שו"ת: הדרכה על מיניות – עד היכן?

עודכן ב: לפני 5 ימים


שאלה:

שלום לרב!

ברור לי שמדריכת הכלה בימינו צריכה להדריך את הכלה על יחסי האישות שיהיו לה. האם חשוב ללמד בשיעורי הדרכת כלה על מיניות לטווח ארוך , הכוונה שאחרי כחמש שנים בתוך הקשר יש פחות תשוקה מתפרצת ויותר צריך ליצור מרחב רומנטי כדי ליצור אותה וחשוב לחדש או שאשאיר לכלה ללמוד את זה בעצמה בהמשך פשוט כי הזמן קצר ויש הרבה מה ללמד?


בברכה,

מדריכת הכלה


תשובה:

למדריכה, שלום!

כפי שכתבת בשאלתך, זה לא רק היתר אלא חובה גמורה להדריך את הכלה הדרכה מפורטת בחיי אישות וחיים מיניים.


ההבדל העיקרי בחיי זוג צעיר שומרי מצוות בין לפני החתונה לבין אחרי, זה שהם עכשיו חיים ביחד. אם זכינו, והם מעולם לא נגעו אחד בשני לפני החתונה, אז אין להם מושג איך, מתי כמה ולמה, וזה תפקידנו גם כהורים וגם כמורים.


אבל כמה צריך ללמד והאם צריך לנסות להדריך את כל תורת המיניות כיון שמי יודע אם תהיה לכלה כתובת לשאול שאלות גם בעתיד?


אז התשובה הברורה היא לא. צריך להבין שהכלה שלא קיימה יחסים לפני החתונה לרוב אינה יכולה לרדת לסוף דעתך בהבנת הנושאים שאת מדברת עליהם, אפילו לגבי יחסי האישות הראשוניים. כמובן שצריך לנסות להסביר ולהמחיש לה עד כמה שניתן, אבל צריך לצאת מתוך הנחה שכלי הקיבול וההבנה שלה תמיד יהיו חסרים עד שלא תחווה את זה על גופה. משל לניסיון להסביר לעיוור מהו צבע. (זה המקום לעודד את מדריכת הכלה להשתמש באיורים של האנטומיה של גוף האישה והחתן ואף יש היום דגמים תלת מימדיים שכדאי לרכוש ולהשתמש בהם להדגמה).


לכן, צריך להדריך על יחסי אישות ראשוניים בלבד. לאחר מספר שנים, אם זה חשוב לה, היא תמצא הרצאות, ספרים והדרכות לטובת מי שרוצה להעמיק ולהרחיב את הידע, מותאם לסוגי הציבור השונים. אין זה נכון שמדריכת הכלה או מדריך החתנים יסבירו על איך נראית המיניות של זוג הנשוי 10 שנים או 20 שנה. היא לא תוכל להבין ואולי זה רק יקלקל.


אך אני ממליץ על שני דברים מאד חשובים:

  1. מפגש אחרי החתונה, אם היא מסכימה, כאשר היא כבר חיה חיי אישות עם החתן שלה, ואז תוכלי לדבר איתה כאשר יש לה כבר מושג על הדברים שאת חולקת איתה.

  2. להדגיש שאם וכאשר היא תחוש בבעיה או חסר ביחסי אישות בעתיד, לפנות לבעל מקצוע שייעץ או ידריך אותה ואותם בתחום. זוגות רבים מעכבים שנים רבות את הטיפול בבעיה זוגית שיש להם והדבר רק מעמיק ומתקבע כבעיה שאין לה פתרון. יש היום מדריכות מעולות לחיי אישות ולרוב אין צורך להגיע לטיפול מיני. ואם כן, גם לזה יש מענה.

בהצלחה רבה!


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

מבצעי החודש

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 3 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו את הירחון שלנו בכל חודש

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415