה כל כך טוב ומקל להבין שלעיתים כל מה שאנחנו צריכים כאדם או כזוג הוא פשוט צד שלישי שיעזור לעשות סדר בנושא שאנו כה נבוכים לדבר עליו וכה מלאים בסטיגמות ובשמועות וכל זה שם אותנו במצב של תסכול וחוסר אונים. "המתנה הכי טובה שנתנו לעצמנו ליום הנישואים העשירי היה לעצור לרגע את הטרפת שבחיינו ולהגיע אלייך." אמר לי זוג מרגש אחד אחרי מפגש מוצלח במיוחד, "חבל שאין מספיק מודעות אצל זוגות להשקיע בתחום הזה, המפגש כמו שהיה לנו עכשיו צריך להיות חובה לכל זוג שנכנס לשגרת הנישואים, ממש כמו הדרכה לפני החתונה."

באחת ההכשרות שעברתי הרצתה מטפלת מינית מוסמכת שהפכה אחת למורותיי לדרך. שאלתי אותה האם היא חושבת שמדריך יכול לקחת על עצמו במקרים מסוימים באמת לעזור לזוג בנושא כה שברירי, הרי מדובר בדיני נפשות של ממש. אני זוכרת שתשובתה הייתה תמוהה בעיניי, היא אמרה שלפעמים מגיעים אליה לטיפול זוגות שאינם זקוקים לתהליך טיפולי, אלא פשוט לפיסת מידע בתוספת הקשבה, הכוונה, הדרכה וידע. זה כל מה שמפריע להם מלהתקדם. היא הוסיפה והדגישה שהיא כל כך שמחה על קיום המדריכים והמדריכות כי זה חוסך הרבה מאוד להרבה אנשים שמלכתחילה לא היו צריכים בכלל להגיע אל מטפל.

היום אחרי לא מעט מפגשים כאלה, אני מבינה למה היא התכוונה. ואני שמחה להיות בדור בו צו התשוקה מבקש נגישות למענה נכון ומשמעותי בתחום המיניות – וגם יש לו איפה לקבל אותה. ועדיין, מדובר בדיני נפשות. התשובה גם בשבילי היא מורכבת ואף פעם לא ברורה. היא מצריכה ממני בדיקה עצמית כל פעם מחדש. להסתכל אל תוך עצמי ולוודא שהפקדתי את הנשמות האלה בידי האדם הנכון. וכדי לדייק את עצמי עוד יותר אני מקפידה גם ללכת לאשת טיפול בעצמי (סופרוויז'ן – הדרכה מקצועית). גם כי המפגש עם סיפורים קשים וכאובים מצריך שמירה על הנפש שלי, וגם כדי לדעת שיש פיקוח על החלטותיי לגבי אותן הנפשות.

"רגע... את לא מתעסקת בכלל באביזרים?"

אה, כן. אז יש סוג נוסף של מפגשי הדרכה שאני מקבלת (ואם תרשו לי להודות, זה הסוג המפגשים האהובים עליי במיוחד). למפגשי ההדרכה על אביזרי עונג בדרך כלל מגיעים זוגות שרוצים לקבל ידע אמין מקצועי ובהגשה נקיה ונעימה על המוצרים הקיימים כיום לטיפוח חיי האישות שלהם. התחום הזה, כמו שכבר אמרנו לא פעם, עבר עוול גדול ע"י הפורנוגרפיה והמפגשים האלה הם חלק מהאלטרנטיבה המשמעותית שבאנו לייצר.

אם אנסה לסכם ולהסביר במילים אחרות מה בדיוק אני עושה בתור מדריכה לחיי אישות אני אשתמש בדימוי מקסים שנתן לי חבר טוב אחרי שניסיתי להסביר לו.

התפקיד שלי הוא בעצם כמו להיות האיש שעומד לפני שער גדול מסתורי ומופלא. שער שמוביל אל תוך עולם עצום עשיר ומורכב, שיש בו אינסוף שבילים ועצים וגנים סודיים. תפקידי הוא לפתוח את השער לכל מי שמגיע. לקבל אותם בחיוך ובחום, ברוך ובאהבה, לאפשר להם להרגיש שיש להם בית, שיש להם לאן לפנות, שיש להם מקום שבו הם יוכלו להרגיש לא לבד. שאני איתם עד שימצאו את אשר נפשם מבקשת. ובתוך העולם הזה, ללכת איתם יד ביד עד מציאת חלקת הנחלה והמנוחה שלהם. חלקה בה תשוקות הגוף והנפש שזורות אחת בשניה באינטימיות קסומה, בשלום ובעונג.

---

הכותבת, לימור קליינמן, היא מדריכה לחיי אישות. מייסדת "ואהבתם", אקדמית בוגרת קורס מדריכות לחיי אישות ובלניות מתנדבת במקווה.​


2372 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

מבצעי החודש

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 3 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו את הירחון שלנו בכל חודש

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415