איך באים ילדים לעולם? (חלק ראשון)

איך באים ילדים לעולם? (חלק ראשון)


"סבתא, איך באים ילדים לעולם?" שאלה הנכדה בת התשע. הסבתא עוצרת ממלאכתה, חושבת כמה שניות ועונה: "אמא שוכבת על המיטה, מפשקת את הרגליים, ואבא עושה עליה פיפי". כאשר הנכדה חזרה הביתה, היא מיד ניגשה לשאול את אמה האם זה באמת נכון, ואם זה נעים ולמה היא בכלל עושה את זה, כי זה נשמע לה ממש ממש מגעיל.... את הסיפור הזה שמעתי מאמה של אותה ילדה בת תשע, ששיתפה אותי בסיפור, וביחד חשבנו איך אפשר "למזער נזקים" אחרי המסרים הטראומתיים שעברו מסבתא לנכדתה. השאלה איך באים ילדים לעולם מעסיקה הרבה הורים שאני פוגש. האם כדאי לדבר עם הילדים על זה, ובאיזה גיל, ומה כדאי לספר ומה עדיף להצניע. אני רוצה להתייחס לנושא החשוב הזה בכמה נקודות -קודם כל על "איך" מדברים על זה, ובבלוג הבא על "מה" מדברים.

כמה נקודות מוצא:

1. אנשים מחפשים ידע, וידע הוא לא דבר רע. פעם היתה מחשבה שאם לא נדבר על הדברים האלה עם ילדים, הם יגדלו יתבגרו, וכשיגיעו לגיל "המתאים" יהיה אפשר לדבר איתם כאדם בוגר לרעהו. אבל זה לא מה שקורה במציאות. לילדים (וגם למבוגרים) קשה לחיות בחוסר וודאות או לחיות עם שאלות גדולות. אז הם מחפשים תשובות. היום פרופ' גוגל וד"ר אינטרנט יכולים לתת תשובה לכל שאלה, אבל בחלק מהמקרים אלה לא תשובות נכונות, מותאמות התפתחות או התשובות שאתם רוצים שהילדים שלכם יקבלו.

2. תיזמו. במקום לחכות שהילד יבוא וישאל בזמן הכי לא נח לכם את השאלות שהכי קשה לכם לתת להם מענה - תיזמו אתם מראש שיחה איתו. תמצאו את הזמן ואת המקום שנוחים לכם. תכינו אתם את התכנים שחשוב לכם לדבר עליהם ותדברו על זה מיוזמתכם, במקום להיגרר לשאלות כשאתם נתפסים "עם המכנסים למטה" או מנסים למזער נזקים במקום לדבר מראש בצורה חיובית ובונה על הנושא.

3. שימו לב לתגובות הלא מילוליות שלכם. נכון, לשוחח על מיניות עם ילדים יכול להיות מביך, קשה, והפעמים הראשונות יכולות להיות מאד מהוססות. עם זאת, תדברו על הנושא עם חיוך ובאווירה טובה. כשילד מגיע ושואל שאלה אינטימית וההורה מגמם או שולח אותו לבת\בן הזוג, הילד מבין שההורה הוא לא כתובת לשאלות שכאלה והוא לא יבוא לשאול יותר (עיין סעיף 1). אפשר להסביר לילד שזה נושא מורכב ואין תשובה מיידית, אפשר להסביר שקצת קשה לאבאמא לדבר על הנושא וזה מביך אותם - אבל טוב שהוא בא לשאול וחשוב מאד לדבר על זה.

4. דברו בגוף שלישי. אל תדברו על מה אתם עושים ומה הילדים עושים. זה אישי מדי ומביך מדי. דברו באופן מאד כללי על מבוגרים עושים ומה ילדים עושים (ולאו דווקא מה אתם מצפים שהילדים שלכם יעשו).

ודבר אחרון, כל דבר שאתם כהורים תגידו, גם אם אתם לא מומחים, גם אם זה קשה לכם, עדיין זה יהיה הרבה יותר טוב מכל דבר שהם ישמעו וילמדו בחוץ... התשובה לשאלה איך באים ילדים לעולם - בפוסט הבא....

הכותב הוא קרימינולוג קליני (M.A) ומחנך למיניות בריאה, מנחה סדנאות והרצאות למתבגרים ומבוגרים.501 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415