מדברים קדושה...

עודכן ב: פבר 7

"מקודשת"

ברגעים המרגשים של החיים זה יהיה נאיבי מידי להסתפק בשלום, אל תתפשרו על פחות ממושלם. זה נכון, אנחנו חיים בעולם יחסי, אין שלם בעולם.. אנחנו משלימים את חלקי החיים לעשותם מעניינים ומגוונים יותר מלאי משמעות וחיות.


אבל איך מגיעים לשם? מהי הדרך הבטוחה??


במאמר זה נברר ונחדד מהי קדושה? מה זה קדושה? מתי ואיך היא באה לידי ביטוי בין בני זוג??

אז הגעת לרגע הנשגב ביותר בחייך, רגע השיא של ההתרגשות שלך. דמעות של התרגשות מציפים אותך מפעם לפעם בין הרגעים בהם את ואתה מקבלים את המוזמנים לאירוע המרגש שלכם, בו אתם ורק אתם נמצאים במרכז.. אור הזרקורים מופנה אליכם.. לרגע אתם מרשים לעצמכם להזיל דמעה של רגש געגוע וחיבה זה לזה, הרגע בו אתם מרגישים מחוברים בכל נימי נפשכם, כאילו הכרתם מאז ומעולם. הרגע בו הזמן ממאן לנוע.. כל דקה נראית נצח וכל נצח מתגמד ומתמקד ברגע אחד של אהבה וקשר של עין בעין. ברגע של בין לבין לפעמים אתם מרגישים שדמעה חומקת וזולגת מבין עיניכם ללא התראה מוקדמת או שליטה במצב.. מיד אתם מוחים ומנגבים אותה כדי להראות שאתם חזקים ושולטים במצב.. והכל לקראת המעמד המרומם והנשגב של הנישואין. רגע קדוש ומרומם הנקרא גם קידושין. זהו רגע שאמור ללוות אתכם צעד אחר צעד אל תוך הבית הפיזי שם תבנו את הבית הרוחני שלכם. בין משעולים ונפתולי החיים קורות ביתכם הם אלו שיעידו בסופו של דבר מי אתם האנשים שגרים בבית הזה. איך אתם מתנהגים ומתייחסים זה לזה, בכבוד באהבה בחיבה או חלילה להפך..


למעשה תהליך של קידושין לא קורה רק בעת העמידה תחת החופה. הוא קורה בכל רגע בו אתה מודע למהות הקידושין.


אפשר לומר כי כור ההיתוך המיוחד של אש האהבה הבוערת בקרבכם בעת הנישואין ומה שבונה הלכה למעשה את מערכת היחסים ביניכם, הוא רגעי הקדושה שלכם זה עם זה. רגעים של זיכרון מי אתם ולשם מה נישאתם. מה מהות הקשר ביניכם ומהי האג'נדה שמלווה אתכם במסעכם יחד אל תוך העולם של הביחד. באתם מעולם של נפרדות כאשר כל אחד היה לעצמו, שם טיפח את רצונותיו, צרכיו, שאיפותיו וחלומותיו, אך בזה הרגע בו נכנסתם בברית הנישואין הפכתם להיות אחד. כל השפה הופכת להיות שפה אחידה. המחשבות והרגשות זוכות לשיתוף, עזרה ותמיכה..


החיפוש אחר התשובה אודות מהו אותו הרגע ומהו מסמל עבורכם, תעזור לכם לדעת ולזכור בכל רגע מחדש מהו מהות הקיום והחיים הזוגיים הסודיים שלכם, או גם מהו סוד ויסוד ההצלחה שלכם. זהו הסיפור שלכם שיוצר אתכם להיות ישות אחת המחזיקה ומתקיימת זמן רב באהבה וחיבה הדוקים ומקושרים זה לזה בכל נימי נפשכם.


רגע הקידושין הוא לא רגע חד פעמי, אלא הוא סמל ודוגמה ואולי אף פרדיגמה לאיך חיים בין שני אנשים שבחרו להתאחד אמורים להיות ולהיראות. רגע הקידושין הוא רגע של אירוע מכונן שצריך לשמר אותו בכל מחיר. עלינו לעשות את כל הפעולות הנדרשות שאנחנו מוצאים לנכון על מנת לייצג את אותה קדושה.


בקידושין יש את ההתמקדות, ההתייחסות וההתייחדות אשר גורמים יחד למיקוד לדבר אחד - מהות הקידושין - אשה אחת לגבר אחד. אשר מכלול זה יוצר את ההתקדמות לעבר היעד המיועד של חיי איכות, חיים עשירים ומגוונים מלאי תוכן ומשמעות.


באותו רגע של עמידה תחת החופה ואמירת המילים "הרי את מקודשת לי בטבעת זו..." אתה מבצע שתי פעולות מנוגדות. האחת לייחד אותה אך ורק לך ובאותה העת לאסור אותה על כל העולם. כל נשות העולם כבר לא רלוונטיות לגביך מאותו הרגע ואילך.. אין יותר הסחות דעת מסביב, יש מיקוד חד וברור. אתה מופרש ומובדל מכל, לצורך אהבה אחת ויחידה, עם האחת והיחידה מכל הנשים.


מעתה, אם וכאשר הקונספט הזה ברור ומדויק לך, תוכל להביא את המחשבה שלך בכל עת על פי בחירתך אל אותה תובנה אשר תשנה מקצה ועד קצה את תפיסת עולמך ביחס לחיי הזוגיות שלך ובכלל איך מערכות יחסים אמורות להיראות מעתה ועד עולם..


שיהיה במזל בברכה ובהצלחה

הכותב, מיכאל אלר, חוקר נפש. מנתח התנהגות. מאבחן ומעצב אישיות. מומחה לתקשורת ויחסים בינאישיים. מגשר. יועץ אישי זוגי משפחתי וחינוכי. מנהל מכון 'תבין' תל אביב.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים