שו"ת: האם מותר להיות ערומים בבית?

עודכן ב: לפני יומיים


הרב, שלום!

עקב קשיים זוגיים מהותיים ביני לבין אשתי, אנו הולכים למטפלת זוגית מזה כשנה. יש בינינו קושי בכלל בחיים הזוגיים ובפרט בחיי האישות. לפני שהלכנו לטיפול, לא קיימנו יחסים כמעט שנה שלימה חוץ מפעם או פעמיים, וגם זה היה גרוע.


כחלק מהטיפול ושל החזרת המשיכה המינית בינינו, המטפלת ביקשה שנעשה את התרגיל הבא:

לעמעם את כל התאורה בבית לסגור את תריסים/וילונות, ולבלות סוף שבוע בבית או שני ימי חול כאשר שנינו/אחד מאיתנו ערומים, חלקית או בצורה מלאה. עלינו להכין ארוחות רומנטיות וגם לקיים יחסים בתדירות מסויימת.


האם הדבר מותר? האם זה מומלץ?


תשובה:

יישר כח על שאלה מעולה.

אכן, אנו מכירים מספר הלכות על החובה בהליכה בצניעות כגון בזמן שמתלבשים, גילוי בבית הכסא וכד'.

ביחד עם זה, אנחנו לא מכירים הגבלה על אדם לראות את אשתו עירומה או היא אותו, בוודאי כהכנה או לקראת קיום יחסי אישות (אך לא רק).


כן יש הגבלה מסויימת לגבי יחסים באור, אבל לכל הדעות זה רק בעת החיבור ממש עצמו, לא לפני ולא אחרי, ראה את המאמר שכתבתי על זה באתר ואהבתם בקישור הבא: האם מותר לקיים יחסים ביום?

וגם השו"ת הבא: האם מותר לקיים יחסים באור?


כיון שמותר לפני או אחרי, ממילא, אפשר להיות בעירום מלא באור לפני כן, ואין על זה הגבלה של זמן.


מבחינת מקום: חובה לקיים יחסים בצניעות גמורה, כלומר, שאחרים לא יכולים לראות כפי שאמרה הגמרא במסכת יבמות צ ב':

ת"ש, אמר רבי אלעזר בן יעקב: שמעתי, שב"ד מכין ועונשין שלא מן התורה, ולא לעבור על דברי תורה אלא לעשות סייג לתורה; ... ושוב מעשה באדם אחד שהטיח באשתו תחת התאנה, והביאוהו לבית דין והלקוהו, לא מפני שראוי לכך - אלא שהשעה צריכה לכך!

וזה נפסק בשו"ע ביחס לקיום יחסים רק במקום פרטי לגמרי.


במקרה שלכם, אתם לא מקיימים יחסים אלא זה רק הכנה, אך יש לדאוג שאכן אף אחד לא יוכל לראות מבחוץ.


אני מניח שאתם לא תרצו שהשכנים יראו אתכם, ולכן לא צריך לזה שום דרבון נוסף.


נושא אחר שיש לתת עליו את הדעת, זה ברכה על מאכל או משתה או אחרי שירותים כאשר האיברים גלויים.


אסור לברך מול איברים גלויים, אבל זה רק מול האיברים עצמם, ולא שאר גוף האיש או האישה כולל השדיים שמותר לברך מולם. ולכן, אם אתם אוכלים מספיק לשים בד או מגבת קטנה על האיברים המוצנעים, ואז ניתן לברך.


למסקנה:

מותר לנהוג לפי שאלתך בהגבלות הבאות:

  1. כחלק מהתרגיל והריפוי של יחסי האישות שלכם או כהכנה לתשמיש בלבד.

  2. בתנאי שאף אחד לא יכול לראות אתכם.

  3. דברי קדושה או ברכה חייב לכסות את איברי המין (בלבד) בזמן הברכה.

האם מומלץ לנהוג כך?

איני נכנס לשיקול דעת של מטפלת מקצועית, וכיון שהיא הציעה לכם את הדבר הזה, היא כנראה יודעת שהעירום ההדדי יכול להשפיע לחיוב על היחסים ביניכם.


אך אני רוצה להוסיף כמה דברים רוחניים.


בגדים, זה בא מלשון בוגד. הבגד, מצד אחד נותן לנו כבוד (על פי רבי יוחנן בגמרא שבת קיג ע"ב שקרא לבגדיו; מכבדיו). תארו לכם איזה הדר וכבוד יש לאנשים מבוגרים שיכולים להלך בין כל בני האדם בבגדים מכובדים לעומת אם היו צריכים ללכת עירומים ח"ו כמו החיות. לעומת זאת, הבגד יכול לרמות את הרואה ולגרום לו לחשוב שלפניו אדם מכובד, כאשר בפועל הוא אדם שפל. בין בני זוג, בגדים הם סוג של מחיצה. מצד אחד, זה עוזר לנו לראות את נשמת האדם. מאז חטא אדם הראשון, אין לנו אפשרות לעמוד מול אדם ערום ולא להתייחס לגופו העירום ולאבריו. אדם וחוה בגן עדן היו עירומים אבל לא היתה משמעות לעירום שלהם עד לחטא. מיד אחרי החטא הם התביישו במערומיהם, ומיד התלבשו (בראשית ג' ז'). כלומר, מאז החטא, האדם לא יכול לעמוד שווה נפש מול עירום. זו הסיבה המרכזית להלכות צניעות בתורה: כדי שנוכל לראות את האנושיות של האדם מולנו לא רק את גופו או גופה.


כאשר מדובר באיש ואישה, מותר להם לראות אחד את השני עירומים. לא מומלץ לעשות את זה כל הזמן, כיון שאז הם יהיו בבחינת אדם וחווה בגן עדן, וזה יחדל להשפיע את ההשפעה הטובה שהעירום אמור לגרום לנו: לחשוק אחד בשני. נראה שזה כוונת המטפלת עבור זוג שמעולם לא נהג כך. שבני הזוג יצליחו שוב לראות אחד את השני כמושאים לחשק ומשיכה. מהבחינה הזאת, אכן יכולה להיות תועלת בהדרכה של המטפלת.


ביחד עם זה, אנו לא רוצים לשכוח את הגדר, את המחיצה בפני הערווה, ולכן בזמן אמירת דבר שבקדושה, עלינו לכסות את איברי המין.

אני מברך אתכם שתמשיכו להרבות אהבה ושמחה ביניכם.

בברכה,

אברהם שמואל


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415