מיניות ודת


מה קורה כשדת פוגשת חיים של מיניות/גוף? באופן טבעי, רובנו נתפסים לדברים שלמדנו בבגרותנו ובוחרים לשים דגש על נרטיבים מסוימים באופן סובייקטיבי. הרבה פעמים, הדברים הם שגויים מן הייסוד. הנצרות יצרה השקפה של מיניות=חטא. היהדות מקדשת את החומר עד כדי כך שעולם החסידות שם דגש על חוויית הקב"ה דרך הגוף.

לעיתים אנחנו מבלבלים בין הדברים. לתרבות יש השפעה קריטית וזה אחד הגורמים לכך שהשפה ההלכתית, שנכתבה לאורך השנים על ידי גברים, היא לרוב סגפנית. באופן אוביקטיבי, להוצאה לפועל של אקט המיניות עפ"י ההלכה היהודית אין (כמעט) אף איסור כאשר זה מותר (בראי ההלכה מותר=זוג נשוי + בימים המותרים + כאשר שניהם רוצים), ואת האמירה הזאת אני אפילו לא צריכה לסייג, פשוט כי היא קונצנזוס חוצה מגזרים (תשאלו כל רב, חרדי/חרדל"י/סרוג ותראו מה הוא יענה לכם).

במציאות, התרבות השפיעה עלינו כל כך עד שהקולות הנשמעים בשטח לא תואמים כלל את ההלכה. לצורך המחשה אביא פה דוגמאות של שלושה מקרים נפוצים: * נשים מחמירות בהלכות צניעות אל מול הגבר שלהן גם ללא צורך. * איסורים החלים על הגבר מביאים לכך שנשים מרגישות "כלי שרת בידו" וחובה לקיים יחסים באי רצון רק כדי שחלילה לא יביאו את הגבר לידי חטא. * נשים וגברים חונקים במחשבתם פנטזיות לא ממומשות כי הם סוברים שמימושן יהווה "חטא".

כמובן שיש עוד מקרים רבים ולא כאן המקום להקיף את כולם, אבל המשותף לכולם הוא שחוסר ידיעה וחוסר פתיחות לדבר על הנושא מביא לחוסר מימוש הצרכים הנפשיים והפזיולוגים בין בני זוג גם כשזה מותר ורצוי לממש.

"לא חבל?" שאלתי את חברתי לקורס בהפסקה כשלמדנו את כל זה. "לא בטוחה," היא ענתה לי "אם לזוג טוב, והם לא מחפשים מעבר. וסבבה להם אפילו בלי חיי מין בכלל, למה צריך לעורר בעיה כשאולי היא בכלל לא קיימת?"

חשבתי על זה. המון. פסיכולוגים ויועצים זוגיים ומיניים מספרים מהשטח שהם רואים הרבה קשיים שנפתרים הרבה יותר ביעילות דרך הקרבה האינטימית בין בני הזוג, "הרבה פעמים זה עובד אפילו יותר טוב מאשר לנסות לפתור דברים דרך הרגש." אמרה אסתר פרל (פסיכותרפיסטית יהודיה שהקדישה את הקריירה שלה לחקר האירוטיקה). "מיניות לעיתים יכולה להיות תרופה נגד אובדנות. אמי ואבי נותרו השרידים היחידים של משפחותיהם מהשואה. הם יצאו מן ההתנסות הזאת עם רצון להתנפל על החיים בכל הכוח ולנצל כל יום במלואו. שניהם חשו כמי שזכו במתנה ייחודית: לחיות את חייהם מחדש. לדעתי, הורי היו יוצאי דופן. הם לא רצו רק לשרוד; הם רצו להתחיות. היה להם צימאון לחיים, הם שׂשׂו לקראת חוויות חגיגיות ואהבו לבלות. הם טיפחו את ההנאה. אין לי שמץ מושג על חיי המין שלהם פרט לכך שהולידו שני ילדים: את אחי ואותי. אבל על פי האופן שבו חיו, חשתי שהבינו הבנה עמוקה את הארוטיות."

אז נכון שלא בכוח, אבל יש לנו פה כלי מדהים למצות את החיים שלנו עד תום. תרופה של ממש. למה שלא נשתמש בה? ויותר מזה, למה שלא נקדש אותה?

#שיעור3 #קורס_מדריכות_לחיי_אישות352 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

מבצעי החודש

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 3 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו את הירחון שלנו בכל חודש

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415