עצמאות ותלות

עצמאות ותלות


חודש אייר הוא חודש העצמאות של עם ישראל.

ביחסים בין זוג, עצמאות הוא נושא מהותי.

אחד החששות הגדולים ביותר של יחידים בימינו מחיי זוגיות הוא איבוד העצמאות. למה שאדם שנהנה מחיי הרווקות ייכנס לחיי זוגיות מגבילים וכובלים המאיימים באיבוד כל הדברים שהוא אוהב לעשות כאדם יחיד? אנו רואים שצעירים דוחים עוד ועוד את ההחלטה על חיי נישואין לגילאים יותר מבוגרים ובין השאר בגלל החשש מאיבוד החופש והעצמאות.

אך מה מאיים כל כך? האם כל מה שאדם אוהב לעשות הוא לא יכול לעשות ביחד עם בת זוג אוהבת? בוודאי שכן, אבל כידוע לכל דבר יש מחיר. המחיר של אהבה זה כאב. המחיר של זוגיות הוא מחוייבות. המחיר של נישואין זו המסגרת. מאידך, המחיר של רווקות הוא בדידות. המחיר של החופש הוא תלישות.

בתורה, אחרי החטא אימנו חווה מתקללת בדבר הבא:

"ואל אישך תשוקתך והוא ימשול בך".

זו לא ברכה אלא קללה. בתור בני אדם העובדים מאז ועד היום על תיקון חטא אדם הראשון, איננו רוצים לשלוט בבני אדם אחרים, ובוודאי לא בבני הזוג שלנו. אנו גם לא רוצים שהם יהיו תלויים בנו בצורה תלותית לא בריאה. איננו רוצים לכפות את דעתינו על אף אחד, אלא שכל אחד יפתח את הגוון המיוחד שלו, בין בעבודת ה', ובין בשאר כל הסגולות שה' ברך באדם הזה. לכן, בעצם כחלק מהתיקון, אנו מבקשים שכל אחד יהיה יחיד ומיוחד מצד עצמו.

אך הנה, אנו רואים לאורך הדורות שפעם אחר פעם, אנשים בכל זאת בוחרים באהבה עם הכאבים, עם שברון הלב, עם החששות, הציפיות והאכזבות. כנראה האהבה שווה את הכל.

אז איך אפשר לפשר בין זוגיות לעצמאות?

אני נוהג להסתכל על הזוגיות הנכונה ביהדות לפי החשבון הבא:

1+1=1.

לא 1+1=2, כיון שאז נשארים שני יחידים שבמקרה גרים ביחד.

לא 1/2+1/2=1, כיון שאז יש חשש אמיתי באיבוד הזהות האישית שלי בתוך הזוגיות (ואני מכיר את הדרשות של חז"ל ואת השיר המפורסם של "חצי בן אדם" – זה יבוא לידי ביטוי במאמר אחר).

כאשר אני אומר 1+1=1, זה אומר את הדברים הבאים:

אנו התחברנו כדי ליצור משהו שלם חדש שהוא שלנו ורק שלנו. זה לא 2, אלא זה משהו חדש יחיד ומיוחד רק שלנו. אך ביחד עם זה, מי שמרכיב את הדבר הנפלא הזה שבינינו, זה שני יחידים שלא הלכו לאיבוד בתוך הזוגיות אלא שמרו כל אחד על ייחודו, ושניהם תורמים מהסגולות המיוחדות שלהם לדבר האחד היפה הזה שיצרנו בינינו.

אני בטוח שבעומק דברי חז"ל זוהי כוונתם ליחסים הבריאים בין חיי בני הזוג.

ואידך צא ולמד.


#Trends

204 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415