שו"ת : האם מותר לעשות מין אוראלי שיש סוכרת?

שו"ת : האם מותר לעשות מין אוראלי שיש סוכרת?

עודכן ב: אפר 22


שאלה

לרב,שלום והברכה! יש לי בעיית סוכרת, ובין השאר נגרם מכך שאיני מצליח להגיע לזיקפה, וכך אישתי ואני לא יכולים לקיים יחסים בצורה רגילה. אישתי מעוניינת שאבצע לה מין אוראלי כדי שהיא תוכל ליהנות, אך שמעתי שיש דעות האוסרות על כך. מה דעת הרב?

תודה


תשובה

חלק מהבעיה, אך גם העושר של היהדות היא שהיא עמוקה ומורכבת מהרבה דעות וגוונים. בגלל שהיא רחבה מיני ים ורצינית, המון פעמים נשמעים דעות שטחיות, אך כאשר מבררים את הדברים לעומק, מוצאים מציאות אחרת. כך גם הנושא של שאלתך.

ראשית חשוב להדגיש, שהתענוג של אשתך זו חובה הלכתית ברורה של הבעל כלפי אשתו. אחד הדברים שהבעל התחייב לאשתו בנישואין ובכתובה הוא לקיים איתה יחסים לפי רצונה. הבעל פטור מזה רק אם האישה מוחלת. אבל אם האישה מעוניינת, הבעל מחויב על פי רצונה להשתדל כמיטב יכולתו למלא את רצונה. ממילא זה משליך על נושא שאלתך. אם כך אשתך נהנית, זה מטיל חובה עליך. יש חוסר הבנה לגבי הרעיון של הסתכלות באותו מקום של האישה. מה שנאסר בגמרא ובהלכה, זו הסתכלות מכוונת באותו מקום. באף מקום לא נאסר על הבעל לראות את אשתו ערומה.

כאשר אדם מבצע מין אוראלי באשתו, על פי רוב הדעות ראוי שזה יהיה בחושך או באור מעומעם, ואז ממילא אין הבעל עובר על בעיית ההסתכלות. אך לא כולם חששו לבעיה של הסתכלות באותו מקום. יש ביטוי בגמרא [שבח שנמאר על בית מונבז בנדה י"ז ע"א] המשבח את מי שקיימו יחסים ביום (כלומר באור) כיון שבלילה לא תמיד יש כח...

הרמב"ם בהלכות איסורי ביאה מתיר במפורש לאדם לנשק לאשתו באותו מקום. אמנם הוא כותב שחסידים עדיף שישמרו מזה, אבל מי אמר שאנו במדרגה של חסידים גדולים?! וגם אם אנו רוצים להגיע למדרגה זו, אדם לעולם לא יכול להיות חסיד על חשבון מישהוא אחר. זאת אומרת, אם מדרגת החסידות שלך תבוא על חשבון אשתך, לא רק שלא תהיה חסיד, אלא אפילו קיום מצווה או חובה מינימלית אין בזה.

כל מה שכתבתנו לעיל, נכון לגבי כל אדם ואדם ביהדות. במקרה המיוחד שלך, רוב רובם של הרבנים הפוסקים, אם תשאלם, יתירו לך לקיים יחסים עם אשתך באיזה דרך שיכול לגרום לה הנאה. תמיד בפסיקת ההלכה יש הבדל בין מקרה נורמטיבי לבין מקרים מיוחדים. כך גם בהלכות שבת, יש הבדל בין חולה שאין בו סכנה לבין אדם רגיל. לכן אני יכול לומר לך בפירוש: אשריך שאתה יודע איך לגרום הנאה לאשתך. אשרי אשתך ששמחה בבעלה שיודע לשמחה, אפילו אם יש לו בעיית סוכרת.

בהצלחה,

אברהם שמואל


840 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415