הכירו את אחד האויבים הגדולים של האורגזמה

עודכן ב: ינו 21

אם הייתי ממפה את סוגי הקשיים המגיעים אליי לקליניקה ומדרגת אותם לפי תדירותם אצל גברים ואצל נשים, הדבר שמטריד ביותר נשים הוא: הקושי להגיע לאורגזמה בזמן קיום יחסים.

הדבר שמטריד ביותר גברים הוא: שאשתי לא מגיעה לאורגזמה בזמן קיום יחסים.


לא אוכל להסביר כאן בהרחבה איך זה קורה ומדוע, אבל אני רוצה להציג בפניכם את אחד האויבים הגדולים של הגוף הנשי בדרך אל האורגזמה המיוחלת: הסחות דעת. בניגוד לאנרגיה המינית הזכרית אשר מתאפיינת (בהכללה גסה) בזינוק קבוע אחיד ומהיר, האנרגיה המינית הנקבית (בהכללה) רגישה יותר, לפעמים אפילו באופן קטנוני ממש, לכל דבר קטן שנקרה בדרכה.


הסחות דעת כאלה יכולות להיות מחשבות מטרידות שמסרבות לצאת מהראש ("שכחתי לקנות קורנפלקס לבוקר"), או אולי התינוק שנשם נשימה קולנית מדי בחדר הסמוך (במקרה הטוב שהוא לא התעורר לגמרי), זה יכול להיות משב ריח לא נעים שחדר אל האף (למרות שהרגע יצאנו מהמקלחת) או אינסוף דברים שלצופה מהצד יכולים להיראות שטותיים לחלוטין.


בפועל, הסחות הדעת הללו הופכות את העוררות המינית אצל האישה לכל כך חמקמקה, עד שהן עלולות להשפיע עליה בכל שלב ובכל רמה של עוררות מינית. אני כותבת את השורות האלו ונזכרת במשחק הילדים המפורסם "סולמות ונחשים". יצאנו אל המסע, עלינו ועלינו, הגענו כבר ל-92, רק עוד 8 כדי להגיע אל נקודת הסיום המיוחלת ו-הופ. נחש. והמשחק, או המשחקת, מוצאת את עצמה פתאום במשבצת 18.


מה עושים? אז קודם כול נתנו שם לחוויה, הפנמנו אותו והבנו שהסחות דעת בזמן קיום יחסי אישות הן לגמרי נורמליות. כדי להתגבר על המכשול הזה יש להתאים לכל אישה את התהליך הנכון לה, וכמובן, כמו בכל קושי בחיי אישות, גם לבן הזוג יש חלק שווה בתהליך. בעולם שבו אנחנו נדרשים לבצע כל כך הרבה משימות במקביל, בעולם שבו אנחנו עמוסים בגירויים מבוקר עד ערב, בעולם שבו אנחנו לא רגילים להיכנס לחוויה ולחוות אותה "כאן ועכשיו" באופן טוטאלי – כניסה ללא הפרעות למרחב הארוטי דורשת עבודה. ואחרי שהבנו שגם כאן תידרש עבודה, מה כן אפשר בכל זאת לעשות? בתור התחלה כדאי שננטרל מראש את כל ההפרעות הקיימות ככל האפשר, וזה מה שאני מציעה:

  1. ותרו על הספונטניות והגיעו למפגש המיני לאחר שקבעתם מראש. קביעת זמן מראש תאפשר לכם להתכונן ולנטרל את כל ההפרעות שאתם יודעים עליהן מראש.

  2. חלקו ביניכם את מטלות הבית ודאגו להשלים אותן מראש, כך שאתם תגיעו למפגש המשותף והמחשבות על המטלות יישארו מאחור. מישהי אמרה לי פעם "אני הכי מעוררת מינית אחרי שהוא שוטף כלים." זה אולי נשמע מצחיק, אבל כשהכלים שטופים – מטלה אחת כבר בוצעה, היא לא מטרידה את האישה, והיא מאפשרת לעוררות להתעצם.

  3. הקפידו על חדר שינה יפה, נעים ומסודר. לזוגות רבים יש נטייה להזניח את חדר השינה שלהם. ובכן, ערמות כביסה, מצעים עם חורים ומסמכים מפוזרים לא ממש יתרמו להנאה שלכם. לעומת זאת, סדינים נקיים, נרות אווירה ומוזיקת רקע מרגיעה (חפשו פלייליסטים מתאימים ביוטיוב) יסיעו את החושים שלכם בדיוק למקום שבו אתם צריכים אותם.

  4. נסו להיזכר בדברים שהפריעו לכם בפעמים קודמות שהייתם יחד, ונסו למצוא להם פתרון. גילוי נאות: יצא לי ללוות זוג שסבל נאוד מכמות הסחות הדעת של האישה. כשביקשתי לחקור את הנושא יחד איתם ואמרתי לאישה שתנסה להיות כמה שיותר קטנונית, ממש בכוונה, היא אמרה: "זה הפס הזה בין המזרנים של המיטה היהודית שלנו, זה פשוט מוציא אותי מדעתי." הזוג הלך וקנה ריפודית למיטה, והסחת הדעת נעלמה.

  5. הקפידו להתקלח ולהתבשם. לריחות יש השפעה עצומה על התשוקה שלנו, לטוב ולרע. ריחות לא נעימים עלולים לכבות את התשוקה, גם אם היא כבר החלה לבעור, וריחות מעוררים עשויים להעיר אותה משנתה ולמקד את החושים שלנו אל תוך מעשה האהבה. בעניין זה חשוב לשמור על תקשורת פתוחה אך רגישה. חשוב לומר לבן או בת הזוג מה מפריע לנו, אך דיבור בוטה מדי עלול לפגוע ולקלקל. לכן חשוב להגיד את הדברים בצורה יפה ולקבל את דברי בן או בת הזוג במלוא האהבה.

כמה הייתי רוצה לסיים ולהגיד "ועכשיו הכול יסתדר", אבל חשוב לי לחזור ולומר שלמרות החשיבות הרבה שבנטרול הסחות הדעת החיצוניות, כדי להתמסר למפגש הארוטי באופן טוטאלי, חייבים לשים לב גם להסחות דעת פנימיות וגם עליהן כדאי לעבוד. אבל אם הצלחנו להתפנות ממטלות היומיום, למנוע הפרעות וליצור אווירה חושנית ונעימה, הרי שהדרך מכאן לחיבור זוגי מלא עונג וסיפוק תהיה קלה בהרבה.

הכותבת, לימור קליינמן, היא מייסת "ואהבתם", בלנית ומדריכה לחיי אישות


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים