איך להגיע עם חשק מיני לליל הטבילה?

עודכן ב: ינו 28

ש: שלום לימור, אני נשואה 5 שנים. בזמן האחרון אני מוצאת את עצמי מאוד מתקשה "להיכנס לזה" בליל הטבילה. המעבר מחוסר מגע למגע מלא בלילה אחד קשה לי. אני יודעת שזה נורמלי ושלא חייבים לקיים יחסים מלאים בליל הטבילה, אבל השאיפה שלי היא כן לקיים יחסים מלאים מתוך חשק ורצון אמיתי. יש לך אולי טיפים שיעזרו לי?


ת: מפנייתך נשמע שאת קשובה מאוד לגופך וזה בסיס מצוין לעבודה על החשק המיני! בתחילת הקשר הזוגי והמיני ההתאהבות והחידוש הם אלו שמפעילים את החשק המיני ביתר קלות, וזוגות רבים ששומרים טהרת המשפחה מוצאים את עצמם מגיעים לליל הטבילה עם געגוע חזק, לאחר שבקושי הצליחו לא לנגוע אחד בשני בזמן הנידה. הסיבה לכך היא שבתקופת ההתאהבות וגם כאשר חווים משהו חדש ומרגש, הגוף מוצץ באנדרופינים (חומרים המופרשים גם בזמן לקיחת סמים) שמביאים לתחושה מאוד טובה.


עפ"י חוקרת המיניות ד"ר רוזמרי בסון, העוררות המינית הנשית בזוגיות ארוכת טווח מאופיינת כ"תשוקה תגובתית". כלומר, בניגוד לאיש ובניגוד לתחילת הקשר או קשר קצר טווח, החשק המיני של האישה הוא אינו ספונטני, ועל מנת לעורר אותו צריך לעשות פעולות אקטיביות. הפעולות הגורמות לעירור משתנות מאישה לאישה, ואני מזמינה אתכם כזוג לעבור על רשימת 10 רעיונות לקראת לליל טבילה שלהלן וליישם מה שמתאים עבורכם:

נשים רבות מתקשות עם המעבר בין האסור למותר בליל הטבילה. אבל יש לזה מגוון פתרונות ודרכי התמודדות
 1. אינטימיות רגשית - עבור אישה, התחושה שבן זוגה "רואה אותה" ושרגשותיה ותחושותיה חשובות עבורו - היא בסיס הכרחי להתמסרות מינית. נצלו את תקופת הנידה כדי לחזק את האינטימיות הרגשית ביניכם על ידי שיחות והבעת אהבה רגשית ולא פיזית. אני ממליצה לבן הזוג להרבות במחוות אהבה דווקא בתקופת הנידה, דבר אשר גם יעזור מאוד לחזק את הזוגיות וגם ישפיע לטובה על העוררות המינית של האישה בתקופת הטהרה. באותו עניין חשוב מאוד להימנע עד כמה שאפשר ממריבה בליל הטבילה.

 2. טיפול מוקדם בהיסחים - אחד האויבים הגדולים של החשק המיני הנשי ושל האורגזמה הנשית בפרט הוא היסח הדעת. נשים אשר הראש שלהם עמוס במשימות שעליהם לעשות יתקשו מאוד להיות באנרגיה מינית, שדורשת ראש נקי ממחשבות "משימתיות". אני ממליצה לזוגות להתכונן לליל הטבילה כך שמטלות השגרה בוצעו מבעוד מועד עד כמה שאפשר. זה הזמן של בן הזוג לעזור יותר בניקיון הבית, שטיפת כלים, קניות וכל הצד הטכני של ניהול הבית. אישה רגועה היא אישה מינית יותר. כמובן שגם לאישה מומלץ לסיים משימות, מיילים מהעבודה או כל דבר אחר שעלול להפריע לתשוקה המינית להתפתח.

 3. זמן הירגעות - הרוגע חשוב ביותר כדי לפתח חשק מיני. אפשר וכדאי להפוך את טקס ההכנות לטבילה לטקס הירגעות. אמבטיה חמה עם מוזיקה מרגיעה, מדיטציית דימיון מודרך/מיינדפולנס (יש בחינם ביוטיוב), נשימות עמוקות לבטן, עיסוי איטי ויסודי וכל מה שעובד בשבילך ועוזר לך להירגע מעומס החיים.

 4. חיזור בן הזוג - עבור אישה התחושה שבן זוגה נמשך אליה, מעוררת מינית כשלעצמה; לכן, אני ממליצה לגברים להרבות עוד יותר בחיזור אחר נשותיהם בימים הסמוכים לטבילה. אפשר להרעיף מחמאות, להשתדל לשים לב יותר לשינויים חיצוניים (עגילים חדשות/בגד או איפור חדש), לכתוב מכתבי אהבה (וביום הטבילה אפשר לנסות גם מכתב בעל אופי יותר ארוטי), לומר לאישה כמה היא מושכת גם במילים וגם בשפת גוף. פה המקום להדגיש לגבר שחשוב שהחיזור ימשך בכל החודש, כדי לא לתת לאישה תחושה שהוא מחזר אחריה רק כאשר הוא מעוניין במין, אבל אפשר בהחלט "להעלות הילוך" לקראת ליל הטבילה.

 5. קריאה בספרות ארוטית - איבר המין החזק ביותר של האדם הוא לא בין הרגליים, אלא בין האוזניים - המוח. בני האדם הם היצורים החיים היחידים עליי אדמות שיכולים להגיע לשיא העונג המיני (אורגזמה) באמצעות מחשבות וללא מגע בכלל. מחקרים מראים שגם נשים וגם גברים יכולים לחוות אורגזמה בזמן חלום (מה שמוכר כ"חלומות רטובים"). נמצא כי קריאה בספרות ארוטית (רומן עם תיאורים מיניים מפורטים) מעורר מאוד עבור נשים. חשוב לומר שבניגוד לפורנוגרפיה שמכווצת תאים במוח ומעלה את סף הגירוי המיני כך שלצופים בה קשה להתגרות מינית מאנשים אמיתיים - קריאה בספרות ארוטית דווקא מרחיבה את החלק במוח שאחראי על הדימיון והפנטזיה, ומאפשרת חוויה מינית טובה יותר גם לטווח הקצר וגם לטווח הרחוק. אני ממליצה על הרומן הסוחף "מבעד לצמתך" שכתוב בשפה נקיה ומספר מיניות בריאה. כאן המקום לומר לשומרי הלכה שנחלקו הפוסקים בעניין מתן היתר לקריאת ספרות זו. מאמר הלכתי בנושא אפשר לקרוא כאן.

 6. עינוג עצמי של האישה - אוננות נשית מגבירה את החשק המיני של האישה. המיניות הנשית פועלת כך ש"עם האוכל בא התיאבון" ולכן אישה שמענגת את עצמה בבוקר, סביר להניח שיהיה לה יותר חשק לחוות עונג מיני נוסף עם בן זוגה בלילה. עינוג עצמי של האישה יכול להיות כזה שמסתיים באורגזמה, וכזה שכולל הכנת הגוף לעונג בלבד ללא הגעה לפורקן מיני, כך שהאישה תחווה את האורגזמה בהמשך עם בן הזוג. אחת הדרכים המומלצות להכין את גוף האישה לפורקן מיני איכותי עם בן הזוג היא באמצעות שימוש בכדורים סיניים (משקולות נרתיק). מחקרים שנעשו בארה"ב הראו שאישה שמשתמשת במשקולות בזמן הסמוך לחבירה מינית עם בן הזוג תגיע בקלות יותר לאורגזמה במפגש המיני, והאורגזמה תהיה ארוכה ועוצמתית יותר. הסיבה לכך קשורה לעובדה שהימצאות המשקולות בנרתיק מאותת לגוף "להתחיל לפעול" לקראת חבירה; להרחיב את כלי הדם, להפריש חומר סיכה טבעי ואוקסיטוצין, וכל זה באופן טבעי ורפלקסיבי. אישה שגופה מוכן יותר תחווה חוויה מינית טוב יותר וממילא מעצם כך החשק יעלה.


 1. טקס מעבר - כדי לצלוח את אתגר המעבר החד מהאסור למותר, מאנרגיה "משימתית" לאנרגיה מינית, אני ממליצה לזוגות לקבוע לעצמם באופן קבוע טקס מעבר בימים שבהם הם רוצים להיפגש מינית, בסמוך למפגש. הקפידו שהטקס לא יהיה מיני וכדאי להקדיש לו מינימום 10 דקות (מומלץ אפילו לשים טיימר). בין האפשרויות למשל: א. הכרת תודה אחד לשניה על מה שעשו עבורכם - רק בדיבור, עדיין בלי מגע. ב. חיבוק - לא מיני, ללא מילים. הקפידו על 10 דקות שלמות ונשימות עמוקות. ג. נשיקה - לא מינית. הקפידו על נשיקה ממושכת, ועל הידיים עוטפות את הגב ללא מעבר למגע באזורים מיניים. ד. להסתכל אחד לשני בעיניים - להביע כך רגשות אוהבות לבן/בת הזוג ללא מילים, רק בקשר עין רצוף. אפשר להניח יד על הלב אחד לשניה תוך כד

 2. יזום רגיש של יחסי אישות - כדאי לגבר לדעת, שהאופן בו הוא מבקש מאשתו לקיים עמו יחסי אישות הוא חשוב מאוד לחוויה המינית ולחשק שלה להיות איתו. בגלל שהתשוקה הנשית בזוגיות ארוכת טווח היא תשוקה תגובתית, נשים רבות לא תמיד יכולות לענות לשאלה "האם את רוצה לקיים יחסים הלילה?" ב"כן" או "לא"; לכן אני ממליצה לשאול את האישה "האם יש חלק ממך שרוצה לקיים יחסים בהמשך הלילה?" אולי זה נשמע מאולץ ומוזר, אבל זוהי הגישה היעילה והאופן הרגיש והנכון ליזום יחסים. אם האישה מגיבה ב"אולי" או "אני לא בטוחה" או "כן, חלק ממני", הגבר יכול להבין שיש אפשרות שהם יקיימו יחסים הלילה, אך לא חובה. כאשר הגבר נותן לאישה את ההרגשה שהוא מעוניין בה, אבל היא לא חייבת לקיים יחסים אם היא לא רוצה הוא מוריד ממנה את הלחץ "לספק את צרכיו" וכך מאפשר לה לבנות עוררות מינית ממקום רגוע ובטוח. האופן בו הגבר ניגש ליזום יחסים עם אשתו והורדת הלחץ ממנה קריטי עוד יותר בליל הטבילה, שאליו מגיעות נשים רבות מלכתחילה עם הלחץ לקיים יחסים אחרי תקופה ממושכת בה הגבר נאלץ להמתין.

 3. אקטיביות האישה במעשה האהבה - נשים רבות מגיעות מאוד עייפות למפגש המיני וכך יוצא שהן פאסיביות יותר ביחס לגבר. חשוב לדעת שדווקא האקטיביות במעשה האהבה יכולה לעורר מינית מאוד את האישה. הקושי הוא בעיקר בהתחלה, שהאישה צריכה לאלץ את עצמה להיות פעילה יותר אבל יתכן ובהמשך זה ישתלם. משל למה הדבר דומה? למקלחת בסוף יום עמוס. האם קרה לך שחזרת הביתה מאוחר והשתרעת על הספה בלי כוח לקום להתקלח על אף שידעת שמקלחת תשפר מאוד את הרגשתך ואת חוויית השינה שלך? כולם מסכימים שהחלק הקשה ביותר הוא ה"לקום" (ולפעמים עושים זאת בכוח), אך ברגע שהמקלחת החלה ההרגשה כבר מתחילה להשתפר והמקלחת תשתלם אפילו יותר בהמשך.

 4. התחדשות בחיי אישות דווקא בליל הטבילה - זוכרים את האנדרופינים מקודם? החומרים הטובים האלו משתחררים בגוף באופן טבעי לא רק בזמן התאהבות, אלא גם בזמן התלהבות ממשהו חדש שטרם התנסתם בו. לא סתם לקוחות רבים של ואהבתם מבקשים מאיתנו שהמשלוח עם התמרוקים האינטימיים או אביזרי העונג יגיע בזמן לליל הטבילה; הציפייה להתנסות במשהו חדש מאוד "עושה חשק", וההתרגשות מהחדש מביאה לרצון במין. אם זוג רוצה להעלות את החשק המיני בליל טבילה, כדאי לשמור את החדש דווקא ללילה זה.


