שו"ת : אישה שלא נמשכת לבעלה

עודכן ב: ינו 24

שאלה

שלום הרב,

רציתי בבקשה להתייעץ בנוגע ליחסי אישות.

בעלי תמיד רומז לי שמשהו לא תקין ביחסים שלנו האישיים. הוא אומר לי: "אני לא מושך אותך".

הוא צודק. אני אוהבת אותו אבל באמת באמת לא צריכה את המגע המיני. הזה זה נורמלי?

איך אני אומרת לו בשיחה רגועה את הדברים האלה ?תשובה

קראתי בכאב את מכתבך.

העצה החשובה ביותר שאני יכול לתת לך שאת ובעלך צריכים לדבר בפתיחות ביניכם על הקשר ביניכם בכלל ועל היחסים האינטימיים בפרט.


אם לך אין חשק להיות עם בעלך ואינך זקוקה למגע – האם זה נורמלי? בוודאי שכן. הרבה מאד נשים מרגישות כך. האם זה רצוי? לא. המצב הטוב הוא שאישה נמשכת לבעלה גם מבחינה מינית ואיש נמשך לאשתו.


ייתכן שאת מרגישה כך כי את משתמשת בגלולות למניעת הריון הפוגעות בחשק המיני. ייתכן שזה בגלל שיש לך כעס על בעלך, וזה מונע ממך להשתחרר וליהנות להיות איתו. אולי הביקורת התמידית שלו עלייך גורם לך להתרחק מלרצות להיות איתו (אני יודע עלי שאם אישתי היתה מעבירה עלי ביקורת כל הזמן בחדר המיטות, לא הייתי רוצה להיות איתה שם).


לכן, את לגמרי נורמלית אבל זה עדיין לא מצב רצוי.

אני מניח שאת היית מעדיפה להיות במצב אחר לגמרי מאשר המצב הנוכחי. היית מעדיפה להרגיש שיש לך חשק לשמוח עם בעלך במיטה ומחוצה לה ושהנושא המיני לא יהיה נושא למתח קבוע ביניכם. אבל זה תלוי בעיקר בך. המיניות שלך הוא שלך ואת אחראית עליה. את צריכה להחליט אם את רוצה לחוות את המפגש המיני עם בעלך בצורה טובה ומהנה גם עבורך. רק את יכולה להחליט שזה מעניין אותך ואת רוצה להשקיע בזה.


כדי לפתוח את הנושא של המיניות שלך, כדאי לגשת למדריכה לחיי אישות או מנחה מינית שתדע לשמוע אותך ולהדריך אותך – אם את זקוקה לזה.


בעלך צריך לדעת משהו חשוב ביותר: הוא לא יכול להיות המנחה או המדריך המיני שלך. הוא לא יכול לקחת אחריות על המיניות שלך – רק את יכולה.


יותר מהכל, מה שאתם צריכים לעשות זה לדבר ביניכם. אך כאשר יש כעס או מרירות או טענות הדדיות, לא תמיד קל לדבר ולכן העצה היא לעשות את זה בעזרת יועץ זוגי או יועצת שידע לתווך ולסדר את הדיבור ואת השיחה ביניכם. אדם שלישי (מקצועי בלבד-לא סתם אדם) יכול לכוון את השיחה כך שהיא תתרום לשניכם.

יש מקומות רבים היום שנותנים ייעוץ או טיפול זוגי, לכל סוגי האוכלוסיה; דתיים, חרדים או חילוניים ולכן מומלץ לפנות אליהם בהקדם.


בכבוד רב,

אברהם שמואל

תוכלו להפנות לרב שאלות בקישור זה, והוא ישתדל לתת לכם מענה בהקדם.

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים