איך באים ילדים לעולם? (חלק ראשון)

עודכן ב: לפני 6 ימים

"סבתא, איך באים ילדים לעולם?" שאלה הנכדה בת התשע. הסבתא עוצרת ממלאכתה, חושבת כמה שניות ועונה: "אמא שוכבת על המיטה, מפשקת את הרגליים, ואבא עושה עליה פיפי". כאשר הנכדה חזרה הביתה, היא מיד ניגשה לשאול את אמה האם זה באמת נכון, ואם זה נעים ולמה היא בכלל עושה את זה, כי זה נשמע לה ממש ממש מגעיל.... את הסיפור הזה שמעתי מאמה של אותה ילדה בת תשע, ששיתפה אותי בסיפור, וביחד חשבנו איך אפשר "למזער נזקים" אחרי המסרים הטראומתיים שעברו מסבתא לנכדתה. השאלה איך באים ילדים לעולם מעסיקה הרבה הורים שאני פוגש. האם כדאי לדבר עם הילדים על זה, ובאיזה גיל, ומה כדאי לספר ומה עדיף להצניע. אני רוצה להתייחס לנושא החשוב הזה בכמה נקודות -קודם כל על "איך" מדברים על זה, ובבלוג הבא על "מה" מדברים.

כמה נקודות מוצא:

1. אנשים מחפשים ידע, וידע הוא לא דבר רע. פעם היתה מחשבה שאם לא נדבר על הדברים האלה עם ילדים, הם יגדלו יתבגרו, וכשיגיעו לגיל "המתאים" יהיה אפשר לדבר איתם כאדם בוגר לרעהו. אבל זה לא מה שקורה במציאות. לילדים (וגם למבוגרים) קשה לחיות בחוסר וודאות או לחיות עם שאלות גדולות. אז הם מחפשים תשובות. היום פרופ' גוגל וד"ר אינטרנט יכולים לתת תשובה לכל שאלה, אבל בחלק מהמקרים אלה לא תשובות נכונות, מותאמות התפתחות או התשובות שאתם רוצים שהילדים שלכם יקבלו.

2. תיזמו. במקום לחכות שהילד יבוא וישאל בזמן הכי לא נח לכם את השאלות שהכי קשה לכם לתת להם מענה - תיזמו אתם מראש שיחה איתו. תמצאו את הזמן ואת המקום שנוחים לכם. תכינו אתם את התכנים שחשוב לכם לדבר עליהם ותדברו על זה מיוזמתכם, במקום להיגרר לשאלות כשאתם נתפסים "עם המכנסים למטה" או מנסים למזער נזקים במקום לדבר מראש בצורה חיובית ובונה על הנושא.

3. שימו לב לתגובות הלא מילוליות שלכם. נכון, לשוחח על מיניות עם ילדים יכול להיות מביך, קשה, והפעמים הראשונות יכולות להיות מאד מהוססות. עם זאת, תדברו על הנושא עם חיוך ובאווירה טובה. כשילד מגיע ושואל שאלה אינטימית וההורה מגמם או שולח אותו לבת\בן הזוג, הילד מבין שההורה הוא לא כתובת לשאלות שכאלה והוא לא יבוא לשאול יותר (עיין סעיף 1). אפשר להסביר לילד שזה נושא מורכב ואין תשובה מיידית, אפשר להסביר שקצת קשה לאבאמא לדבר על הנושא וזה מביך אותם - אבל טוב שהוא בא לשאול וחשוב מאד לדבר על זה.

4. דברו בגוף שלישי. אל תדברו על מה אתם עושים ומה הילדים עושים. זה אישי מדי ומביך מדי. דברו באופן מאד כללי על מבוגרים עושים ומה ילדים עושים (ולאו דווקא מה אתם מצפים שהילדים שלכם יעשו).

ודבר אחרון, כל דבר שאתם כהורים תגידו, גם אם אתם לא מומחים, גם אם זה קשה לכם, עדיין זה יהיה הרבה יותר טוב מכל דבר שהם ישמעו וילמדו בחוץ... התשובה לשאלה איך באים ילדים לעולם - בפוסט הבא....

הכותב הוא קרימינולוג קליני (M.A) ומחנך למיניות בריאה, מנחה סדנאות והרצאות למתבגרים ומבוגרים.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415