החיים שלנו בלי טלפונים או החיים הבלתי מחוברים שלנו

עודכן ב: 3 נוב 2020

אומן-צלם בשם אריק פיקרסגיל (Eric Pickersgill) מארה"ב הלך וצילם אנשים במצבי חיים רגילים, ואז הוא הוציא את הטלפון הנייד מהידיים של האנשים. התוצאה היתה מוזרה ביותר. רואים משפחה שיושבת ביחד בארוחת ערב וכל אחד לבד לחלוטין. יכולים חבורה שלימה של אנשים לשבת באותו חדר ואף אחד לא ידבר אחד עם השני – כל אחד נמצא בעולם משלו.


החברה האנושית שלנו נמצאת באמצע ניסוי שאף אחד לא יודע את תוצאותיו וכולנו שחקנים או שפנים בניסוי החברתי הזה.


כיון שאני כותב כאן בלוג על זוגיות ומיניות, אתייחס להיבט המצומצם של השפעת הטלפונים החכמים על חיינו הזוגיים והמיניים, ולא על ההשפעה לכלל מערכות החיים החברתיים ומשפחתיים שלנו.


אני סבור שהנזק המרכזי והעיקרי של הטלפון החכם הוא שהוא שואב את תשומת הלב שלנו לתוכו ומנתק אותנו משאר מערכות החיים שלנו.

(צילום : אריק פיקרסגיל)

חברות רבי עוצמה וכסף מעסיקים אלפי מוחות מבריקים שיש להם מטרה אחת בלבד: להשאיר אותנו בדף שלהם. כלומר, אם אני ברשת החברתית של פייסבוק או אינסטגראם או אפילו רק בווטסאפ, יש להם יעד אחד מרכזי: שאשאר כמה שיותר זמן שם. שאגלול כמה שיותר, שאראה כמה שיותר תמונות או כתבות וכד'. ואפילו אם אני לא בדור של הרשתות החברתיות, אבל קורא את החדשות של YNET או כל אתר אחר, יש להם מטרה אחת בלבד: הם צריכים לעשות כל מאמץ להשאיר אותי שם. הסיבה היא פשוטה: כיון שהם נמדדים בכמות צפיות וכמה זמן הצופה נשאר בדף. זה הערך שלהם ולפי זה הם יכולים למכור פרסומות. זה החמצן שלהם. ולכן, העניין פשוט: אין כמעט סיכוי לאדם הקטן מול העוצמה הכלכלית האדירה של חברות אלו.


מי מתחרה מול זה? אני, האדם הקטן שרצה לקרוא ספר בנחת, האיש או האישה שלי שרוצים לדבר איתי ולחלוק את חוויות היום, המשפחה שרוצה לשבת ולדבר אחד עם השני בארוחת ערב, ואפילו הזוג שרוצה לקיים יחסי אישות במיטה – אפילו שם הטלפון מפריע.


באתר של דר' ג'סטין לה מילר, סקס ופסיכולוגיה, הובאו נתונים ש - 65% מהנשים אמרו שהטלפון מפריע לזוגיות שלהם ו-25% אמרו שהבעל כתב משהו בנייד בזמן שהם דיברו שיחה רצינית אחד עם השני.


מחקר נוסף הראה ש - 10% מהאנשים פנו לטלפון הנייד בזמן קיום יחסי מין. לאיזה צורך? 22% כתבו משהו בווטסאפ. כלומר, באמצע פעילות שאמורה להיות זוגית ואישית הכי מהנה, לא הצליחו להתנתק מהנייד.


המציאות הזאת גורמת שהדעת שלנו מוסחת תמיד. ללא יכולת להתנתק מהנייד ולהתחבר עם בן\בת זוגי, אנחנו לא באמת איתם.

(צילום : אריק פיקרסגיל)

אם אנחנו לא איתם כאשר אנחנו איתם, אז זה יכול להוביל שבאמת לא נהיה איתם.

זה גם פוגע באפשרות ליהנות מיחסי אישות. אחד הדברים המרכזיים ביחסי אישות זה היכולת להיות מרוכז בתחושות שיש לך בגוף באותו רגע. במגע של בן\ בת הזוג במקומות שונים בגוף שלך, בריחות ובטעמים. אבל אם חצי המוח שלי חושב על הנייד או מה אני מפספס שם כאשר אני באמת נמצא עם בן\בת הזוג, אז לא אוכל להרגיש את החוויה שאני אמור להרגיש. התוצאה: הזוג מגיע למטפל המיני ולא מבין למה הוא כבר לא נהנה או לא רוצה לקיים יחסים.


המטרה של מאמר זה הוא בעיקר מודעות. אנו חייבים להיות מודעים לכך שלטלפון החכם יש יתרונות רבים אבל גם חסרונות רבים. החסרון הגדול ביותר הוא בכך שהטלפון מונע מאיתנו להיות נוכח. ברגע שאנו נבין כמה תשומת לב הוא גוזל מאיתנו, אז אפשר להתחיל להחזיר את השליטה לחיים שלנו על הזמן ועל תשומת הלב שלנו.
כמה טיפים מעשיים:

• להוריד את פייסבוק, אינסטגראם וטוויטר מהנייד.

• בזמן קיום יחסים מוציאים את הנייד מהחדר או לפחות מכבים אותו.

• נכנסים הביתה – שמים את הנייד בצד.

• לא נכנסים הביתה כאשר מדברים בטלפון.

• להשתיק את כל ההתראות.הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית עד 3-5 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

שליח חינם

מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

עד 5-3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415