הגודל לא קובע?

עודכן ב: לפני יום

שאלה

שלום לימור

ראיתי שכתבת בפייסבוק* שאין קשר ישיר בין גודל איבר הגבר לרמת ההנאה של האישה מקיום יחסים. אנחנו נשואים כמעט 10 שנים עם 4 ילדים ומהתחושה שלי אני לא בטוחה שאת לגמרי צודקת. האם באמת הגודל בכלל לא קובע?

תשובה

יקרה,

ההיסטריה שיש סביב גודל איבר המין הגברי והקישור הטוטאלי שלו לרמת ה"ביצועים" ביחסי אישות דורשת התייחסות רצינית, וזוהי גם אחת הפניות הנפוצות שאנו מקבלים לאתר שלנו, בעיקר מגברים אשר התפתחה אצלם חרדת ביצוע מיותרת. הפגיעה הקשה בדימוי הגוף של הגברים בעקבות ממדיהם והתפיסות התרבותיות/חברתיות (גם אלה שגודל האיבר שלהם גדול מהממוצע) מדאיגה אותי באופן אישי.

אני אשתדל לעשות שוב סדר.

לגודל איבר המין, הן הנשי והן הגברי יש השפעה פיזיולוגית מסוימת על חוויית יחסי האישות. גם זוגות שיש ביניהם התאמה פיזית מושלמת יכולים למצוא את עצמם עם התמודדות מעיקה של חוסר תחושה מלאה תוך חיבור ביחסי אישות. השינוי נובע בדרך כלל אחרי לידות שבעקבותיהן נוצר רפיון כלשהו של השרירים הטבעתיים של הנרתיק שלא מאפשר חביקה מלאה של איבר המין הזכרי. יתכן שהגבר לא ירגיש מספיק חיכוך כבעבר והאישה לא תהנה מאותה תחושת מלאות שהרגישה לפני התרחבות הנרתיק, ולחוויה זו יש אכן השפעה על ההנאה מיחסי האישות.

חשוב לציין שיש לתופעה המאוד נורמלית ונפוצה הזאת כמה פתרונות יעילים ולא יקרים. דבר ראשון האישה צריכה לחזק, להגמיש ולאמן את שרירי רצפת האגן שלה על מנת לצמצם את הפער שנוצר. קיימים תרגילים מאוד פשוטים לחיזוק השרירים ולנשים העמוסות שבינינו (למי יש זמן עם ילדים???) - יש את הכדורים הסיניים שמאפשרים כיווץ שרירים רפלקסיבי על מנת לשמור על גמישותם. ישנם פתרונות נוספים, כמו שימוש במרטטה זוגית תוך כדי חיבור ועוד. כלומר, זה לא שלו אין מספיק גדול, אלא שאולי שלה גדול מדי.

אבל - וזה אבל גדול – חשוב שהתפיסה על הקשר בין הגודל להנאה תישאר בפרופורציות הנכונות. לזוגות שנמצאים בתחילת פעילותם המינית כדאי ללמוד את הנתונים הבאים:

  1. גודל הפין הממוצע בקישוי מלא הוא בין 12-15 ס"מ

  2. עומק צוואר הרחם של האישה לפני התרחבות הוא 8 ס"מ

  3. נשים בזוגיות ארוכת טווח מדווחות שהגורמים המשפיעים ביותר על חוויה חיובית מיחסי האישות מצד הגבר הם בכלל גורמים נפשיים/רגשיים ולא גורמים פיזיולוגיים ולכן העיסוק בהעצמת הדבק הזוגי הזה צריך להיות באמצעות תקשורת מינית טובה, חיבוקים רגשיים ופיזיים, הקשבה, הכלה, השקעה והעמקת האינטימיות, ולא בשינוי נתונים פיזיים קיימים.

וכמובן – לא לשכוח לחזק את השרירים 😊

בהצלחה!

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.


#הנקראיםביותר

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415