החיים שלנו בלי טלפונים או החיים הבלתי מחוברים שלנו

החיים שלנו בלי טלפונים או החיים הבלתי מחוברים שלנו

עודכן ב: פבר 16

אומן-צלם בשם אריק פיקרסגיל (Eric Pickersgill) מארה"ב הלך וצילם אנשים במצבי חיים רגילים, ואז הוא הוציא את הטלפון הנייד מהידיים של האנשים. התוצאה היתה מוזרה ביותר. רואים משפחה שיושבת ביחד בארוחת ערב וכל אחד לבד לחלוטין. יכולים חבורה שלימה של אנשים לשבת באותו חדר ואף אחד לא ידבר אחד עם השני – כל אחד נמצא בעולם משלו.


החברה האנושית שלנו נמצאת באמצע ניסוי שאף אחד לא יודע את תוצאותיו וכולנו שחקנים או שפנים בניסוי החברתי הזה.


כיון שאני כותב כאן בלוג על זוגיות ומיניות, אתייחס להיבט המצומצם של השפעת הטלפונים החכמים על חיינו הזוגיים והמיניים, ולא על ההשפעה לכלל מערכות החיים החברתיים ומשפחתיים שלנו.


אני סבור שהנזק המרכזי והעיקרי של הטלפון החכם הוא שהוא שואב את תשומת הלב שלנו לתוכו ומנתק אותנו משאר מערכות החיים שלנו.

(צילום : אריק פיקרסגיל)

חברות רבי עוצמה וכסף מעסיקים אלפי מוחות מבריקים שיש להם מטרה אחת בלבד: להשאיר אותנו בדף שלהם. כלומר, אם אני ברשת החברתית של פייסבוק או אינסטגראם או אפילו רק בווטסאפ, יש להם יעד אחד מרכזי: שאשאר כמה שיותר זמן שם. שאגלול כמה שיותר, שאראה כמה שיותר תמונות או כתבות וכד'. ואפילו אם אני לא בדור של הרשתות החברתיות, אבל קורא את החדשות של YNET או כל אתר אחר, יש להם מטרה אחת בלבד: הם צריכים לעשות כל מאמץ להשאיר אותי שם. הסיבה היא פשוטה: כיון שהם נמדדים בכמות צפיות וכמה זמן הצופה נשאר בדף. זה הערך שלהם ולפי זה הם יכולים למכור פרסומות. זה החמצן שלהם. ולכן, העניין פשוט: אין כמעט סיכוי לאדם הקטן מול העוצמה הכלכלית האדירה של חברות אלו.


מי מתחרה מול זה? אני, האדם הקטן שרצה לקרוא ספר בנחת, האיש או האישה שלי שרוצים לדבר איתי ולחלוק את חוויות היום, המשפחה שרוצה לשבת ולדבר אחד עם השני בארוחת ערב, ואפילו הזוג שרוצה לקיים יחסי אישות במיטה – אפילו שם הטלפון מפריע.


באתר של דר' ג'סטין לה מילר, סקס ופסיכולוגיה, הובאו נתונים ש - 65% מהנשים אמרו שהטלפון מפריע לזוגיות שלהם ו-25% אמרו שהבעל כתב משהו בנייד בזמן שהם דיברו שיחה רצינית אחד עם השני.


מחקר נוסף הראה ש - 10% מהאנשים פנו לטלפון הנייד בזמן קיום יחסי מין. לאיזה צורך? 22% כתבו משהו בווטסאפ. כלומר, באמצע פעילות שאמורה להיות זוגית ואישית הכי מהנה, לא הצליחו להתנתק מהנייד.


המציאות הזאת גורמת שהדעת שלנו מוסחת תמיד. ללא יכולת להתנתק מהנייד ולהתחבר עם בן\בת זוגי, אנחנו לא באמת איתם.

(צילום : אריק פיקרסגיל)

אם אנחנו לא איתם כאשר אנחנו איתם, אז זה יכול להוביל שבאמת לא נהיה איתם.

זה גם פוגע באפשרות ליהנות מיחסי אישות. אחד הדברים המרכזיים ביחסי אישות זה היכולת להיות מרוכז בתחושות שיש לך בגוף באותו רגע. במגע של בן\ בת הזוג במקומות שונים בגוף שלך, בריחות ובטעמים. אבל אם חצי המוח שלי חושב על הנייד או מה אני מפספס שם כאשר אני באמת נמצא עם בן\בת הזוג, אז לא אוכל להרגיש את החוויה שאני אמור להרגיש. התוצאה: הזוג מגיע למטפל המיני ולא מבין למה הוא כבר לא נהנה או לא רוצה לקיים יחסים.


המטרה של מאמר זה הוא בעיקר מודעות. אנו חייבים להיות מודעים לכך שלטלפון החכם יש יתרונות רבים אבל גם חסרונות רבים. החסרון הגדול ביותר הוא בכך שהטלפון מונע מאיתנו להיות נוכח. ברגע שאנו נבין כמה תשומת לב הוא גוזל מאיתנו, אז אפשר להתחיל להחזיר את השליטה לחיים שלנו על הזמן ועל תשומת הלב שלנו.


כמה טיפים מעשיים:

• להוריד את פייסבוק, אינסטגראם וטוויטר מהנייד.

• בזמן קיום יחסים מוציאים את הנייד מהחדר או לפחות מכבים אותו.

• נכנסים הביתה – שמים את הנייד בצד.

• לא נכנסים הביתה כאשר מדברים בטלפון.

• להשתיק את כל ההתראות.322 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןכמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

איך משלמים?

​התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או דרך PayPal. כל התהליך התשלום מאובטח לחלוטין ברמות האבטחה הגבוהות ביותר.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה ולבצע רכישה טלפונית.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 5 ימי עבודה מיום ההזמנה בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

האם ניתן לרכוש את המוצרים שלכם לא דרך האתר?

כן. ניתן לתאם במיוחד מפגש רכישה אישי דיסקרטי בקליניקה בצור הדסה כאן. כמו כן, ניתן להוריד קטלוג PDF של המוצרים ולבצע הזמנה טלפונית.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לירחון "עט לאהוב" חינם וקבלו 10% הנחה לרכישה באתר

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415