שו"ת : האם מותר לעשות מין אוראלי למי שיש סוכרת?

עודכן ב: לפני יומיים


שאלה

לרב,שלום והברכה! יש לי בעיית סוכרת, ובין השאר נגרם מכך שאיני מצליח להגיע לזיקפה, וכך אישתי ואני לא יכולים לקיים יחסים בצורה רגילה. אישתי מעוניינת שאבצע לה מין אוראלי כדי שהיא תוכל ליהנות, אך שמעתי שיש דעות האוסרות על כך. מה דעת הרב?

תודה


תשובה

חלק מהבעיה, אך גם העושר של היהדות היא שהיא עמוקה ומורכבת מהרבה דעות וגוונים. בגלל שהיא רחבה מיני ים ורצינית, המון פעמים נשמעים דעות שטחיות, אך כאשר מבררים את הדברים לעומק, מוצאים מציאות אחרת. כך גם הנושא של שאלתך.

ראשית חשוב להדגיש, שהתענוג של אשתך זו חובה הלכתית ברורה של הבעל כלפי אשתו. אחד הדברים שהבעל התחייב לאשתו בנישואין ובכתובה הוא לקיים איתה יחסים לפי רצונה. הבעל פטור מזה רק אם האישה מוחלת. אבל אם האישה מעוניינת, הבעל מחויב על פי רצונה להשתדל כמיטב יכולתו למלא את רצונה. ממילא זה משליך על נושא שאלתך. אם כך אשתך נהנית, זה מטיל חובה עליך.

יש חוסר הבנה לגבי הרעיון של הסתכלות באותו מקום של האישה. מה שנאסר בגמרא ובהלכה, זו הסתכלות מכוונת באותו מקום. באף מקום לא נאסר על הבעל לראות את אשתו ערומה.

כאשר אדם מבצע מין אוראלי באשתו, על פי רוב הדעות ראוי שזה יהיה בחושך או באור מעומעם, ואז ממילא אין הבעל עובר על בעיית ההסתכלות. אך לא כולם חששו לבעיה של הסתכלות באותו מקום. יש ביטוי בגמרא [שבח שנמאר על בית מונבז בנדה י"ז ע"א] המשבח את מי שקיימו יחסים ביום (כלומר באור) כיון שבלילה לא תמיד יש כח...

הרמב"ם בהלכות איסורי ביאה מתיר במפורש לאדם לנשק לאשתו באותו מקום. אמנם הוא כותב שחסידים עדיף שישמרו מזה, אבל מי אמר שאנו במדרגה של חסידים גדולים?! וגם אם אנו רוצים להגיע למדרגה זו, אדם לעולם לא יכול להיות חסיד על חשבון מישהוא אחר. זאת אומרת, אם מדרגת החסידות שלך תבוא על חשבון אשתך, לא רק שלא תהיה חסיד, אלא אפילו קיום מצווה או חובה מינימלית אין בזה.

כל מה שכתבתנו לעיל, נכון לגבי כל אדם ואדם ביהדות. במקרה המיוחד שלך, רוב רובם של הרבנים הפוסקים, אם תשאלם, יתירו לך לקיים יחסים עם אשתך באיזה דרך שיכול לגרום לה הנאה. תמיד בפסיקת ההלכה יש הבדל בין מקרה נורמטיבי לבין מקרים מיוחדים. כך גם בהלכות שבת, יש הבדל בין חולה שאין בו סכנה לבין אדם רגיל. לכן אני יכול לומר לך בפירוש: אשריך שאתה יודע איך לגרום הנאה לאשתך. אשרי אשתך ששמחה בבעלה שיודע לשמחה, אפילו אם יש לו בעיית סוכרת.

בהצלחה,

אברהם שמואל


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415