בין קבוע לארעי בחיי אישות

עודכן ב: ינו 20כל חג בלוח השנה העברי מביא איתו כח ועבודה מיוחדת המזמינה אותנו להיכנס פנימה, להתבונן ולשאוב השראה ממהות החג לחיינו.


'בסוכות תשבו שבעת ימים' - בסוכות הקב"ה מצווה עלינו לקיים סוג של ניסוי, משחק בין הקבוע לארעי בחיינו. לראות איך אנחנו עובדים על האמונה והאמון בינינו; לבדוק מה יקרה לנו כשנצא מהבית שלנו החוצה, מארבעת הקירות היציבים שלנו לדפנות הסוכה, וממה שמגדיר בעינינו ביטחון ויציבות אל הבחוץ החשוף. הקפיצה הזו שאנו נדרשים לעשות מתוך הבית החוצה, מגלה טפח מהאמון שיש בינינו לקב"ה, על האמונה שלנו בו.


בחג הסוכות, כמו בחגים אחרים, אנחנו מנסים לקחת את האור והתובנה העמוקה שהקב"ה מלמדנו לתוך החיים, אנחנו מציצים לרגע למציאות אחרת. במקרה שלנו, נרצה לגעת באמונה ובאמון בה' ולחדש ולעורר איתה את השגרה.


מקרב חוקרי המיניות ישנם המון העוסקים בחקר היחס בין התשוקה המינית והשגרה. ישנם מגוון מימדים של עיסוק בתחום זה, מחויבות מול מתירנות, גילוי מול כיסוי וכן קבוע מול ארעי. בין החוקרים, בולטת ד"ר אסתר פרל, מטפלת מינית מפורסמת, המכריעה כי העראיות והכיסוי בקשר הזוגי היא מקור שימור החשק המיני לטווח ארוך. פרל טוענת שאתגור היציבות בקשר אינטימי בכוחה לתחזק חשק מיני, מותח וחי.


אפשר להתבונן בעבודה של סוכות כבחינה מקבילה של ד"ר פרל, בזוגיות ובחיי אישות– כהזמנה לצאת לארעיות, לחוויה לא מוכרת, שתחדש את הקבוע והמוכר שבקשר. כמו בסוכה, היציאה החוצה מתאפשרת כשיש הנחת יסוד של אמון עמוק בין בני הזוג. בזכות הקשר והאמון בינינו ניתן ללכת יחד, או לחוד, למקום פחות בטוח בתוכנו ובמיניות שלנו, לחשוף ולהיחשף.


אני מזמינה אתכם לחקירה זוגית בימי חג הסוכות- לצאת מגבולות הקבוע והמוכר, עטופים ביסוד של אמונה ואינטימיות. לקחת את ימי החג ולחפש לעשות משהו זוגי, מיני, שמוציא אתכם, ולו במקצת, מהחוויה היציבה והשגרתית שלכם. משהו קטן שיגרום לכם קצת לנוע במרחב הארעיות, משהו שובב שייגע קלות באמון ואמונה אחד בשני. תרגלו התמסרות לארעיות שבזוגיות שלכם, תחושו את המשחק בין היציב לארעי בחיי האישות שלכם, ותביאו ארעיות מרעננת הביתה אחרי חג הסוכות, שתהיה חלק בלתי נפרד מהקבוע והמוכר שלכם!


הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

הרשמו וקבלו אחת לחודש את הירחון עם המאמרים החדשים