הגוף שלי הוא רק שלי ו...

עודכן ב: לפני יומיים


אחד הפחדים העמוקים ביותר של כל ההורים הוא שהילד שלהם יפגע מינית. לכן, כבר מגיל צעיר מאוד, הורים בעלי מודעות, מחנכים את הילדים לשמור על גופם, להימנע מדיבור עם זרים, לא לתת לאף אחד לגעת להם באיברים הפרטיים, ומעודדים אותם לשנן בעל-פה ש"הגוף שלי הוא רק שלי".

כדי לצמצם את התופעה הקשה של פגיעות מיניות, לא מספיק שנספר לילדים שהגוף שלהם הוא רק שלהם, יש לנו אחריות הורית נוספת, אחריות חברתית כבדה שמוטלת על כתפינו, שרובנו מדחיקים אותה ומעדיפים לחשוב שהיא לא קשורה אלינו.

חוקרת נוער שהגיעה למוסד לעבריינים צעירים, שפגעו מינית בילדים אחרים, מספרת שכששאלה את אותם נערים מדוע עשו זאת, רובם ענו שלא ידעו שהמעשה הוא אסור ולא היו ערים לחומרת המעשה.

אומנם יתכן שהייתה לאותם נערים בעיה בהפנמה של גבולות, אבל יכול להיות גם שאף אחד אף פעם לא טרח ללמד אותם שאלו מעשים חמורים, אסורים, שפוגעים קשות בקורבנות.

האחריות הגדולה ביותר שלנו היא שהפוגע הבא לא יצא חס וחלילה מהבית שלנו. למשפט "הגוף שלי הוא רק שלי" חובה להוסיף את משפט ההמשך, "הגוף שלו הוא רק שלו".

למדו את ילדכם מה אסור ומה מותר, למדו אותם לכבד את גופו של האחר, לכבד "לא" של ילד שלא מעוניין שיגעו בגופו, ולבקש רשות לפני שהם מחבקים או מנשקים מישהו אחר.

אז נכון שבסיטואציות מסוימות זה נראה מאולץ ומיותר לבקש רשות, ועדיין, נסו לחשוב לרגע, איזה נחמד היה יכול להיות אם הדודה המעצבנת שתמיד התנפלה עליכם בנשיקות כשהייתם קטנים, או צבטה אתכם בלחיים, הייתה מבקשת רשות לפני שהייתה מתנפלת עליכם? איך זה היה משנה לכם את היחס לאותה דודה, כמה הייתם מעריכים ומוקירים אותה על שהיא מכבדת את הגוף שלכם, את המרחב שלכם, ומבקשת רשות לפני שהיא פורצת אליכם בשיא ההתלהבות.

ברור של"דודות המעצבנות" אין כוונות רעות, וברור שזו הדרך שלהן לבטא את אהבתן וחיבתן כלפי האחיינים המתוקים, אבל בנינו, לא מעט ילדים היו מעדיפים שהאהבה תתבטא בדרך אחרת.

ולעניינינו, אלימות מינית של ילדים עשויה להתחיל בגיל צעיר מאוד -הרבה לפני גיל ההתבגרות-בגיל בית הספר היסודי ואפילו בגיל הגן. על כן, יש לפתח אצל ילדינו מנגנוני הגנה מפני פגיעות מיניות, אך לא פחות חשוב, לפתח אצלם בלמים חזקים כדי שחלילה לא יפגעו באחרים. זה טבעי שהורים רבים שיקראו את הדברים יחשבו בליבם, "אצלנו זה לא יקרה", "אין סיכוי שהילדים שלנו יעשו דברים כאלה", אך לצערנו ילדים שפוגעים מינית זו אינה תופעה שמאפיינת רק משפחות נכשלות ובעייתיות. במהלך עבודתי, פגשתי משפחות מעולות, מבוססות ומשכילות, שעולמן חרב עליהן אחרי שהתגלה שילדיהם פגעו מינית בילדים אחרים.

כמו כן, בניגוד לאמונה הרווחת, לא כל עברייני המין היו בילדותם קורבנות של פגיעה מינית. כך שעל כולנו מוטלת החובה לפקוח עניים, לגלות אחריות, ולצייד את ילדינו בכלים מתאימים כדי שילמדו להישמר מפגיעה וחשוב לא פחות - שלא יפגעו באחרים. ויהי רצון שלא תצא תקלה תחת ידינו.

הכותבת היא מחנכת ומדריכה למיניות בריאה.

בעלת תואר B.ed בחינוך מיוחד וסטודנטית לתואר שני M.A בייעוץ חינוכי. בוגרת מרכז יהל.

בעלת עשר שנות ניסיון בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי- עבודה בגנים, בתי-ספר, תיכונים והדרכת נוער.

מעבירה הרצאות, סדנאות להורים ובני נוער.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415