אחרי כל מה שכתבתי, חשוב לומר שיש להיות קשובים לגוף שלא תמיד חייב לשתף פעולה. למי שחשוב לדעת האם חייבים לקיים יחסים בליל הטבילה לפי ההלכה, אפשר לקרוא את השות של הרב אברהם שמואל כאן.

אני מאחלת לכם חיי נישואים מלאי אהבה התרגשות ועונג כל פעם מחדש,

באהבה,

לימור

המשיבה, לימור קליינמן, יועצת מינית מוסמכת, מייסדת "ואהבתם", אקדמית ומשמשת כמרצה, מעבירת סדנאות ובלנית מתנדבת במקווה טהרה לנשים.
4012 צפיות

הסדרה הטבעית של ואהבתם

 

לחיזוק החשק

והתפקודיות

המינית

מבצעי החודש

המומלצים שלנו להשקעה זוגית

משקולת לאימון רצפת האגן (540 ש"ח)

שאלות נפוצות

איך אפשר לגלוש באתר עם אינטרנט מסונן?

לגולשים עם אינטרנט מסונן - באמצעות "אינטרנט רימון" ניתן לגלוש באתר על פי ההוראות כאןאם יש לכם ספקי סינון אחרים, תוכלו להוריד חינם את המדריך של ואהבתם למיניות בריאה בנישואים ולקבלו לדוא"ל.
 

ואם אנחנו זקוקים להכוונה בקניית מוצרים?

בכל שלב ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הוואטסאפ 0585-410415 ולהשאיר שם מספר טלפון ליצירת קשר. נשמח לחזור תוך 2  ימי עבודה והיועצים המקצועיים שלנו יחזרו אליכם לייעוץ רכישה דיסקרטי ללא עלות. ייעוץ לגברים ניתן ע"י גבר וייעוץ לנשים ע"י אישה.

מה קורה אם אנחנו לא מרוצים?

הסיכוי שלא תהיו מרוצים הוא קלוש מאוד, אבל אם זה קורה, והאריזה לא נפתחה, מחזירים את החבילה, ואנחנו מזכים במלוא הסכום, והכל בכפוף למדיניות החזרות.

איך החבילה מגיעה אלינו?

החבילות מגיעות עם שליח פרטי עד הבית בתוך 3 ימי עבודה לרוב חלקי הארץ (במקומות מרוחקים יתכנו עיכובים) בהתאם למדיניות המשלוחים של חברת תמנון, או באיסוף עצמי מצור הדסה. המסירה מתבצעת בתיאום טלפוני מראש.

האם מישהו ידע שהזמנו את החבילה מכם?

בכלל לא. חשוב לנו מאוד לשמור על הפרטיות שלכם, ולכן על החבילה שתקבלו לידיכם, לא יהיה שום פרט מזהה. השליחים אינם יודעים מהי תכולת החבילה והם מודרכים למסירת החבילה באופן אישי לידי המזמין. אתם יכולים להיות שקטים ולהזמין משלוח הביתה, למשרד או לכל מקום אחר שתבחרו.
 

ואם אנחנו מעדיפים רכישה טלפונית דיסקרטית?

ניתן לבצע הזמנה טלפונית בימים א-ה בשעות 9:00-13:00 במספר 0585-410415. תוכלו גם להשאיר הודעה ונחזור אליכם לביצוע הרכישה.

העסקת פגועי נפש

כתרומה לחברה

ייעוץ רכישה

טלפוני חינם

משלוח עם שליח חינם מעל 360 ש"ח

תשלום מאובטח

אשראי / PayPal

משלוח דיסקרטי

תוך 5 ימים

הרשמו לרשימת התפוצה

וקבלו את הירחון שלנו בכל חודש

בתקשורת

מי אנחנו

חזון ואהבתם

מיניות ביהדות

ייעוץ מיני

 • YouTube - White Circle
 • Instagram - White Circle
 • Facebook - White Circle

Ⓒ כל הזכויות שמורות ל"ואהבתם" | צור הדסה, ישראל 998500

contact@ve-ahavtem.com  |  058-5410415