שו"ת : האם מותר לעשות מין אוראלי למי שיש סוכרת?

עודכן ב: ינו 24


שאלה

לרב,שלום והברכה! יש לי בעיית סוכרת, ובין השאר נגרם מכך שאיני מצליח להגיע לזיקפה, וכך אישתי ואני לא יכולים לקיים יחסים בצורה רגילה. אישתי מעוניינת שאבצע לה מין אוראלי כדי שהיא תוכל ליהנות, אך שמעתי שיש דעות האוסרות על כך. מה דעת הרב?

תודה


תשובה

חלק מהבעיה, אך גם העושר של היהדות היא שהיא עמוקה ומורכבת מהרבה דעות וגוונים. בגלל שהיא רחבה מיני ים ורצינית, המון פעמים נשמעים דעות שטחיות, אך כאשר מבררים את הדברים לעומק, מוצאים מציאות אחרת. כך גם הנושא של שאלתך.

ראשית חשוב להדגיש, שהתענוג של אשתך זו חובה הלכתית ברורה של הבעל כלפי אשתו. אחד הדברים שהבעל התחייב לאשתו בנישואין ובכתובה הוא לקיים איתה יחסים לפי רצונה. הבעל פטור מזה רק אם האישה מוחלת. אבל אם האישה מעוניינת, הבעל מחויב על פי רצונה להשתדל כמיטב יכולתו למלא את רצונה. ממילא זה משליך על נושא שאלתך. אם כך אשתך נהנית, זה מטיל חובה עליך.

יש חוסר הבנה לגבי הרעיון של הסתכלות באותו מקום של האישה. מה שנאסר בגמרא ובהלכה, זו הסתכלות מכוונת באותו מקום. באף מקום לא נאסר על הבעל לראות את אשתו ערומה.

כאשר אדם מבצע מין אוראלי באשתו, על פי רוב הדעות ראוי שזה יהיה בחושך או באור מעומעם, ואז ממילא אין הבעל עובר על בעיית ההסתכלות. אך לא כולם חששו לבעיה של הסתכלות באותו מקום. יש ביטוי בגמרא [שבח שנמאר על בית מונבז בנדה י"ז ע"א] המשבח את מי שקיימו יחסים ביום (כלומר באור) כיון שבלילה לא תמיד יש כח...

הרמב"ם בהלכות איסורי ביאה מתיר במפורש לאדם לנשק לאשתו באותו מקום. אמנם הוא כותב שחסידים עדיף שישמרו מזה, אבל מי אמר שאנו במדרגה של חסידים גדולים?! וגם אם אנו רוצים להגיע למדרגה זו, אדם לעולם לא יכול להיות חסיד על חשבון מישהוא אחר. זאת אומרת, אם מדרגת החסידות שלך תבוא על חשבון אשתך, לא רק שלא תהיה חסיד, אלא אפילו קיום מצווה או חובה מינימלית אין בזה.

כל מה שכתבתנו לעיל, נכון לגבי כל אדם ואדם ביהדות. במקרה המיוחד שלך, רוב רובם של הרבנים הפוסקים, אם תשאלם, יתירו לך לקיים יחסים עם אשתך באיזה דרך שיכול לגרום לה הנאה. תמיד בפסיקת ההלכה יש הבדל בין מקרה נורמטיבי לבין מקרים מיוחדים. כך גם בהלכות שבת, יש הבדל בין חולה שאין בו סכנה לבין אדם רגיל. לכן אני יכול לומר לך בפירוש: אשריך שאתה יודע איך לגרום הנאה לאשתך. אשרי אשתך ששמחה בבעלה שיודע לשמחה, אפילו אם יש לו בעיית סוכרת.

בהצלחה,

אברהם שמואל


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים