איך לשמור על חיי מין תוססים באוגוסט עם ילדים?

עודכן ב: ינו 25

שאלה שלום לימור,

אני כותבת לך ברגע של ייאוש ועל סף דמעות. עוד לא עברנו מחצית מהחופש הגדול וכבר אני מרגישה שאנחנו לא מצליחים לשלב עם כל העומס שיוצרים הילדים גם זמן לזוגיות שלנו, בדגש על החלק האינטימי. חיי האישות שלנו מאוד טובים ותדירים בדרך כלל אבל החופש אנחנו פשוט לא מוצאים לזה זמן, וגם העובדה שאנחנו מטיילים הרבה ואין כל כך פרטיות לא תורמת. אני מאוד חוששת שכל זה יתפוצץ לקראת החגים, מה היית מציעה לעשות?

תשובה

יקרה,

ברוכה הבאה למועדון ההורים בחופש הגדול, החוויה שאת מתארת פוגשת משפחות לא מעטות.

ראשית אני רוצה להביע את הערכתי לכך שבין כל הבלאגן החלטת לחשוב על הנושא הזה. זוגיות אכן דורשת עבודה מתמדת בכל המישורים ואי השקעה בחיי האישות טובים, דבר שקל לנו מאוד ליפול אליו לאורך זמן, בהחלט עלולה להוות מקור למתח בינכם.


בזוגיות ארוכת שנים יש גלים עולים ושוקעים מבחינת הצרכים המיניים שלנו. לגורמים חיצוניים יש השפעה ישירה ועקיפה על החשק המיני, על הצורך באינטימיות ועל מידת ההנאה והעונג שהחוויה המינית תעניק לנו. עייפות ועומס הם אכן אחד הגורמים החיצוניים המשמעותיים הללו והיא משפיעה גם על גברים וגם על נשים, באופן וברמות שונות בהתאם לגבר או האישה וייחודיותם. ישנם תקופות בהם אנו יכולים לצפות מראש את בואם של העייפות והעומס (כמו למשל – החופש הגדול) וכדאי להיערך לכך מראש. המלצתי:


1. שבו לשיחה פתוחה ומכילה עוד לפני תחילת התקופה (במקרה שלכם, החופש הגדול, ואם לא הספקתם אז אף פעם לא מאוחר מדי גם עכשיו) ודברו על התחושות והציפיות שלכם גם לגבי הילדים אבל גם לגבי מקומה של הזוגיות בתקופה זו. אם יש חששות, אפשר להעלות אותם, אך כדאי להימנע מקביעות חותכות שכן למקובעות יש יכולת לחסום את תחושות הגוף הטבעיות שלכם, שלא בהכרח תמיד עולות בקנה אחד עם מה שציפינו. לא בטוח ש"תתכונן לזה שאני בטח הולכת להשתגע עם הילדים ואין מצב לכלום בלילה" יעשה לכם טוב, אבל בהחלט אפשר לומר "אני חוששת שהעומס והלחץ בחופש הגדול עלולים להביא אותי למצב של עייפות ולא אהיה פנויה רגשית ופיזית לאינטימיות כמו בשגרה ואשמח לקבל את הבנתך והשתדלותך, ושנשקיע בתקופה זו בחלקים אחרים מהם מורכבת משפחתנו."

2. אל תהססי לבקש ולקבל עזרה. תני הזדמנות גם לבן הזוג לסייע על מנת שלא תגיעי למצבים של עומס קיצוני, ואפילו יותר מזה, למה שלא תקחו בייביסיטר ותארגנו לכם ערב זוגי ממש בשיא החופש? עם כל הכבוד לספונטניות שאנו מצפים שתגיע בזוגיות, בתקופות עמוסות כאלה כדאי לצאת מהתפיסה הזאת ולהתחיל לסמן גם מפגשים אינטימיים ביומן.

3. נסי לחשוב על המפגש המיני ככזה שממלא אותך באנרגיות ולא שואב אותן. זה לא פשוט וטבעי לכל אחד להיות במקום הזה, אבל בהחלט אפשרי. הגדרה של מטרה זו כאחת השאיפות שלך מהחיים האינטימיים שלכם יחד היא הצעד הראשון להביא אותך למקום בו המיניות תהיה כלי מעניק וממלא ולא לוקח ושואב.

לסיכום, אם שניכם יחד תאפשרו לעצמכם תהליך של הקשבה לגוף, תקשורת פתוחה, קבלת השונות ביניכם, הכלת האחר וקבלת החלטות מעשיות, הבסיס לקשר האינטימי שלכם יעזור לכם לשמור על הגחלת גם בתקופות מאתגרות.

קיץ חם 😊

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים