איך מתכוננים ללילה הראשון?

עודכן ב: ינו 25

שאלה

שלום לימור, בעוד חודש אנו עתידים להתחתן בעזרת ה' ואני מאוד לחוצה מהלילה הראשון ושיכאב לי מאוד, האם יש משהו שביכולתי לעשות כדי להכין את הגוף שלי לקיום יחסים מלאים בפעם הראשונה?

תשובה

יקרה,

מזל טוב! התרגשתי לקרוא את פנייתך שמעידה על החשיבות שלך לשים את חיי האישות גבוה בסדר העדיפויות בין כל ההכנות המרובות לחתונה ועל כך אני מברכת אותך. הדרך החדשה שאתם יוצאים לקראתה עלולה להיות מלווה בלא מעט תהיות וסימני שאלה ואני כאן בשבילך.

לשאלתך - התחושות שלך טבעיות ונובעות כנראה מהציפייה למסע החדש שאתם יוצאים אליו יחד, וכמו כל מסע חדש, החשש מהלא נודע יכולים להביא לדאגות לצד ההתרגשות. כדאי לשתף את בן הזוג בתחושות כחלק מבניית תקשורת זוגית ומינית בריאה, השתדלי במקביל להיות קשובה גם לתחושותיו, שכן החשש וודאי משותף לשניכם.

.

זכרי שכל החיים עוד לפניכם בעזרת ה' ולכן אם אחד מכם או שניכם חש שהגוף אינו מוכן עוד, אין סיבה למהר ולהגיע ליחסים מלאים כבר בלילה הראשון. נסו להתייחס לחוויה כתוצר נפלא של פרי אהבתכם ולא כמשימה שעליכם לסמן עליה וי.

אם בכל זאת שניכם רוצים בכך מאוד, אין סיבה לחכות ואפשר להתחיל להתכונן מבעוד מועד לחוויה החדשה והמרגשת.

אני ממליצה לך למצוא זמן שקט ורגוע שלך עם עצמך ללא הפרעות חיצוניות בו תוכלי להכין את גופך באחת או יותר מהדרכים הבאות, ככל שמרגיש לך בנוח:

1. שטפי היטב את הפות באמבטיה וכווני מראה לאזור כדי להכיר אותו טוב יותר וללמוד לאהוב אותו. שימי לב במיוחד לאזור השפתיים החיצוניות והדגדגן. היכרות עצמית עם הגוף הוא הצעד הבסיסי ביותר להכנה לקראת המפגש המיני בזוג.

2. בחדר השינה שכבי על המיטה ומרחי שמן שקדים טבעי באזור הנרתיק החיצוני. לאט לאט נסי להכניס את אצבעותייך אל תוך הנרתיק ולעסות בסיבוביות את השמן. חזרי על הפעולה כמה פעמים. שמן השקדים יעזור להגמיש את העור לקראת התרחבותו בחיבור הזוגי.

3. נסי להכניס לנרתיק טמפון בזמן שאת בשכיבה. גם אם את משתמשת בטמפונים באופן תדיר שנים רבות, הכנסתו בשכיבה תרגיש לך מעט אחרת ותסייע לך לדעת למה לצפות בזמן החיבור הזוגי. בזמן ההכנסה תרגלי הרפייה וכיווץ של שרירי הנרתיק בליווי נשימות. ניתן להתחיל בגודל טמפון קטן ולעבור בהדרגה לגדול יותר. כמו כן ניתן למרוח חומר סיכה על הטמפון כדי להקל את הכנסתו וגם להשתמש באחד עם מוליך אם מרגיש לך יותר בנוח.

למרות העצות הנ"ל תהיי מוכנה לכך שהחוויה בכל זאת עלולה להיות מלווה במידה מסוימת של כאב, ואילו לנשים מסוימות החוויה אינה כואבת כלל. אין נכון או לא נכון וכל אישה היא שונה בפניי עצמה. היות והלחץ והחשש מפני הכאב כשלעצמם עלולים להביא לכיווץ שרירי רצפת האגן שיגביר את הכאב, כדאי להיות כמה שיותר קשובים לקצב הגוף ולקחת את הזמן שצריך כדי שהחוויה תהיה נעימה וחיובית.

שיהיה במזל טוב!

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים