10 דברים לכלה לקראת החופה

עודכן ב: פבר 8


נפגשתי עם עשרות זוגות זמן קצר לפני חופתם. לכל זוג אומרים משהו אחר, אבל יש כמה מסרים אחידים כמעט לכולם. להלן כמה ידיעות יסודיות עבור הכלה. כדאי לקרוא פיסקה אחת בלבד בכל יום עד החתונה – כדי להפנים ולחשוב על הדברים. ראוי מאד לדבר על כל נקודה עם חתנך. מזל טוב!1. מה עושים עם הלחץ?

התקופה הזאת יכולה להיות ממש מלחיצה. החתן, האמא, החותנת, שהכל יהיה מושלם ועוד ועוד. מצד שני, זו תקופת האירוסין ואמורה להיות היפה בחיים. אז זהו, זה בעצם תלוי בנו. רגע אחד, תושיבי את כולם ותצהירי: אנו פה כדי ליהנות. בעיקר מתקופה יפה זו. לא שווה לריב על כלום. תנסו לעבור את התקופה הזאת בשלום, כיון שלפעמים דברים שאומרים בתקופה רגישה זו, נשארים לאורך זמן.


2. הוראות – תגידי בדיוק

את רוצה משהו מהאיש? גברים לא מבינים רמזים, והם אפילו לא קוראים מחשבות. אם את רוצה שהוא יעשה משהו, תגידי לו בדיוק איך ומתי והוא ישמח למלא את רצונך. בזה הגברים הם מצוינים – במשימות. תגדירי בדיוק, איך כמה ומתי, והוא ישמח למלאות את משאלותייך. אבל רק תגידי – הוא לא מבין כלום לבד.


3. כמו שאת

אחד הדברים העיקריים בחיי זוג – זה לקבל אחד את השני כמו שהוא בדיוק. עם היתרונות והחסרונות, אבל בעיקר, בלי ציפיות שהוא ישתנה. הרבה פעמים, בשלב החברות, את אומרת לעצמך שאמנם יש לו פגמים, אך במאמץ קטן של חינוך הבעל – הוא ישתנה לטובה. אז לא. בני זוג לא משתנים עקב חינוך של בני זוגם. אנו משתנים בחיים שלנו, אבל אם בן הזוג מנסה לשנות אותנו, יש נטייה מוזרה שזה דווקא גורם לנו להיתקע במה שלא אוהבים בנו. קבלו אחד את השני בדיוק כמו שאתם ללא ציפיות!


4. הכל (לא) דיבורים

בנים מדברים פחות. כמובן זו הכללה גסה, אבל רובם. הם גם מקשיבים פחות. מה זה אומר לגבייך? יש כמה תחומים שכדאי להוריד ציפיות, ואז ממילא פחות אכזבות. את יכולה להמשיך לנסות, ואפילו לדרוש, אך לא לצפות ליותר מדי.

5. החותנת

הגמרא במסכת יבמות אומרת, שכלה וחמותה זה מסוג היחסים הרגישים שלא תמיד דבש. בין השאר כי החותנת בטוחה שאת לא דואגת מספיק לחמוד העדין שלה. זה נושא רגיש אבל בסך הכל יש לך חובה מוסרית לכבדה עד כמה שניתן: א. כי היא הביאה לעולם את העלם שהתחתנת איתו. ב. כי זה פשוט להיות חכמה גם אם לא צודקת. ביחד עם זה, אם היא יורדת לחייך, זכותך לעמוד על כך שבעלך יהיה לצידך.

6. שופינג

ידוע שגברים עושים קניות ונשים עושות שופינג. שופניג עולה הרבה יותר. לרוב הזוגות הצעירים אין את הלוקסוס של לעשות שופינג, רק קניות. עשי חשבון וקני מה שאת צריכה. יש לך אחריות למצב הכלכלי של המשפחה וחייבים להיות מחושבים. מצטער, אבל ברוכה הבאה למציאות החיים.


7. הוי דן לכף זכות

בעלך הגיע הביתה שעה באיחור. הוא לא קנה את כל מה שהיה ברשימה. חז"ל בפרקי אבות אומרים לנו: הוי דן את כל האדם לכף זכות. גם את הבעל. העמדה הנפשית של בני הזוג צריכה להיות שכל אחד לא יעשה דבר מכוון לפגוע בשני. אם את בטוחה במאה אחוז שהוא רוצה את טובתך, אז אם הוא איחר, לבטח היתה לו סיבה טובה לכך. כמובן, שאם ההתנהגות הזאת חוזרת על עצמה, אז צריך לקחת אותו לשיחת מוטיבציה ולהסביר כמה זה מפריע לך. אבל הבסיס צריך להיות ראיית הצד החיובי במעשיו של בעלך.


8. מאלימות אפשר למות

הדברים הבאים נכתבים רק כי משום מה לא לכולם זה ברור במאה אחוז, או באנגלית: crystal clear (הכי ברור שאפשר). אם חס ושלום בעלך הרים עלייך יד, אפילו הדבר הכי קטן, אז את הולכת לחדר, אורזת מזוודה ויוצאת. לאן? לאמא, לחברה או לכל מי שאפשר. אני לא אומר שמיד צריך להתגרש, כי אם יש לכם 3 ילדים משותפים לא מקבלים החלטות כאלו בהינף יד. אבל את צריכה לצאת מהסיטואציה מיידית, ולגרום למשבר. לא עוברים על דבר כזה לסדר היום.


9. נשים מכוכב אחר

את צריכה להסביר לבעל מה את רוצה ממנו מבחינה מינית במיטה. הוא לא יודע, כי הוא בא ממקום אחר. אצלו זה עובד אחרת. אבל דבר אחד בטוח: אין דבר שמשמח גבר יותר מאשר לשמח את אשתו במיטה. הסבירי מראש, לא בסיטואציה מביכה או מתוחה. הוא רק ישמח לשתף פעולה.


10. את ראשונה!

נשים רבות נותנות מעצמן ללא גבול: לבעל, לילדים, למשפחה. אל תשכחי את עצמך. תעשי זמן לעצמך, תפנקי את עצמך – בעצם, תאהבי את עצמך. מתוך אהבה זאת, תהיי גם אישה יותר טובה ואמא יותר טובה.

בהצלחה ומזל טוב!

הרב רפי אוסטרוף

מחנך למיניות חיובית

קצת על הרב רפי אוסטרוף

ראש המועצה הדתית גוש עציון ומנחה למיניות חיובית

בוגר ישיבות מרכז הרב והר עציון

מייסד שותף של מרכז יה"ל - מרכז ייעוץ והדרכה לחיי אישות

בוגר הקורס לייעוץ בקדושה של מכון פועה ואוניברסיטת בר-אילן

ניסיון של 30 שנות נישואין, ולמעלה מ-20 שנות ניסיון בחינוך למיניות חיובית, הדרכת חתנים, חיתון וייעוץ לזוגות

יוזם ומנהל את הקורסים להדרכת חתנים וכלות מטעם המועצה הדתית גוש עציון

חשוב לי להפיץ את הידע שרכשתי במשך שנים רבות מניסיון מהשטח, של מה עליך לעשות / לא לעשות, כדי שחיי הנישואין שלך יצליחו.

אני מאמין גדול בכך שאנחנו יכולים ללמוד ולחנך את עצמנו כיצד לאהוב!


החזון שלי ללמד כמה שיותר זוגות לחיות חיי נישואין מאושרים לנצח,

ולהשפיע על כך שהמספרים העצומים של הגירושין יפחתו

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים