האם אוננות נשית טובה גם לנשואות?

עודכן ב: אוק 25


שאלה

שלום לימור, לבעלי ולי יש ויכוח, האם אוננות נשית טובה גם כשהאישה נשואה? האם יש בכך לפגוע ביחסים הזוגיים ובבן הזוג בפרט? אשמח לתשובתך.

יקרה,

שאלת שאלה חשובה שמעסיקה לא מעט נשים. אתחיל בלהציג כמה עובדות מחקריות על אוננות נשית ברווקות ובזוגיות ולאחר מכן ארשום את מסקנותיי.

כאשר אישה בגירה אינה נמצאת במסגרת זוגית, אוננות מאפשרת לה לשמור על בריאות וחיוניות הנרתיק. מבחינה רפואית, נרתיק לא פעיל הוא נרתיק שהגוף לא משקיע בו, ולכן בגיל מסוים, אם האישה לא תקיים יחסים וגם לא תענג את עצמה לתקופה ממושכת של שנים, סביר שתופעות גיל המעבר יקדימו את זמנם.

בנוסף, לאוננות נשית ברווקות יש הטבות נוספות כמו רוגע נפשי ומודעות וחיבור לגוף שיסייעו אחר כך כאשר האישה תהיה ה"מורה" של בן הזוג בזמן שתכוון אותו כיצד לענג אותה. לא מפתיע עם כך שמחקרים מראים באופן חד משמעי שאישה שהיתה רגילה לענג את עצמה בתקופה בה היתה רווקה, סביר שחיי האישות שלה יהיו טובים יותר כאשר היא תהיה בזוגיות.

ישנם שני סייגים לעניין אוננות נשית ברווקות:


  1. לא טוב שאישה תענג את עצמה תוך שהמעשה מלווה ברגשות אשמה. חזרה על כך פעמים רבות יוצרות אצל האישה תודעת עונג שלילית. העונג מתקשר עם משהו רע וזה יקשה עליה להיפתח ולהרחיב את העונג בעתיד. לכן חשוב ביותר שאישה תהיה שלמה עם עצמה כאשר היא בוחרת לענג את עצמה, ושמחה בהחלטתה זו.

  2. האוננות תיעשה במקומות פרטיים ובמסגרת סבירה, ללא תלות או התמכרות. אם האישה מרגישה שהדחף לאוננות מקשה עליה לתפקד ברמה היומיות, כדאי להפסיק וללכת לייעוץ בנושא.

ומה לגבי אישה הנמצאת בזוגיות?

תחילה צריך להבין כיצד עובדת האנרגיה המינית הנשית לעומת זו הגברית. בעוד שלגברים כל פורקן מיני ממעיט ומחליש מהאנרגיה המינית, מוריד את החשק המיני במיידי (עד הפעם הבאה) ומייצר עייפות כללית, לא כך אצל האישה.

אצל רוב הנשים חוויה של "אורגזמה" מגבירה את האנרגיה המינית ואת החשק. אישה שנמצאת במערכת זוגית בריאה, אם הביאה את עצמה לפורקן מיני בבוקר סביר שיהיה לה יותר רצון להיות בקרבה מינית עם בן הזוג בערב.

בנוסף לשני הסייגים הקיימים באוננות של רווקה (אשר רלוונטים גם לאישה בזוגיות) ישנם שני סייגים נוספים:

  1. ישנם נשים שמרגישות שאוננות מורידה מהאנרגיה המינית שלהן, ומורידה את החשק המיני. לנשים אלו מומלץ לשמור את הפורקן המיני למסגרת יחסי האישות עם בן הזוג.

  2. כאשר המיניות נמצאת במשבר או כאשר אין מערכת יחסים בריאה עם בן הזוג, עלולה האישה להביע את כעסה עליו בבריחה לאוננות על חשבון קיום יחסים. הרי אז שהאוננות אכן מזיקה לזוגיות. במקרה זה אני ממליצה להפסיק ולפנות לייעוץ זוגי/מיני.


אוננות בנישואים יכולה גם להוות פיתרון מתאים למצבים הבאים:


  1. כאשר לאישה יש חשק מיני מוגבר לעומת בן זוגה.

  2. כאשר האישה שומרת טהרת המשפחה ובימי הנידה מתעורר בה החשק המיני.

  3. כאשר האישה פרה-אורגזמית (מעולם לא הגיעה לאורגזמה) תקופה ממושכת, אוננות יכולה להגביר את המודעות והחיבור עם גופה ולסייע בהגעה לשיא מיני במסגרת זוגית.

לסיכום, אוננות נשית יכולה להיטיב עם הזוגיות וזאת כל עוד האישה תהיה קשובה לעצמה ולגופה, תבחר לענג את עצמה ללא רגשות אשמה ובמינון ובאופן שמיטיב עם היחסים האינטימיים עם בן הזוג.

שתמיד תהיו נשואים בתשוקה,

לימור


המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 3 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

באשראי

משלוח דיסקרטי

תוך 3 ימים

  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

א-ה 9:00-13:00 | 058-5410415 (וואטסאפ)

contact@ve-ahavtem.com

אנחנו עונים בדרך כלל תוך 24 שעות

ייעוץ מיני

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

 שעות מענה א'-ה' 9:00-13:00 | contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415