מה אפשר לעשות כדי לעורר את החשק המיני?

עודכן ב: ינו 25


שאלה

שלום לימור,

אנו נשואים 6 שנים, שלושה ילדים. בתחילת הקשר היתה ביננו משיכה גדולה אך בשנים האחרונות אני חשה שכל נושא המיניות לא מעניין אותי. הזוגיות שלנו טובה אוהבת ומכבדת ואני יודעת שלבעלי זה מפריע והוא חושב שאנחנו צריכים ללכת לייעוץ אבל לי טוב ככה ואני לא מרגישה כל צורך "למלא" משהו חסר. האם אני צריכה להתאמץ בכל זאת? אשמח לשמוע את דעתך. תודה.

תשובה

יקרה,

ראשית ברצוני להעריך את הפניה החשובה שלך אליי. עצם הצעד שעשית בפניה זו מראה על האהבה והאכפתיות שלך כלפי בן זוגך ואותי אישית זה מרגש.

השאלה ששאלת מעסיקה לא מעט זוגות, ובעיקר נשים. האם להתאמץ לרצות משהו שלא חסר לי?

בתרבות העכשווית אנחנו בדרך כלל נמצאים בבעיה ההפוכה. אנחנו רוצים יותר ממה שיש לנו. רוצים בית גדול יותר, יותר חופשות, יותר זמן. לפעמים היינו שמחים מאוד לא לרצות. אז דווקא כשאנחנו לא רוצים, משהו מהחינוך בו גדלנו כאילו מבקש מאיתנו לרצות בכוח. כאילו אנחנו לא נורמליים אם אנחנו לא רוצים. וזה מבלבל.

האמת, שבזוגיות ארוכת שנים. כזו שמאגדת בתוכה גם עול פרנסה, ניהול הבית וטיפול בילדים זה מאוד נורמאלי לפעמים פשוט לא לרצות. לטווח קצר זה בסדר, אבל לטווח ממושך פחות. יש סיבה מאוד טובה שאת מבולבלת.

כי בניגוד לעוד כסף או כל דבר חומרי אחר, מיניות היא צורך קיומי שנולדנו איתו. מיניות היא חיות, היא צורך הישרדותי, היא מנוע חשוב שקיים בתוכנו לחיות בשלמות את חיינו. מיניות בריאה בין בני זוג מתוך אהבה ותשוקה היא חלק אינטגרלי מזוגיות יציבה לאורך שנים. מיניות היא כוח עוצמתי ביותר המקשר בין בני זוג ואשר נותן לכל אחד מהם בפני עצמו בסיס לחיים טוטאליים. נכון שעכשיו את מרגישה "אבל אני באמת בסדר בלי" אבל אני מאמינה שגם אם אין חוסר שמורגש לנו כרגע, הגוף יודע, הגוף זוכר, הנפש מבקשת. הגוף והנפש מרגישים את החוסר ולטווח הרחוק דפוס כזה עלול לדרדר אותנו מטה מבלי שנשים לב.

רבים הקשיים שאנחנו נאלצים להתמודד איתם במהלך חיינו. חיי האישות בין האיש לאישה הם מתנה כה מדהימה שקיבלנו מבורא עולם. מתנה של שלום בית אמיתי. מתנה שמפיחה בנו חיים. מתנה של אהבה. מתנה שם שורה השכינה. כדאי לנצל אותה!

לכן אני חושבת שצריך ואפילו חובה להקדיש מפגש לימוד לנושא. הדבר חשוב גם לבן הזוג כמובן. במפגש כזה אנו לומדים כיצד הגוף שלנו עובד, כיצד לעורר את מה שכביכול "לא חסר" ואיך לחיות חיי אישות בריאים ויציבים לאורך שנים. אני מזמינה אתכם לפנות להדרכה לחיי אישות שתוכל לתת מענה לחוויה שתיארת ולמנוע תסכול מתמשך לאורך שנים.

באהבה,

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים