• יהונתן קליין

מצבי הישרדות ושפע

עודכן ב: לפני 20 שעות

ימים מורכבים ומעניינים עוברים על כולנו, ואין ספק (זה אני פוגש יום יום במפגשים שעברו מהקליניקה לסקייפ) שהמצב הכללי משפיע (לטובה או לרעה) על האינטימיות, על העוררות המינית, ועל השליטה בכוחות המיניים שלנו.

ובמאמר הקצר הזה אני רוצה להזמין אתכם לראות את ההקבלה הכל כך עוצמתית בין המרחב האינטימי למצב הרגשי שלנו, דרך סקאלה פשוטה שמשקפת לנו כמה אנחנו במצב הישרדותי וכמה אנחנו מחוברים לשפע.

במבט פשוט על הטבע אפשר לראות איך דג קטן יביא הרבה צאצאים לעולם- לפעמים השרצה של מאות ואלפי דגיגונים כי הוא "יודע" שרובם יטרפו וכדאי להבטיח את קיומו הוא הולך על כמות.

ולעומתו הלוויתן- שלא חווה איום כמו דגים קטנים, יביא פעם בשנתיים (ולפעמים גם אחת ל10 שנים) צאצא, ובכך יבטיח את המשך קיומו.

מי שמגדל צמחים, מכיר את הסיטואציה בה צמח לא מקבל מים ומיד מתחיל להוציא פרחים וזרעים, המנגנון שלו מזהה איום- תקופת מחסור הוא לא יודע מתי יקבל מים, והוא עובר למצב הישרדותי ומנסה להפיץ את זרעיו שכנראה להם יש סיכוי גבוה יותר לשרוד.

וכן, גם בחברה האנושית אפשר לראות שככל שחברה מתקיימת בתחושת ביטחון ויציבות היא תביא לעולם פחות צאצאצים, וככל שחברה נמצאת בסכנה (תרבותית או ממשית) כך היא תביא לעולם יותר צאצאים. "ובני ישראל פרו וישרצו…"

זה כמובן לא מתייחס לאף משפחה כשלעצמה (ששם תמיד יש בחירות אישיות והשפעות שונות) אלא על החברה ככלל.

ואחרי שזיהינו את הקצוות של תופעת טבע זו, אפשר לזהות איך היא מתבטאת אצלינו ברבדים השונים.

אנסה בכמה מילים לתאר את המאפיינים של מצבי 'שפע' ו'הישרדות' בגוף ובנפש ואחר כך במרחב האינטימי.

מצב של הישרדות מתאפיין בנשימה רדודה, לחץ דם מוגבר (בדרך כלל), שרירים מכווצים, כאבי ראש, תיאבון מוגבר או מוחלש, עיניים מרצדות (לעומת עיניים רגועות ושקטות), שכחה וחוסר ריכוז, חוויות של איום, מתח, עצבנות ופזיזות, קושי לייצר אינטימיות. - כל אלו או חלקם מספרים לנו שאנחנו במצב הישרדותי.

מצב של שפע מתאפיין בנשימה מלאה, בטחון, שלווה, חיבור למשאבים הפנימיים שלנו, יכולת ריכוז, תחושת מסוגלות כללית, טונוס שרירים מאוזן, חיוניות, מבט נינוח, יכולת לייצר אינטימיות, נוכחות ברגע ההווה.

בימים האלו של משבר הקורונה העולמי נכפית עלינו מציאות, והרבה מאיתנו חווים הצפה כללית.

הצפה של רגשות, הצפה של מידע, הצפה של זמן ילדים ומשימות, והצפה של אתגרים.

ההצפה הזו באופן טבעי מכניסה אותנו במידת מה למצב הישרדותי- מתח מהמצב הכלכלי, פחד מחוסר ודאות, חשש לעצמנו ולקרובים לנו, לחץ של חוסר זמן לעצמנו ושינויים משמעותיים בלו"ז ובעוגנים המוכרים שנותנים לנו ביטחון.

במצב של הישרדות אנחנו תרים אחרי פתרונות זמינים ופשוטים, אנחנו בתחושת 'חוסר' כללית וחוסר משאבים שגורם לנו להצטמצם, לחטוף אוכל עם אנרגיה זמינה, מחפשים מענה ושינוי מבחוץ כמו קריאה חפוזה של חדשות או גלילה של הפיד, אנחנו פועלים מפחד ולא מעוצמה פנימית, וכמובן שלא פנויים לחשוב על השלכות ותוכניות לטווח הארוך והלא ידוע.

ובמקביל מגיעים למרחב האינטימי עם חוויה של מתח כללי, חוסר נוכחות, גם אם בצורה של ריצוי של הצד השני, שהרי ריצוי לא מגיע מבטחון, נוכחות ובחירה אלה מפחד מדחיה- דהיינו התמקדות בעצמנו.

ואם נבחן את התפקודי של הגבר- שפיכה מהירה/ אין אונות/ שפיכה מעוכבת.

ובצד הנשי- ניתוק/ קושי להגיע לאורגמה/ רגישות למגע ותחושת נפרדות.

במצב של חיבור לשפע, לבני הזוג תהיה גישה פשוטה לאינטימיות וקרבה, הם יחוו הזנה עמוקה ויהיו מחוברים לרובד המיני בצורה משוחררת ומוחזקת. הגבר יגיע לזקפה מלאה (ביטוי לחיבור לכוח הרצון שלו) וישלוט בשפיכה (ביטוי לתחושת מסוגלות וחוסן) עומק החוויה וההנאה שלו כמובן טמון ברמת הנוכחות שלו ברגע ההווה.

והאישה- תחווה נראות עמוקה, תהיה פתוחה להזנה עמוקה מהמגע ומלאה בתשוקה, שחרור והתמסרות שיאפשרו לה להגיע לאורגזמה ואף אורגזמות ככל שתרצה. וגם היא לא תרגיש שהיא פתוחה מינית היא תוכל בפשטות להזמין את הגבר למפגש אינטימי ולא מיני, ולא תכנס למצב של ריצוי או אשמה.

שפע והישרדות הם שני קצוות שלעולם אנחנו נעים בתוכם. וכן, תקופת משבר אישית או עולמית תשפיע ותדחוף אותנו במורד הגרף לכיוון המצב ההישרדותי.

אז מה עושים?

קיבצתי 9 טיפים שנכונים לנו בכל זמן, ובייחוד עכשיו בזמן משבר הקורונה)


ואתחיל מעצות טכניות:

- מעגנים את הנוכחות שלנו בכאן ועכשיו, על ידי העמקת הנשימה בצורה מודעת- המטרה היא לנשום נשימות עמוקות ונינוחות (ללא מאמץ) בכל פעם שאנחנו מזהים פחד, לחץ, כעס, או ניתוק ממה שקורה עכשיו.


- שותים הרבה מים- לא לחינם כאשר מישהו חווה מתח אנחנו מגישים לו כוס מים. מים עוזרים לזרימה הפיזית והאנרגטית בגוף, ולרגשות הקשים להתעכל ולהשתחרר מהמערכת.


- תצחקו. בכוחו של הצחוק לשחרר ממש ברמה הפיזית! מתח שנצבר בגוף, וכן פותח את התודעה להסתכל על המציאות שלנו דרך משקפיים אחרות- מה שאי אפשר (לכאורה) לעשות במצב הישרדותי.


- מוצאים מקום ומרחב לעבד את הרגשות שלנו ולחוות אותם בצורה כמה שיותר חופשית- שיחה עם אדם קרוב ללא הסחות דעת, ריצה, כתיבה, התבודדות, תפילה.


- מוצאים מקורות הזנה עמוקים למצב האישי שלנו- אוכל טוב, זמן לבד, שעות שינה מספקות, ספר טוב, או קורס אינטרנטי שנותן לכם רוח גבית.


- תומכים בבן/ בת הזוג שלנו- התנועה החוצה נותנת לנו תחושה של מסוגלות וכוח ולכן משחררת אותנו מ"בידוד" ומחשבות טורדניות שרצות בראשינו ב"לופ"- ויותר חשוב, מעניק לבן או בת הזוג את הכוחות לעמוד איתן ולתמוך בנו חזרה. דברו אחד עם השניה כדי להבין מה האתגרים הגדולים של הצד השני ואיך אתם יכולים לתמוך ולהקל מעליו/ה.


- שאלו את עצמכם איך הייתם פועלים עכשיו אם הייתם בחווית שפע- מצב הישרדותי מתאפיין ביכולתו לגרום לחשוב שאין לנו ברירה ויש רק דרך אחת. מצב של שפע פותח בפנינו מגוון אפשרויות, גם ברגעים קשים.


- במרחב האינטימי- משאירים מאחור את תלאות היום, מקדשים ומייחדים את המרחב, באים עירניים ככל שניתן, ומרחיקים מפריעים והסחות דעת, מדברים ועושים תיאום ציפיות.

תצחקו. בכוחו של הצחוק לשחרר ממש ברמה הפיזית!

לסיכום, המשבר הזה כמו כל משבר מקלף מעלינו שכבות של הגנה ובטחון וחושף את מה שקיים בפנים. זוהי הזדמנות אדירה לעבד ולפתח את התוכן הרגשי שצף ועולה ולרכוש גישה לכוחות ומשאבים הטמונים בתוכנו. כן, מצב הישרדותי יגלה לנו שאנחנו יכולים בלי הרבה דברים "חיוניים", והבידוד יפגיש אותנו עם מערכות היחסים שלנו מקרוב. מאוד.

אז בואו וניקח אחריות על המצב כמו שהוא, ננשום עמוק, ונעבור את זה ביחד.


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

מבצעי החודש

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 3 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו את הירחון שלנו בכל חודש

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415